» »

Množilniki

Množilniki

Lazy ::

Zdaj trenutno furam odklenjenega amd xp 1700 palomino na 9,5X200 pri 1,8V na 8rda+ plati....tako imam nastavleno v biosu, realno pa del ana 9X200. Ce dam na 10x200 se mi zazene na 10X100..... Zakaj prihaja do teh razlik, mogoce nenatancen odklep...ampak kokr sm gledal se povezave mostickov ne dotikajo med seboj. Zasledil sem rezanje L3 mosticka, je to to?

Hvala za pomoč in lepo pozdrav.

VASkO ::

najbrž slabo odklenjnen procesor

Lazy ::

Še nekaj. Med testiranjem sistema z prime 95 se mi je racunalnik po nekem casu ugasnil....temperatura je bila pod 50 stopinjami. Erorja seveda ni javilo, racunalnik se je zagnal sele potem, ko sem na napajalniku izklopil stikalo ter ga ponovno vklopil. Pa mi ni jasno kaj to pomeni.

VASkO ::

to da se ti ugasne, ma lahko te vzroke:
-narobe namescen hladilnik
-kaksen napajalnik imas (pregretje napajalnika, slaba moc)
-prenizka nastavitev shutdown temperature v BIOSu

Lazy ::

Hladilnik je pravilno nameščen, ker če nebi bil,bi temperatura stalno počasi naraščala, shutdown temperatura je nastavljena na 60 °C, sumim pa napajalnik, ima sicer 350W. Je nek poceni, Macron znamke. Sem se prej z kolegom menil, ki ima enak napajalnik ter barton procesor (manjše voltaže) pa mu po navitju procesorja padejo vrtljaji na ventilatorjih. Meni, ki imam palominota, ter ga je treba bolj fotrat, pa po nekem casu vse crkne, najverjetneje zaradi pregretja napajalnika.

Vseeno hvala in lep pozdrav.

VASkO ::

lahko, da imas prenizko shutdown temperaturo, ker pri enih platah to pomeni temperatura izmerjena preko interne dioda, pri drugih pa preko socket senzorja.

lahko pa da je napajalnik, kar je bolj verjetno. jaz sem pred leti imel macrona 300W pa ni bil sposoben zagnati thunderbirda 1400mhz, ampak samo na 1200mhz. sem zamenjal napajalnik in je delal na 1500mhz.

najprej probaj zvisat shudown temp., ce se problem spet pojavi, je kriv napajalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik se kar ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
222957 (2059) sixis4
»

Power Down

Oddelek: Pomoč in nasveti
13899 (689) Lombi
»

Ugašanje računalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181570 (1299) Grimlord
»

racunalnik se je ugasnil

Oddelek: Strojna oprema
91163 (954) Dragi
»

Odklenjen Athlon - problem

Oddelek: Navijanje
181005 (698) Tilen

Več podobnih tem