» »

Temperatura procesorja

Temperatura procesorja

tomyN18 ::

Zanima me kolko je povprečna temperatura Pentiuma III 800MHz? Imam Zalmana CNPS6000-Cu in temperatura je 49°C. Kaj je to normalno?

Spajky ::

Ne ni normalno, niti v Full loadu; ali je senzor u k***, ali je crknil vent, ali cooler nima paste in ne stoji dobro gor; bi moralo bit cca. 10°C manj! preveri hardwer prvo! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

tomyN18 ::

Sem včeraj menjal hladilnik. sem ga dal trikrat dol in nazaj gor in še vedno je enako. Hladilnik je nov, kupljen včeraj.

tomyN18 ::

Hladilna rebra so hladna. Hladilnik je pravilno nameščen (sredina hladilnika je točno na procesorju), temperarura pa je še vedno okoli 50°C.

TESKAn ::

Ok, termalna pasta je? Kaki termalni padi so en qrc vredni. Pa ko snameš kuler dol, kolk je paste bilo med procom in kulerjem? Če je prov nameščeno, ostane le en tanek 'film', ne sme bit skoraj nič...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Wad@ ::

Pa s prejšnjim kulerjom, kolk je blo °C?

tomyN18 ::

Termalne paste je blo glih tolko, da je pokrila procesor.

tomyN18 ::

prej ne vem kolko je blo

Jakka ::

Moj P3 667@715 ma v idle načinu tm okrog 26°C, gor mam rahlo zmodan Arctic cooling cooper silent, manjka 2cm reber, gor je pa prvotni ventilator na 2000 obratih, v originalu na 3000. V full load pa temperatura ne preseže 40°C.
Pasta je pa artic cooling, sm jo dobu zravn hladilnika, nič posebnega

Prej sm mel pa gor nek box hladilnik ravno tok velk kot je procesor in je bla temperatura okrog 50°C.

Mogoče pa senzorji kažejo premal, temperaturo pa gledam v mbm.

Bobek ::

tomy, probaj se fleshat bios, sam sem mel isti problem, ko sem fleshal bios pa je kazal malo bolj normalno temperaturo.

Drugace pa probaj izmeriti temperaturo s kaksno sondo, in bos takoj videl koliko stopinj imas na procu. Temperature, ki jih gledas v biosu ponavadi malce lazejo. Sicer pa ce ti masina dela lepo, stabilno ... se ne splaca sekirat.

lp

tomyN18 ::

OK, bom probal. PC dela boljše kot je prej (bolj tekoče in manj šteka).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

visoka temp CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
161647 (1454) SuperVeloce
»

RealTemp ne kaže pravilne temperature!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212090 (1801) buhti69
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997468 (3873) kuglvinkl
»

amd in cpu

Oddelek: Pomoč in nasveti
6900 (847) MortalL

Več podobnih tem