» »

Mouse pointer bug ?

Mouse pointer bug ?

ghaefb ::

Ko odprem terminal, (xterm ali aterm) in ima ta belo ozadje in črne črke se miškin kurzor obnaša normalno.
Če pa odprem terminal z črnim ozadjem, pa ko premaknem kurzor čez okno, se mi ta spremeni v neko naključno obliko, ponavadi dobi obliko(ikono) kot da bi poskušal spremeniti velikost okna.

To mi dela v xtermu ali atermu. Najprej sem to opazil v Fedori, potem pa mi je isto delalo tudi na RH9 in v Pingo2.0 tudi. V glavnem kadarkoli spremenim ozadje v črno barvo ali transparent se mi to pojavi.
Uporabljam Fluxbox samo mislim da mi isto dela v Gnome.

A lahko kdo proba to napisat: xterm -rv ali xterm -bg black -fg white in opazuje miško. !?
_ghaefb

BigWhale ::

Dokler mislis, ne ves. Si kaj spreminjal konfiguracijo fluxboxa?

ghaefb ::

Ne nisem, pa ni finta u fluxboxu. 100% ne
_ghaefb

BigWhale ::

Si probal v cem drugem?

moj_nick ::

Imam Gentoo Linux, fluxbox-0.9.8, xfree-4.3.0-r3

Pri xterm -rv se mi nad oknom pojavi navpičen kurzor (nekaj takega: | ), ki je popolnoma bel.

Pri xterm -bg black -fg white pa vidim kurzor, ki je tak kot prejšnji, vendar je znotraj črn, zunaj pa ima bel rob.
110111001001010001010000

spirit ::

Imam problem s pointerjem miške, vsake toliko časa se pojavi tak pointer, ki se potem spreminja glede na to kje je, je pa tako da je tak samo na enem zaslonu, na drugem (primarnem) pa je normalen. kdo ve kaj bi bil razlog za to in kako to odpravit?


MrStein ::

spirit, skoraj identičen problem opažam enem laptopu. (ima priklopljena dva eksterna monitorja)
Na enem monitorju kurzor (včasih, ne vedno), dobi podobno "kvakasto" obliko, kot na tvojih slikah.
Na drugem monitorju pa je vedno OK.

Ugibam, da gre za bug v gonilniku (na tem laptopu je ATI grafika), ali celo napako v grafični.

Na tem monitorju tudi čudno redrawa okna. Če se z miško premika okno, utripa in se ozadje med utripi vidi.

Ni pa tako hudo, da bi si glavo razbijal, tako da nisem našel ne vzroka ne rešitve.

Bi pa kot prvo probal z novejšim gonilnikom za grafiko, pa BIOS-om, če obstaja (za grafiko)...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

opensuse 11.1 pomoč!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91091 (1038) Icematxyz
»

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu! (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
53033935 (21476) Trubadur
»

Linux multi monitor

Oddelek: Operacijski sistemi
141341 (1256) christooss
»

Enlightenment 0.17

Oddelek: Operacijski sistemi
201836 (1557) NoOrdinary
»

Išče se micro Linux distribucija z grafičnim web browserjem

Oddelek: Operacijski sistemi
232044 (1529) ajagodnik

Več podobnih tem