» »

home-made PSU ( napajal )

home-made PSU ( napajal )

DrSergioDJ ::

hey

glede na to, da jest pa denar ne gre skupi, me zanima, ce je kje na netu kaka stran, kjer bi pisal, kako nardis svoj napajalc. Ker, napajalc rabim samo za napajanje peltierja ( 156w najverjetneje )

hvala
...

crusader ::

Na tej
strani maš razne načrte.8-)

Mr.B ::

Ok , lahko , samo:
PSU za računalnik ti pride tri jurje , za koliko denarja pa ga boš sestavil ti 8-O8-O8-O>:D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

morphling1 ::

Mr.B
Psu za tri jurje se bi pri 156W TEC-u samo sesedel.
Men so trafo navil v eni firmi iz okolice Kamnika, pol pa rabiš še grec in kondenzator, za spreminjanje nap. pa imam variabilni šalter za luč. Vse skup me je prišlo okol 10000 sit je pa 350 VA trafo tako da za šalo prenese 156W TEC, pa težek je kakih 5 kg
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Mr.B ::

S kakšno napetost se napaja peltier : 5 ali 12V , če je to 5V , je navaden 250W napajalnik za mašino ( posebej kupljen) skoraj dovolj , če pa je 12V potem ti pa res ne ostane drugega , kot kupiti v trgovini z elektrondkimi komponentami treafo , itd. Edino preveri , če imajo recimo pri Konradu , že kakšne napajalnike za tvoje potrebe.:8):8):8):D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DrSergioDJ ::

morphling1 : a tebe je in trafa in 'navijanje' in ostalo prslo 10.000? k to je hudo ugodno. al mas slucajno kej veze, pa je bil popust :D
...

MadMax ::

Mr.B: tisti napajalci 13.8V v Conradu so namenjeni predvsem raznim radijskim postajam. Ce je npr. deklariran za 15A, to pomeni, da s postajo oddajas npr. pol minute, pol pa 2 minuti poslusas (tok zanemarljiv-ene 1 A).Pa se v tem primeru je unih 15A sumljivih.
Ce bos pa gor obesu pelta, ne vem, ce bo zadeva delala 10 minut...

andro ::

Na www.bolha.si kupi enega 200W AT ga povežeš z rele-jem.
Cena:
1000 SIT napajačnik
1000 SIT rele
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

DrSergioDJ ::

hmm, nekak bi reku, da en 200w AT napajalc nikakor ni zmozen napajat 156w peltier. Correct me if i'm wrong :D
...

morphling1 ::

Mr.B 156W TEC dela ali na 24V ali pa na 16V (ali pa tam okoli) nikol pa na 5V .
Jaz sem svojga 118 W peltierja dal na 250 W napajalnik pa stvar ni glih dobr delala ,napetost je padla na ene10V tako da je TEC delal na kakih 70% kar pa ni ravno dobr za hladit kakega durona ali TB , TEC mora delat tako kot ima po specifikacijah . Navijanje trafe me je prišlo 7500 sit brez kakih vez:P Se bom pozanimal ze telefonsko , ki sem jo nekam založil pa jo čimprej napisal.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

lanzarhack ::

Jaz bi kupil trafo in od starega pralnega stroja kondenzator pa en grec pa sestavil, 10 min da je skupaj in 30 min da bi vse dal v škatlo. Sicer pa trafo se dobi vsepovsod, igralne mašine, fliperji itd.

LP

lanzar:D

Boeing ::

Če rabš dober napajalc poklič
IET industrijska elektronika Tovornik
Stopče 12
3231 Grobelno
tel 03 5794 006
men so 500W trafo 220V -> 12V(+-5V) navil in izdelal v ličnem ohišju za 6500 tolarjev, seveda z toroidnim jedrom-ne brni- in stabilizacijsko elektroniko... z vezami seveda
:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Mate ::

Pomoje ma najbolso idejo morphling. Enostavno kupis nekje en ~200 W trafo iz 220 na 16V, pol das zraven se en dovolj mocan grecov mostiček in pa en velik kondenzator pa stvar more delat! pa se pocen je!

kayot ::

Dobite načrt ali pa stran na iternetu pa vam jest naredim napajalnik. Ni blema!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik za TEC element

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
453783 (3041) Pyr0Beast
»

Vprasanje glede uporabe TECa (peltierja)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181329 (1139) TribesMan
»

Peltier!!!

Oddelek: Navijanje
151388 (1169) metro
»

Pelt 75W

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181568 (1397) morphling1
»

Kako peltier nafutrat

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131351 (1169) R@C@

Več podobnih tem