» »

kajmak in marmelada

kajmak in marmelada

NoUse4AName ::

Kaj menite o najnovejšem Djuricevem filmu?
Osebno, mi je zelo vsec. Odlicna rezija, dialogi in igralci naredijo film, ki je precej klisejsko naravnan prav zabavno gledat.

pivmik ::

A spet na koncu kdo naredi samomor, ga ubijejo, ali bilokako drugače umre,
ali na koncu koga posilijo
ali v filmu so krneki nage babe
ali v je filmu nazorno prikazano fukanje
ali v je filmu nazorno prikazano uživanje težkih drog

...ali je končno še en dober slovenski filem?
LP, Gregor GRE^

R0K ::

picnik vsega po malem :)

Drgač pa film bez neke oreng zgodbe, je pa zabaven za pobledat. So notr kake dobre fore, odlomki in je za moje pojme za slo. sceno precej dobra zadeva, pa čeprav se še vedno vidi, da smo še daleč od amerike. ampak muvamo naprej! :)

|KoRn| ::

PickNiK

"A spet na koncu kdo naredi samomor, ga ubijejo, ali bilokako drugače umre, ---> NE!
ali na koncu koga posilijo ---> NE!
ali v filmu so krneki nage babe ---> NE! (je zelo malo in ni krneki)
ali v je filmu nazorno prikazano fukanje ---> NE!
ali v je filmu nazorno prikazano uživanje težkih drog ---> NE!

...ali je končno še en dober slovenski filem?" ----> ZELO DOBER, in nazorno upodablja naso druzbo (moras dobro gledat film)

Moje mnenje, dober slovesnki film, z enostavno zgodbo in realnim razpletom, vendar prekratek.

iso2000 ::

Pa na koncu ni odgovoril na vsa vprašanja, oz. se zgodba ne konča čisto tako kot si jaz predstavljam. Prvič: kaj dela glavni junak Božo? Ali je ostal na kriminalnih potih ali ne. Drugič: Kaj se je zgodilo v zvezi s tem da je Božo zajebal unga mafijca. Tretjič: Na koncu odide on po eni potki, njegova punca/žena? in otrok pa po drugi, kot da morda niso skupaj, ampak so se le malo dobili da je on videl svojo hčerko.
Zame povprečen film, je pa gledljiv, kar je prej izjema kot pravilo za slo sceno.

Groovy ::

evo, jaz sem se tudi tako spraševal na koncu...
ni nekega zaključka, oz. gledalec si lahko konec malo po svoje razlaga.
Drugače pa...dobr film, nič pretiranega, napihnjenega v njem, ampak vse realistično oz. prav lepo pokazan "jugo" life.

Film vreden ogleda
I am the captain of my soul

NoUse4AName ::

To glede dveh potk si jas razlagam tako, da sa ljudje ne spreminjajo. Bozo bo vedno ostal bosanc in ona bo vedno ostala slovenka (govorim po znacaju seveda). Celoten film se je bozo hotel spremeniti, ampak ni nikamor prisel. Torej tisti dve poti oznacujeta, da se nima smisla trudit biti nekaj, kar nisi. Si kar pac si. Na koncu se Bozo in Spela tega zavedata in sprejmeta. Torej, ker se ni nic spremenilo, sta sevedno skupaj in Bozo sluzi denar kako mu pac pride (najverjetneje ilegalno).

boom-bar ::

Men je film dobr, sploh zarad humorja k je res v močnih dozah (če ga zastekaš, eni v dvorani so bli mirni k stena med filmom).
Legalizirajte mehke droge!!!

Brane2 ::

Sen ga raavno odgledal. IMHO totalna beda. Stosi pobrani iz prastarih vicev Mujo & Haso (npr. tista z 2.000 DM), slabo posneta zadeva, neprepricljivi karakterji, slaba zgodba.

Ko da bi bila zadeva posneta za solski projekt.

Poleg tega se pa vidi jasen, ceneni namen ustvarjalcev. Zbrali so znane like in govorijo kao o neki problematiki juznjakov pri nas, ki je IMHO ze nekaj casa ni vec, ali pa vsaj je zbledela.

Pri tem upajo, da bo folk sel v kino videt joske Tanje Ribic in da jih nihce ne bo kritiziral, ker bi se s tem "spravljal nad bosance".

Beda.

In BTW: Edino Tanja se je zdela koloikortoliko O.K. Ne v redu nasploh,a boljsa od ostanka filma...

Slowenc ::

Men se pa zdi kar vredu film. Na trenukte sem se kar dobro nasmejal. Seveda pa ne morejo naredit ne vem kako super film (za tvoj okus) brez velikih finančnih vložkov, ki so za to potrebni.
Skiny gate.

PersonaRudis ::

Kar soliden film. Jaz sem ga z večjim veseljem pogledal kot kakšno holivudsko packarijo. Realno prikazuje marginalno življenje enega tipa. Humor pa je taki:če se hočeš smejat, se boš, če pa gledaš ta film z 'resnimi' nameni, pa se boš le parkrat, saj zgodba sama po sebi ni neka burka, ampak realnost. Ima pa tipično 'slabost' slovenskih filmov: preveč zaigrana in pretirana čustva nekaterih igralcev. Po mojem mnenju se ga splača pogledat.:D

Mirč ::

Zelo zelo dober film brez pripomb:dobra igralska zasedba,dobro zgodba(realna),konec je pa najboljši saj si lahko vsak po svoje predstavlja kako in kaj.
lp mirč:) :) :)

Paramedic ::

Za moj okus je to en naj slovenskih filmov, cela družina je uživala, ko smo ga pogledali in še večkrat si kdo zapoje "S'mela fanta luštnga, zakaj s'ga zapustila" :D.
Res priporočam, ker redko boste vidli dober slo film.
Ta link pove marsikaj.
End transmission.

Marjan ::

Hecen film :P

Đuro pa spet mal svoje komplekse po filmih stresa (tako kot večina igralcev).

Kaj se je Đuro neki hvalu, da je več ljudi gledal ta film kot Herry Poterja? Neki v tem smislu..?!

WinsuckeR ::

Men se zdi film precej brezvezen, saj po mojem mnenju računa na nogomet in čefurstvo.

Drugaše je možno da imam tak vtis samo zato ker sem ga MORAL gledat zarad šole.

Aja pa še una ma grdo jo*** (vem neomesna);)

Zgodovina sprememb…

Lio ::

Film je zlo dobr, nkonc je mrbit mal čudn(sprva mi ni bil všeč, ampak pol k se mal zamisleš je kr vredi)

Fore so take, da v dvorani ni bil nihče tih.





P.S. Jo*** so precej vredi, tisto materino znamenje or wtf je pa fejkano-vsaj pomoje

Phil ::

Bah slab film. Meni je bil Na planincah boljši (ampak še vseeno ne dober). Preveč gonijo neke kao slovenske stereotipe..., ki sploh niso resnični.
Pa tudi dosti imam že filmov tipa "prilagajanje južnakov na slovensko družbo".
A v kinu se bili podnapisi, ko govorijo v neslovenščini???
LP

Lio ::

mah, vsi neki preveč posplošujete. Ko pa je vsak let 100 filmov ko bad guyi delajo pizdarije, pa jih pol good geyi premagajo:\



Mah, film je čist kul. Ampak za najboljšega slovenskega bi pa reku da je Jebiga!

DoloresJane ::

Materino znamenje je bilo plod pridnih rok maskerke. Should anyone care...:)

Zgodovina sprememb…

pivmik ::

Ne, ne najboljši slovenski filem je Zadnja večerja.

Bom pa gledal tudi tega Jebiga, pa bom vidu.
LP, Gregor GRE^

BigWhale ::

Jest mam v bistvu slovenskih filmov, takih stereotipnih precej cez glavo... Tudi rezija Djurota mi je mal tko, tko (tudi oskar se mi ni zdel upravicen)... Kajmak bom enkrat ob priliki pogledal, da pac vidim kaj pocne nasa produkcija :)

Mi je bil pa vsec Pod njenim oknom (mogoce zato, ker mi je Polona Juh zanimiva igralka).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hansel and Gretel Witch Hunters

Oddelek: Sedem umetnosti
374063 (1483) ahac
»

Good Boys

Oddelek: Sedem umetnosti
373610 (2792) imagodei
»

Idila

Oddelek: Sedem umetnosti
4410406 (5823) mackilla
»

Srbski film

Oddelek: Sedem umetnosti
485886 (4535) Nikec3
»

Tu pa tam (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5210436 (8553) strictom

Več podobnih tem