» »

Presnemavanje Linux CDjev

Presnemavanje Linux CDjev

Microsoft ::

Zadnjič sem si na CDje presnel Linux. To sem naredil v Nerotu. Samo nisem naredil "slike", ampak sem kar prenesel mape in posnel.

Sedaj se mi pri botanju iz teh CDjev ne zgodi nič. Zanima me, na kakšen način bi si moral presneti stvari na CDje, da bi bilo pravilno?:\ Vse še imam namreč shranjeno na HD...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Skrat ::

Kaj je tisto VSE??

iso image, cue/bin image, nrg image...???
Free software is a matter of liberty, not price.

Gandalfar ::

Jah.. boot.img ti manjka..

tisto nekaj iz cesar racunalnik zazene sistem, ki je na cd-ju ti manjka. Da se carat vendar s tvojo obilico informacij in znanjem bi ti priporocal, da placas kolegu pivo in nej ti on posname tanovo Fedoro Core 2 in ti bo lahko delal z linuxom..

Microsoft ::

Skrat, na disku mam enostavno kopiranje map in fajlov iz CDja na disk. Enostavno sm "odpru" CD, Ctrl+a, Ctrl+c, Ctrl+v. To je to.;)

Gandalfar, sm si kar mislil. Se mi je pred kratkim to naredilo. Damn. Je blo pač treba na hitro skopirat in sm kr na HD zmetal pa se na hitro od CDjev poslovil.;(
Verjetno jih bom lahko (CDje) še enkrat dobil, da jih bom lahka zdej pravilno presnel.:P

Imam pa tudi dogovorjeno, da dobim drug teden nek OS (mogoče nek Linux), ki bi naj bil na 3 Cdjih pa slovenska verzija bi to naj bila. Imena se ne spomnem... No, bomo vidl.

Zdele sem prečekiral, pa sem našel eno datoteko na DiscOne z imenom boot.img v mapi images velikosti 1.4MB. Je to to?

by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Phoebus ::

Jimy, saj sploh ne veš kateri OS boš dobil 8-O 8-O 8-O
Nevem Al je bil Alte al Neonatus al mogoče Lowkey tisti ki je reku to, ampak to je rek stoletja:

"Za uporabo računalnika bi moral imet opravljene izpite in dovoljenje. Nimaš dovoljenja? Poberi se iz štacune!"

OK, gremo naprej :)
Linux (katerikoli pač že) lahko dobiš na www.linuxiso.org. Še link da ti ne bo treba pisat.
Pingo Linux lahko dobiš tule
Na treh CDjih je (vsaj bil) tudi RedHat okoli verzije 7 in mandrake okoli verzije 8. Najbrž sta še tam.
Na treh CDjih je tudi MacOS X Jaguar (Panther je že na 4h če se ne motim).

Microsoft ::

Phoebus, bi že DLjal Linux, vendar imam ISDn in nisem pred kratkim zadel "sedmice".:D

Glede OS, ki ga dobim, je pa tak. Pozabil sem ime, gre pa za neko slovensko verzijo. Sem skor siguren, da je to nek Linux. Bomo vidl.8-) Še zmerom mi ostane "fomrat c:", če mi ne bo všeč.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

CCfly ::

Tisti slovenski Linux je skoraj 100% Pingo, izhaja pa iz RedHat-a 9.0. Če kopiraš bootable Linux CD, skopiraj celega, ne samo direktorijev.

prix ::

Elow!:D

Takle na easy predlog za tebe :D , seveda ker nimas bordband povezave.

Stopis do trgovine, trafike in kupi zadnjo revijo monitor. Priložena je Slovenska distribujcija Linuxa Pingo Linux na enem DVDju, kjer imas se polo programov in v reviji koristne informacije.

To je tak cist simple predlog.

Simple je tanajtaboljš.
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

moj_nick ::

V nerotu se isote peče tako, da greš v File --> Burn Image, označiš tvoj iso in rečeš burn.
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux na pentium I

Oddelek: Operacijski sistemi
8882 (725) mazy
»

buy linux

Oddelek: Programska oprema
141693 (1374) suse80
»

LILO Boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
5753 (630) Brane2
»

Kako posneti Linux Boot CD ?

Oddelek: Programska oprema
71184 (1117) Administrator
»

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

Oddelek: Operacijski sistemi
201831 (1657) twosocks

Več podobnih tem