» »

računalnik se kar ugasne

računalnik se kar ugasne

sixis4 ::

men se je pred tednom računanik kar naenkrat ugasnu sred igre sm ga pržgau nazaj sm igrau kašnih 25 min in spet me vn vrže nobenga opozorila nč kot d bi elektriko odklukal ,in pol je to pršlo da je comp delau kašno minutko in vn zagnal pol sm ga nesu enmu kolegu k se "spozna na kompe " in ga je mau opucu novo pasto dau pod procesor .in zdaj mi dela kašne 2-3 urce in mi vn vrže no trenutno mi dela zdele 6 ur čudno . kokr pa grem v igro 2 minuti in me vn se izkluči comp .napajalnik ni to vem .

  • zavaroval slike: bluefish ()

Xserces ::

kako ves da ni napajalnik? zamenu???
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

sixis4 ::

Xserces je izjavil:

kako ves da ni napajalnik? zamenu???



kr sm dau druzga not pa je isto ..

z00s ::

Pozdravljen.

Jaz sem imel tudi podobne težave, pa se je na koncu izkazalo da je bila težava v grafični, zato svetujem da posodobiš vse driverje in preveriš kompatibilnost z matično ploščo. Če ti je do sedaj vse delovalo, potem pa naenkrat ne, bi jaz najprej naredil system resotore (najdeš v meniju System Tools), saj to velikokrat učinkuje.

lp

Mitch ::

Ma kakšna grafična te spopada daj nehaj že srat s to grafično! Očitno je, da se mu procesor (CPU) pregreva. Odstrani hladilnik s procesorja, dobro sčisti tako hladilnik kot CPU ostanek termalne paste (z alkoholom) in na novo nanesi tanek sloj termalne paste (recimo Artic Cooling MX 2). Prav tako spihaj prah s hladilnika in ventilatorja...

P.S. Očitno je tvoj kolega nanesel predel sloj termalne paste. Stisni jo samo za zrno riža in jo nato razmaži po celotni površini (kovinski ploščici) z npr. kakšno kartico ali z prstom v vrečki...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()

bluefish ::

Dovolj je že, če na procesor doda za malo večje zrno riža paste in nato pritrdi hladilnik brez predhodnega razmazavanja. Procesor se namreč v glavnem segreva pri sredini in pravilno nameščen hladilnik pasto ustrezno stisne in razporedi.

sixis4 ::

mam ta proc : http://www.mimovrste.com/artikel/242002... .kaj dejansko je hladilnik ker nism rawn najbol hardwarsko usposobljen :D

in to matično :http://www.mimovrste.com/artikel/238004...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sixis4 ()

bluefish ::

Hladilnik je tisto, kar je posajeno na procesorju.

Nekaj takega:

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

sixis4 ::

pol dejansko loh kupš nov hladilnik ?

Mitch ::

Seveda! Recimo tega...

sixis4 ::

kako nj vem d je kompatabilin z mojo matično / procom

bluefish ::

Najprej moraš poznati tip podnožja (socket) matične plošče ali pa procesor. Od tu naprej gledaš specifikacije hladilnika.

Je pa nakup takega hladilnika za večino uporabnikov nesmiseln, če ne navijajo sistema oz. ne sestavljajo tihega računalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

sixis4 ::

procesorsko podnožje LGA 775 ? : tuki drgač :http://www.mimovrste.com/artikel/238004...

bluefish ::

Ja, se ujema.

sixis4 ::

je drgač kšna razlika če se pregreva proc al pa grafa

Xserces ::

grafa ponavad freezne... pa se pol restarta al pa ne... ima pa tudi lahko vecje temperature... tam do 100 stopinj
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

sixis4 ::

če se pregreva ?

Xserces ::

da
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

sixis4 ::

sam po vsej verjetnosti če kupš nov hladilnik po mogoče hladil malo bolše ampk že zmeraj ne bo idle 40 celzija .a l pač

RuskiSnajper ::

Povej vse točne specifikacije iz programa GPUZ

http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.ht...

Povej točne informacije iz programa GPUz

http://www.techpowerup.com/downloads/Sy...

Preglej vse voltaže v programu HWmonitor (če skačejo je slabo , bad bad bad)

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonito...

PS: lahko slikaš vse delčke(tabs v cpuz) in pošlješ slikice na forum.




Ti maš Gigabyte EP54-DS3L matično , to pomeni da imaš INTEL sistem z LGA 775 podnožjem , P45 Intel chipsetom in Ekonomične featurje (E) to pomeni da ti matična deluje avtomatsko in tudi supporta več stvari za majnšo porabo električne energije (green) kar pa je v drugem pomenu to da ti zmanšuje clocke sem in tja , in razno razne druge stvari ki niso dobre za nabijanje iger .. in še več bi lahko razlagal. Tvoja matična je L verzija kar pomeni da je najverjetneje LITE - lahka verzija (na gigabyte technology wiki mas obrazlozitve te zelo dobre metode imenovanja modelov)

Vse kaj prvo narediš je da dobiš informacije kakšne specifikacije ima tvoj RAM tudi (voltaža) ... kar piše na nalepki na ramu, če ni pač ni.


Na koncu še odpri komp in poglej kakšen napajalnik imaš in vse specifikacije (nalepka) , ker tega ti nebo pokazalo v nobenem programu.


Potem boš nastavo bios in treba bo izklopit vse ekonomične nastavitve da se sploh lahko lotiš iskanja problema , če si igral z istimi settingi 1 leto in ti je zdaj začelo zajbavat potem nebo pomoje nič ampak vseeno je dobro to izklopit saj ti tudi zmanjša performancea ali povzročuje zatikanje če že ne kaj druga.

Grafična ne more bit neposredno če za to niso krive temperature , nvidie grafe se ne resetirajo ko se sesujejo torej se ti more znova zagnat komp ali pa freezne , tudi z ATIjovim VPU reoverom pri pregrevanju tudi pride prej do napak na ekranu(corruption), zatikanja , slabega FPS , freeza kakor pa do VPU reover aktivacije,

Samo znak da se računalnik ugasne in ne resetira kaže na napajalnik,low voltage v procesorju , je pa TUDI lahko FAILSAFE temp shutdown nastavlen tako da ti ugasne komp ko se CPU pregreje do določene temperature ali ima mogoče kakšna druga komponenta to funkcijo , sam imam podoben procesor in matično vendar GA-P35-DS4 in Quad Q9300(sem navajen na ta tip BIOSa kakor pa z tistim ki ga2 ima asus.)

Kakorkoli tile novi sistemi nimajo več "shutdown temperature" ampak "CPU temp threshold warn" , v tem primeru ti pri preseženi določeni temperaturi piska bios.

Zgodovina sprememb…

RuskiSnajper ::

kak mi pa gre to na k ko folk kr spizdi ko jim hoces pomagat

z00s ::

RuskiSnajper je izjavil:

kak mi pa gre to na k ko folk kr spizdi ko jim hoces pomagat


Lepo si napisu...

sixis4 ::

Problem je bil ... da se je "Nogica" od hladilnika odlomila in je hladilnik bil cca 2-3 mm od procesorja in se je zadeva sama od sebe sklučila .. in sm prebral sniper :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi sesuva

Oddelek: Pomoč in nasveti
161326 (1050) Auba
»

Računalnik se prižge in ugasne!?

Oddelek: Strojna oprema
318331 (6234) kupim9
»

Novi RAM ne deluje !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141101 (990) solatko
»

Plata + procesor ?

Oddelek: Kaj kupiti
171819 (1420) DJ MartiNi
»

3 zverine + server

Oddelek: Kaj kupiti
102341 (2091) McMallar

Več podobnih tem