» »

Kako ohladiti DVD

Kako ohladiti DVD

js ::

Kako naj ohladim DVD rom. Ohišje mam odprto. Pod DVDjem mam cdr, ki ga ne morem prestavit.

ChiefThunder ::

Mal placa nared pa se da dobit tak kuler kokr za trde diske, če bi tist pasalo. Zakva bi ga pa hotel ohladit? Al pa naštimi kakšen ventilatorček da bo pihal direkt v DVD.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

js ::

Ohladit bi ga moral ker se ful greje in se mi zdi da mi zarad tega včasih zašteka. V ohišju mam pa ful mal placa (skor nič). daj mi mal povej kolk je tist hladilnik velik, pa kak se mu reče. Sem bol nov pri teh zadevah.

omejc ::

Coolerji so dragi, raje si nabavi novo ohišje.
8-O

Mr.B ::

A maš kaj placa za ventilator. Pri seb sem ob strani dal ventilator , tako da piha po ohišju DVD enote pa je bil prec hladnejši.
Žal pa če boš hotel imeti boljši učinek hlajenja , pa ti mora ventilator pihati po spodnji strani DVD enote , kjer je elektronika.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

js ::

Ob strani nimam placa. Spodaj bi ga pa mogoče lahk dal. Mam enih pet cm placa do HDDja. Je to dovolj? A bi kaj škodlo HDDju. Kje se pa da dobit ventilatorje?

Tomi ::

Škodilo verjetno ne bi, ker je ventilator širok vsega 23 mm, tako da dovolj prostora.
Ventilatorje dobiš v IC elektroniki, kjer imajo Sunone, ki so po moje zelo dobri ( tihi ). Stanejo nekaj pod tisočakom..
metrodusa.blogspot.com

frudi ::

ne bi jaz dajal ventilatorja blizu diska - ventilatorji namreč ustvarjajo kr močno magnetno polje, ko sem enega dal kakih 10 cm stran od katodne cevi monitorja, je slika čisto znorela.
res sicer, da je disk v kovinskem ohišju, ampak elektronika ni zaščitena, mogoče pa bi škodovalo tudi samim podatkom na disku.
ti priporočam, da tega ne delaš, dokler ti nekdo iz izkušenj ne pove, da ventilator zraven diska ne škodi...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Opkow ::

Vent nima kej skodovat.

Dobis ohisja, ki imajo ze vgrajen vent cm proc od prostora za diske.
Dober primer so serverska ohisja, kjer jih mas celo serijo zraven diskov...
Tk, da nima kej vplivat na diske.

Pa tud jaz imam doma vent ze po defaultu zraven diskov in mi cist lepo laufa vse skup.

Mr.B ::

Ventilator na disku , dela BP. Jaz imam ventilator skor tok velik kot disk ma strani , kjer je elektronka , pa mi do sedaj ni nikoli zajebaval.Pa se ventilator vedno da na to stran , ker če ga daš na vrh diska , je ponavadi rob zgornje plošče izoleran z gumico ,ali čem podobnem , pa s hlajenjem ni nobenih težav.
Do sedaj nisem slišal , videl , prebral , kjer koli kjer bi ventilator škodoval trdemu disku.Poleg tega je med tvojim ventilatorjem ter ploščami diska še kar nekaj milimetrov aluminija ali česar podobnega , ki je bistveno boljši prevodnik za magnetne silnice , kot pa zrak . Za tiste stresane zadeve , pa kar pozabi.

PA ŠE NEKAJ : kva pa misliš da poganja plate diska ????
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je lahko računalnik zunaj (problem: kondenz)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
413487 (2532) sirotka
»

Zalman HDD Cooler - fenomen segrevanja namesto hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412381 (1571) guest #44
»

Hlajenje trdih diskov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241939 (1381) jest10
»

kako najbolje poskrbeti za disk - hardversko

Oddelek: Strojna oprema
101026 (784) Maxtor
»

katero stran diska je boljs hladit?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272066 (1371) upirna

Več podobnih tem