» »

IIS se obesi

IIS se obesi

Zzzzzzz ::

Torej, ko k PHP-ju preko ukaza "extension=***" v php.ini dodam GD2 knjižico (php_gd2.dll), IIS crkne.

WTF?

Sistem je Windows NT WEB 5.0 build 2195 , Microsoft-IIS/5.0 .

Trubadur ::

men na apachu gd knjižnca lepo dela.a maš nameščen php kt cgi?poglej pathe če so pravi
Berite Thomasa!

Zzzzzzz ::

PHP je nameščen kot CGI. Pathi so pravi.

Ugotovu sem še, da če dam namesto "php_gd2.dll" starejšo "php_gd.dll", naredi enako.
Spet: WTF???

Tko da če ne gre drugače, bo treba pogruntat kakšno drugo knjižico za obdelavo slik. Bi prosil kak predlog.

Sam sem sprobal ImageMagick, a mi extension "php_imagick.dll" nekako ne dela (napaka "Cannot load library ..."). A obstaja še kakšna alternativa?

cryptozaver ::

Zvonko, Zvonko... bo treba pocas na Linux migrirat. :))

Trubadur ::

možno je da je ne podpira sam nism zihr.probi še na apachu
Berite Thomasa!

Zzzzzzz ::

Mhm, meni ni problem na linux it. Ampak problem je v tem, da server ni moj. Tak server pač je in pika - Windowsi in IIS. In na tem serverju mora stvar delat.

GD pa ne dela in posledično ne dela prikazovanje slik, kar pa sploh ni v redu. Kaj za boga nardit?

Trubadur ::

vpraši še na splet01
Berite Thomasa!

Zzzzzzz ::

Nekako smo prišli do rešitve, da je treba za extension_dir napisat absolutno pot (ne relativno!).

Ampak zdej mi pa pošiljanje mejlov tam ne štima. Najprej je bla napaka "relaying mail to ... bla bla bla ... denied", kar smo pa rešli s posegom v php.ini. Ampak še vedno nekaj štrajka in mejl(e) včasih pošlje, včasih ne. Spet: WTF?

pivmik ::

ma keri debil od admina ima ta server čez???
PHP preko CGI??? A se ne v take strežnike da vdret na easy?
Ma že sama uporaba IISja ni varna.

Reci Adminu naj se malo izobrazi.

V php.ini moreš določit SMTP server za pošiljanje emailov.
Če je ta server priklopljen na SIOLovo internet povezavo potem naj napiše mail.siol.net
Vpišeš lahko bilokateri SMTP server ki NE ZAHTEVA gesla. Seveda je najblj priporočeno vpisat server od vašega Ponudnika interneta.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245693 (20358) miko22
»

Windows 2003 SBS in PHP

Oddelek: Operacijski sistemi
5713 (684) wishmaster
»

phpBB forum; a dela na IIS?

Oddelek: Programska oprema
221870 (1599) boych
»

Nastavitve php.ini-ja!

Oddelek: Izdelava spletišč
61335 (1249) Jackass
»

Pomoč pri forumu

Oddelek: Izdelava spletišč
101120 (1042) ~Panter~

Več podobnih tem