» »

Nakup digitalca v Avstriji

Nakup digitalca v Avstriji

morazem ::

Odločam se za nakup digitalnega foto aparata Olympus C-750 v AVSTRIJI. Zanima pa me predvsem, v katerih trgovinah v gratzu bi skoraj sigurno dobil ta aparat. Zanima me tudi, kako uveljavim tistih 20% davka, ali so na meji kakšni problemi, kako se v avstriji plačuje avtocesta,... in podobne stvari ki jih je dobro vedeti.

HVALA

Jackal ::

www.peluga.at -> poglej malo na njihov on-line cenik. Je dnevno ažuriran s podatki o zalogah.

Za davek rečeš da hočeš imeti obrazec z Mwst. (Mehrwertssteuer). Če hočeš dobiti nazaj vseh 20% potem moreš iti nazaj v to trgovino.

Na avstrijski meji ni problema. Na naši... se moreš pa sam znajti ;)

Za avtocesto v Avstiji rabiš vinjeto. To je podobna nalepka kot te, ki jih rabimo za registracijo in jo moreš nalepit spredaj na steklo. Dobiš jo pri nas (Petrol) - najmanj kar lahko kupiš je takšna, ki traja 10 dni. Lahko pa jo kupiš tudi v Avstriji na bencinski črpalki.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

morazem ::

Da morm na nazaj v trgovino po davek? A grem to lahko takoj? Al do carine pa pol nazaj? Al kuko drgač?

Jackal ::

Lahko greš do meje štemplat, pa nazaj v trgovino - kakor hočeš. Glavno je, da daš štemplat na meji. 20% davka ti vrnejo v trgovini. Lahko greš pa na Kompasovo poslovalnico Tax Free v Sloveniji in ti vrnejo davek, ampak ne polnih 20%, saj si oni vzamejo neko provizijo. Lahko greš samo vprašat in če ti ne ustreza, lahko greš tudi nazaj v Avstrijo v trgovino po davek.
V mojem primeru bi moral dobiti nazaj 135€, na kompasu pa bi mi dali lahko največ 85€, tako sem raje dal obrazec fotru, da je šel po davek v trgovino naslednjič, ko je šel spet v Avstrijo.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

VASkO ::

kaksen tolar pa lahko se prisparas, ce ne gres po avtocesti, ampak po stari cesti. vinjeta pac stane.

igorjan ::

ali mogoče gdo ve ali ima izkušnje glede online naročanje na poštni predal vavstriji in kako uveljavljati majerstajer˙(mvst) 20% davka ki ga dobiš vrnenega?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

U34 in vračilo davka v Avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
82027 (1909) delfinus
»

Za vse, ki imate namen naročiti blago v tujini

Oddelek: Kaj kupiti
453882 (2883) b0j3

Prenosnik - Avstrija

Oddelek: Kaj kupiti
274532 (1784) flipflop
»

Kje najceneje kupiti Macintosha (PowerBook)

Oddelek: Kaj kupiti
91354 (1185) Piranha
»

nakup v avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
101486 (1165) darian

Več podobnih tem