» »

80 so bila leta...

80 so bila leta...

footprint ::

Hoj vsem!

V 80ih letih je bil v moji mladosti zelo popularen HOUSE, NEW BEAT, SKA in podobne zvrsti starodobne elektronske glasbe. Svoj čas sta celo vodila radijsko oddajo na VAL202, katere se niti ne spomnim več imena, Samo Saltler in Stojan Auer. Ta glasba mi je pustila poseben pečat in zelo sem togoten, ker je nikjer več ne slišim. Šla je v pozabo.

In ker sem prepričan, da obstajajo lestvice teh skladb v kakšnem zaprašenem arhivu RTV-ja prosim vse, ki bi vedeli za kakšno od lestvic TOP 10,... tistega časa naj jo objavijo ali pošlejo po e-pošti.

Imam namreč namen zbrati to glasbo in si priskrbeti zgoščenke in kolikor bo možno tudi vinilne plate. Seveda če ima kdo kakšno vinilko s tega časa (ohranjeno) naj se mi nemudoma oglasi.

Be nice,
for allways 80's
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

Matek ::

Od kdaj je pa ska elektronska zvrst? :D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

|CyGNUS-x ::

Niso bila 80ta v znamenju punka in metala?

footprint ::

Kaj sploh smatramo kot elektronska galsba. Danes bi rekel da je to tista, ki je narejena z računalnikom. In mislim, da je res. Tudi takrat je bilo elektronsko, čim je bila prisotna ritem mašina in kakšen sintesizer, vse skupi pa je bilo narejeno v studiju s pomočjo samplerjev etc.

Zvrst SKA kot sama logično ne spada po elektronsko zvrst, vendar nisem imel v mislih SKA temveč HOUSE/SKA, ki je v bistvu HOUSE s prizvoki SKA glasbe. En primer je meni dobrega komada je:
Longsy D's House Sound - This Is Ska

Tukaj pa je en spisek izvajalcev in komadov iz tistega časa, ki jim jaz rečem očetje današnega HOUSE-a:

- 101 - Rock To The Beat
- Jamie Principle - Baby Wants To Ride
- Kate B - Breakdown (4:18)
- WestBam - Monkey Say, Monkey Do (I Wanna Do) (6:47)
- Dr. Phibes (DUPLICATE) - Acid Story (Original Radio Edit) (4:33)
- Wee Papa Girl Rappers - Heat It Up (Acid House Remix) (6:49)
- 16 Bit - Where Are You? (3:27)
- Acts of Madmen - The Dream (6:14)
- Off - Electrica Salsa (3:37)
- Atmosphere - Atm-Oz-Fear (5:24)
- Z-Moor-Z - Héros Dynamique (6:44)
- Karen Finley - Tales Of Taboo (5:48)
- Sly & Robbie - Boops (Here To Go) (5:16)
- Code 61 - Drop The Deal (3:13)
- Max Berlin - Elle Et Moi (4:16)
- Caravan, The - Somewhere In Arabia (4:19)
- Savage Progress - Heart Begin To Beat (5:35)
- Telex - Spike Jones (5:06)
- Kissing The Pink - Big Man Restless (6:00)
- Axel Bauer - Cargo (6:17)
- Les Rita Mitsouko - Andy (5:18)
- Ofra Haza - Im Nin' Alu (Played In Full Mix) (5:36)
- Burundi Black - Burundi Black (3:35)
- Jasper Van't Hof - Pili Pili (5:27)
- Pierre Henry - Psyche Rock (Original Mix) (2:47)
- Nux Nemo - Hiroshima (6:03)
- Weathermen (DUPLICATE 1) - Poison (4:37)
- Residents, The - Kaw-Liga (Prairie Mix) (7:50)
- Elli Medeiros - Toi Mon Toit (3:35)
- Yello - Goldrush (6:13)

footprint ::

|CyGNUS-x:

Seveda bili so šminkerji in pankerji. In bili smo mi, ki smo poslušali BREAK DANCE, ACID, HOUSE, HOUSE/SKA, RAP, HIP-HOP, RAGGAE,.... vse kar ni imelo preveč kitare in nikakor ni bilo komercialno usmerjeno. To je bila popolna alternativa, skoraj tako kot DEAD METAL in SPEED METAL. PUNK, DARK pa je bil vsaj zame preveč komercijalen. Saj si po radiju vedno lahko slišal kakšne The Cure, Sex Pistols, Gunse, Metaliko,... House pa je imel le kratke urice in ponavadi šele po 22:00 uri. Še v diskotekah po sloveniji so bolj vrteli štanco kot pa house. Če je slučajno kdo vrtel HOUSE je itak mel prazna plesišča.

MARS - Pump up the volume, je bil odličen komad, a so v diskaču raje vrteli Queen-e.
V tistem času se je tudi razvil Turntablizm, na Hrvaškem precej bolj kot pri nas ker so bili bolj na tehniko mahnjeni.

I am Turntablist!!!!

sid_dabster ::

footprint:

Ni dead metal, ampak je death metal. >:D
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)

drevo ::

Ja.. death.. :)

In pa v 80ih si bol tezko na radiu slisal Metallico, ker so bli takrt se dokaj neznani. Oziroma nezanimivi za radie. To se je spremenilo sele leta 1991 z black albumom. Prej so bli pa cist.. prakticno nc jih ni blo na radiu.

Sicer je blo pa v 80ih tud res velik metala. Dobri stari cajti, za katerimi danes jocejo mnogi...

Ampak a ste opazil, da se metal vraca. Vedno vec je mladih, k so spet zagreti za to musko..


Seveda bili so šminkerji in pankerji. In bili smo mi, ki smo poslušali BREAK DANCE, ACID, HOUSE, HOUSE/SKA, RAP, HIP-HOP, RAGGAE,....

Ful ste bli carji :8) Sminkerji.. phuh..

sid_dabster ::

Da, metal se vraca >:D

V bistvu ni nic cudnega, da se spet cedalje vec ljudi zanima za to zvrst. Konec koncev je metal scena ena redkih (no, so tudi nekatere druge), pri katerih se se kaj vlaga v kvaliteto glasbe same. In metal ima nebroj razlicnih podzvrsti, med katerimi lahko skoraj vsakdo najde nekaj sebi na kozo pisanega 8-)
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)

boom-bar ::

Povdarek je na SKORAJ. Jst pač ne :D
Legalizirajte mehke droge!!!

|CyGNUS-x ::

Ja hvala bogu! Kako bi se ti zdelo, da bi vsi poslusali metal al pa tehno?

Bedasto verjetno, ane?
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

sid_dabster ::

Ok tole bo zdaj malo off-topic, ampak vseeno.

Ja hvala bogu! Kako bi se ti zdelo, da bi vsi poslusali metal al pa tehno?
Bedasto verjetno, ane?


Ce ne poznas zvrsti, je ne komentiraj. Namrec, rekel sem, da ima metal ogromno podzvrsti. Morda jih ima tudi techno - tega ne vem, ker ga ne poslusam. Vem le to, da je izraz metal ravno tako sirok pojem kot celoten pojem elektronske glasbe, v katero sodijo techno, house, trance itd. Torej mnogo sirsi pojem kot samo techno.
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211872 (8178) AmokRun
»

Zvrsti glasbe. Metal/Rock in pa Techno

Oddelek: Sedem umetnosti
296641 (5959) Tear_DR0P
»

Kero Muzko Poslušate??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1098983 (7451) OmegaM
»

RAVE vs TECHNO

Oddelek: Sedem umetnosti
343424 (2902) Tr0n
»

rave ali punk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
695170 (4343) Gh0st

Več podobnih tem