» »

katera grafična?

katera grafična?

crvek ::

Kupujem nov komp, pa me zanima, katero grafo vzeti.
Kandidata sta dva:
- GeForce FX 5700 TD 128 Mb za 48.600 SIT in
- Radeon 9600 Pro 128 Mb za 43.032 SIT.

Podatki so iz E-misije.

Katera bi bila boljša glede directX 9.0, današnjih in bodočih iger?
Prosim za hitre odgovore. Hvala

P.S.
Komp bo imel AMD Athlon 2500, 512 DDR 400, matična MS K7N2-V-LB nForce 2 FSB400 OEM ter ostale normalne pritikline.

boštjan ::

Radeon 9600 Pro 128 Mb za 43.032 SIT,razen,če je tista 5700,ultra,pol bi še bilo vredno razmislit,ampak 5k več je pa mogoče le preveč.

Dr_M ::

ce je 5700Ultra, pol definitivno to, ker je precej hitrejsa od 9600pro.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

antonija ::

A mi lahko en ki je imel osebne izkusnje z obema vodilnima izdelovalcema graficnih kartic (nVidia in ATI) pove ce ma ATI se zmerom opazno boljso sliko od nVidie? Eni pravjo da ma, eni da je blo to vcasih... Zanima me predvsem za gledanje filmov in obdelavo slik (neprofesionalno) in pa za TV-out.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Senitel ::

Po mojem je 2D slika pri obeh proizvajalcih dovolj izenačena. Moraš pa malo pazit, da ne vzameš glih kakšnih cheap, no-name proizvajalcev, ker potem pa lahko dobiš kaj sumljivega tako pri NVIDIJI kot ATIJU.

antonija ::

To se pravi jst nebi opazil nobene razlikje ce bi na dveh monitorjih gledu isti DVD pa bi v enmu kompjutreju biu ATI (od ene ugledne firme), v drugem pa nVidia (od istotako ugledne firme)?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

boštjan ::

antonija,dvomim da bi,pa seveda grafiki morata biti v istem razredu. No jaz sem mel prej 9500pro,zdaj pa mam 5900SP,pa mi je slika v igrah dosti bolj lepša pri 5900,pri filmih pa nisem tega opazil

antonija ::

Eto, to sm hotu vedet. Do zdej sm zgleda govoru sam z zagrizenimi ATIjevci ki so mi ves cas tumbal da "ATI ma pa ziher velik lepso sliko od nVidie, kr ksno igrco al pa film poglej pa bos vidu"... Sem pa mel v mislih en tak razred kot je recimo 9600 in gor. Tam bi slika ze nekak mogla bit kul.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

delfinus ::

Imel sem Radeona 8500 od Herculesa vec kot 2 leti, sedaj sem sel na MSI Geforce 5900SP pac ugodna cena glede na brzino in lahko potrdim dejstvo, da imam sedaj boljs crips and clear 2D kot prej. Razlika minimalna, a opazna pri drobnih detajlih. Ne govorim pa da imajo Radeoni slabo, ni res! Igre pa tako lahko sedaj natoriram do konca tako v detajlih in resoluciji in je vse lepo tako kot mora biti in je tako neprimerljivo z 8500, saj je 8500 Radeon kartica pac manj zmogljiva.

Lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Caligula ::

Jah treba gledat kartice iste generacije pa cenovnega razreda. V testih po netu pogosto dodajo, da ima ATI boljso sliko. Malo Googlaj.
Jaz skromno menim, da ATI neko prednost ima. Se bo pa pac nekaj ljudi hotelo kregat :D

Dr_M ::

tuki od samga cipa ni kej dost odvisn kok bo slika dobra, ampak je odvisno od drugih komponent na graficni, sploh pa od filtra ki preprecuje motnje v sliki. ksni noname proizvajalci dajejo cenene komponente gor in posledica tega je slaba slika. je pa tut odvisno kasno quality kontrolo ma dolocen proizvajalec graficnih cipov. trenutno ma ATI malo boljsi nadzor nad tem, kot nvidia. ampak ce kupis ksno ugledno firmo, ne bos nikol nikdar opazu razlike med ATI-om in nvidio.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

laibachnsk ::

Meni se zdi da ima ATI boljso sliko v igrah (antialising).Pa ene funkcije kot so smoothvision,smartshader in hyper z.Nvidia pac ima vec frpja v igrah.TV out je isti pri obeh karticah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019617 (12682) Janac
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564489 (3654) Jaffa
»

Monitor in grafična!

Oddelek: Kaj kupiti
151139 (979) Jeronimo
»

Radeon,Geforce in slika. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1114262 (3058) link_up
»

ti-4200 dobra kupcija?

Oddelek: Kaj kupiti
181639 (1253) Lime

Več podobnih tem