» »

Power Down

Power Down

Lombi ::

En lep pozdrav najprej :)

Torej, imam en manjsi problemcek, s katerim zivim ze kako leto in pol. Namrec - na taglavnem peceju ko nekaj casa delam na racunalniku se ta nadvse prijazno ugasne. Se ne resetira, ampak kompletno ugasne.

Prizgat se ga ne da kako minuto, potem pa je spet vse v redu.

Ponavadi znam situacijo replicirat v trenutkih ko je potrebna vecja procesorska moc.

Imam Quad Core 6600, ki ni overclockan, gor pa je originalni ventilator.

Se ze vnaprej zahvaljujem za pomoc :)
moja video predavanja za adobe in wordpress: 321.si
moje slike in animirani filmi: lo.si

ender ::

Napajalnik?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

solatko ::

Malo ga spihaj, se je nabral prah in se ti proc pregreje.

Lombi ::

Ventilator od procesorja al napajalnika naj spiham?

Aja - ta problem se dogaja ze od zacetka, dvakrat je bil odnesen na avterin servis kjer so mi ga vrnili ces da ni problema. Kolega ima istega, iz iste stacune in problem je isti.
moja video predavanja za adobe in wordpress: 321.si
moje slike in animirani filmi: lo.si

Pyr0Beast ::

Zanič PSU vrjetno ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Rippy ::

Malo ga spihaj, se je nabral prah in se ti proc pregreje.


Dejansko je lahko to, mogoče je servis klimatiziran in niso opazili problema.

MTB ::

Sploh ni nujno, da se kaj pregreva. En tak primer sem imel, ko je računalnik brez problema delal pri meni doma, pri stranki pa se je ugašal. Težava? Nihanje omrežne napetosti. Ko sem priklopil tam UPS, ki beleži napetost, je le ta padla včasih celo na 195V! Potem sem malo eksperimentiral z različnimi napajalniki in končno našel enega, ki je taka nihanja pogoltnil.

Lombi ::

Vse je zavarovano z UPSom, tako da ne bi smelo bit to.

Bom poskusil spihat ventilator, ceprav kot pravim se je ta problem dogajal ze od zacetka (kar mi je najbolj zanimivo tu)
moja video predavanja za adobe in wordpress: 321.si
moje slike in animirani filmi: lo.si

mat3 ::

Sam spet če imaš dober napajalnik ti "poje" tudi nihanja tja do 110-120V. Drugače pa se splača nabavt UPS ja, tudi zaradi same zaščite. Kakšen napajalnik pa imaš ? Poglej malo tudi napetosti v BIOS-u. Kiro plato maš? Včasih lahko nekaj podobnega dela jumper za reset CMOS, čeprav je to malo verjetno.

Edit: Vidim da že maš UPS, fajn :)
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3 ()

Lombi ::

Zdajle testiram video encode pri merilcu temperature, izplen je sledec:

- temperatura procesorja med 83 in 84 stopinj celzija
- speedstep noce skocit iz 6 na 9 (kar je tapravi multiplier na papirju za ta proc)
- ventilator dela pri 2300 obratih, je pa ocitno serijsko vtaknjen v napacen vhod (kaze mi system fan namesto CPU fan)
- system temp je 44 stopinj celzija
moja video predavanja za adobe in wordpress: 321.si
moje slike in animirani filmi: lo.si

bleh ::

tole je pa mal vroče za q6600. Kakšno imaš pa temparaturo na posameznih jedrih? Uporabi kakšen core temp, zastonj je seveda. Sem imel probleme z pregrevanjem pa se mi ni računalnik ugašal, ampak je pod polnim naporom kakšnega prime95 zrasla temparatura na okoli 85°C, jedra so bila pa na 90-87°C. Potem sem potipal hladilnik in ta ni bil pri 90°C. Sem ga odstranil spucal in na novo dal pasto gor in sedaj ne gre nad 70°C.
Sodeč po tvojih simpotomih bi rekel da maš problem v pregrevanju. Se mi je včasih pri starem računalniku zgodilo ravno to, sem delal kaj v maxu in je lepo temperatura rastla, računalnik se je pa ugasnil in potem kakšno minuto ni bilo možno prižgat, dokler se ni cpu primerno shladil.

Preveri hlajenje, bi rekel da tam tiči problem. Bi ti odsvetoval štelanje shutdown temperature v biosu ker ti lahko nardi več škode.

Lombi ::

Aha, se pravi moram po hitrem postopku po pasto in boljsi hladilnik.

Zdajle sem odprl se core temp, zgleda takole: prva dva sta -40 stopinj celzija (heh), druga dva pa 85.

Najlepsa hvala za pomoc!
moja video predavanja za adobe in wordpress: 321.si
moje slike in animirani filmi: lo.si

ender ::

Potem definitvno nekaj ni v redu s procesorjem - temperatura bi morala biti vidna za vsa jedra, in pod obremenitvijo ne bi smela preseči ~82°C (če imaš original hladilnik - če imaš kaj boljšega, bi morala biti temperatura še nižja). Če temperatura doseže TJunction (ki je ponavadi 85°C ali 100°C), se začne procesor upočasnjevat, kar se ti očitno dogaja.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Lombi ::

Success.

Kupil tole: mimovrste.com/artikel/2210016921/hladilnik-zalman-cnps9700-led-box in zdaj uzivam pri prijetnih 30 stopinjah na 1000 obratih.

Hvala vsem skupaj za pomoc!
moja video predavanja za adobe in wordpress: 321.si
moje slike in animirani filmi: lo.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
386600 (6133) ST-777
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019817 (18886) Havq
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
495069 (4231) bond007
»

Temperatura procesorja med 55 in 68 stop. C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462780 (1945) IvoJan
»

(Ne)normalno segrevanje procesorja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232265 (1789) BlackHole

Več podobnih tem