» »

U34 in vračilo davka v Avstriji

U34 in vračilo davka v Avstriji

MI_KO ::

Na kratko:
Nujno bi kupil eno "malo" dražjo stvar. Pri nas se seveda ne splača zato bom pogledal čez mejo. Žal pa pri spletni trgovini, kjer se ta stvar dobi ne izstavljajo U34 formularja za povračilo davka. Jaz bi tega seveda rad imel nazaj, saj znesek ni zanemarljiv. Čakati na 1. maj nima smisla, ker bo potem to 20% dražje :D . Zadevo si lahko dostavim na naslov v Grazu.

Torej, ali obstaja kak servis, ki mi v Avstriji, konkretno v Grazu izstavi ta formular na podlagi računa in mi potem tudi vrne mwst. za tem ko sem ga jaz potrdil na meji ter si za tem vzame kak %???

ZaFo ::

Skoraj nikoli ne dobis nazaj 20% davka. U metroju dajo največ, pa še vedno ni 20%

DjTonic ::

dobiš cca 14-16 % od cene. Oni obrazec pa je okrog 4 EUR.

VASkO ::

enim pac ni jasno, kaj je 20% davek, kaj je neto in bruto cena. seveda, da dobis na U34 ceotni davek nazaj, to je vseh 20%, ki ti jih PRIBIJEJO na 100% neto ceno. v trgovini tako ti placas 120%, in nazaj dobis tole preplacilo (davek).

od tu teh 20% fantje, dajte to ze enkrat razumet.

@MI_KO
to ne bo slo, ti mora kar trgovina izstavit obrazec in ga tudi sama postemplat. pa tudi ves davek dobis samo pri njih nazaj, tak da ti second-hand obrazec n bo nic koristil, ker ga bos lahko samo v kakem kompas shopu ali pa tax free podruznici uveljavil. tam pa si itak vzamejo svoje %.

MI_KO ::

Saj mi je vseeno ali dobim 15 ali 16 ali 20% nazaj. V glavnem, da ne nič!

Kaj torej ne gre, da bi šel jaz to na kako tax-free podružnico, (Recimo v seiersberg) in bi mi tam dali formulare?

VASkO ::

mislim, da ne. vsaj U34 sem 100% ziher. za taxfree pa jih poklici pa vprasaj.

MI_KO ::

Hehe, ni panike. Ravno dans je Peluga dala isto zadevo na cenik. Ceneje je kot drugje, v Grazu majo trgovino, pa še mwst. bodo mi vrnili. Lepše skor ne more bir.:D

Peluga ---> priporočam!!

MI_KO ::

Vse O.K. kot vedno. Sm že nabavo.

Zdaj pa sprašujem samo da se pomirim:

Do kdaj lahko grem po mwst. v Pelugo, Metro,... z že potrjenim obrazcem? Eni pravijo da do našega vstopa v EU, drugi da še en teden za tem, tretji da mi niti štemplat ne bi smeli, četrti da 6 mesecev po štemplanju!

Kdo ma prav? Pa prosim, rabim ZANESLJIVE vire. Ker drugač je 200€ fuč!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MI_KO ()

delfinus ::

Pravkar bilo po dnevniku, jutranja ponovitev, ampak nisem pozorno poslusal. Vsekakor pa bo se veljalo po 1. maju, da si upravicen za vrnitev. Do kdaj natancno pa - skok na http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rtvav&c_id=1 in si poglej dnevnik 28.04.2004 in prispevek o vracilu davka idr. Prispevek je nekje sredi oddaje.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pri Peluga.at

Oddelek: Kaj kupiti
272327 (1613) igor0203
»

Še po zadnje ugodne nakupe v Avstrijo....

Oddelek: Kaj kupiti
406815 (5588) Vice
»

Cene strojne opreme v Sloveniji sedaj in v EU

Oddelek: Loža
325716 (4661) Caligula
»

nakupovanje v avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
112160 (1851) urosh
»

Za vse, ki imate namen naročiti blago v tujini

Oddelek: Kaj kupiti
453881 (2882) b0j3

Več podobnih tem