» »

Zatikanje divx filmov

Zatikanje divx filmov

Mr.-Viko ::

Lep pozdrav!

Od česa je odvisno normalno predvajanje (brez zatikljajev) DIVX filmov?
Imam takšen računalnik:
AMD K-6 2 500 MHz
SiS 540 matična (ali kaj je)
Voodoo3 2000 PCI
192 MB RAM
Windows 98 SLO
Quantum Fireball 10 GB

Vsi DIVX filmi se mi zatikajo! Nekaj sem jih lahko gledal, pri nekaterih (oziroma večini) pa se je tako zatikal, da je bilo vse brez veze. Ali mogoče vpliva strojna oprema, ki sem jo naštel zgoraj ali je samo codec nepravilen?

Hvala za odgovore!
No comment, really

Binji ::

Kaj DMA mas vklopljen? Men je na P233, 128mb rama delalo gladko.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Mr.-Viko ::

Ja, Ultra DMA mam vkloplen. Hudiča... Prevert morm... :D
No comment, really

tejo ::

Meni na D800 delajo gladko.

Mr.-Viko ::

Nekaj sem se še spomnil glede mojih problemov! Tisti uvodni film pri AOE 2 se mi v Win98 zatika, v Win 2k pa se ni! Jaz ne razumem te logike (zaenkrat)! ;((

No, če bo še kdo tole slučajno prebral in se mu svita, v čem bi bil problem, bi jaz bil zelo vesel odgovora!
No comment, really

VASkO ::

kateri player uporabljas?

Mr.-Viko ::

Uporabljam PowerDVD, Windows Media Player, včeraj sem si naložil Micro DVD Player... Pri vseh je rezultat enak! ;(( Mogoče, če bi imel Win 2k gor, da bi delalo. Ali pa imam samo računalnik na robu prepada.
No comment, really

SpiDEr8 ::

kje se izklop DMA v BS playeri???
Al pa v win media playerji????
:\

matevzm ::

Racuannlik je rahlo podhranjen za DivXe. Vsaj nekatere. Lahko si pomagas tako, da zmanjsas natancnost dekoridanja (in s tem zahtevnosti). Najlazje v BSPlayerju, izberes DivX properties in slider prestavis na 0, ce se ni tam.

Webmojster ::

JA ja .. Bsplayer si dol potegni z neta tukaj, pa v properties (ko gledas film, pritisni desni gumb, pa properties, pa klikni na mpeg4 driver) nastavi tisti znak cisto LEVO (na CPU mora bit, ne na DIVX), pa bo delalo .. Vsaj meni je :)>:D (celeron 500, 64)

A.L.T. ::

Sam men negre neki v glavo, mam Tb 1GHz, pa se mi včasih eni filmčki mal štekajo!!! ZAKAJ??:\ (aja, slider je na 4, sam vseen..)
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

Mr.-Viko ::

Sem si downloadu BS playerja, nastavil v tistih lastnostih na CPU (0) oz. tako je že bilo, pa brez uspeha. Očitno je moj računalnik kriv. Še sreča, da bom nekaj komponent kmalu zamenjal ker s trenutnimi ne morem živeti! :)
Hvala za pomoč!
No comment, really

nemesis ::

div-xi so zlo cudna zadeva, prav tako tudi winsi in strojna oprema...
bratu na celeronu400 s 64 rama bere divx z diska cist gladko v win 98 in 8MB grafično kartico
jst sem mel prej P200 in sem nabavil durona 800 s 256rama, in 32 MB grafični pospeševalnik... V win 98 ni šans da bi gledal nemoteno divx-e več kot 10min. enostavno slika zmrzne in moram resetirat... V win2000 mi stvar dela več ali manj brez problemov, sam na disk si moram film posnet...

lp

matevzm ::

Meni na c900 tudi nekateri filmi skacejo, ce dam slider na 3 ali 4. Gre za filme v 4:3 formatu, in vecji resoluciji. Vec pixlov za dekodirati, pa ne znese.

cyber ::

viko!
tvoj problem je v plati........in tvojem chipsetu sis 540.....ker ima zelo slabo prepustnost pomnilnika izmeri si memory benchmark boš videl da imam prav.....jaz sem imel podoben problem.....na svoji sis 630.....potem sem pa zamenjal plato zdej imam abit bx 133 raid pa teče vse kot po maslu.............in jih gledam tud na cpu quality dam na štiri...pa teče tak kot more......prej mi je pa štekalo na stari plati že na 0 cpu.......in mi verjem da sem vse sprobal.......in na koncu me je pripeljalo do nove plate......in imel sem prav........prej sem imel na stari plati benchmark........72,75............zdej na novi imam pa 229,265 to seveda ni odvisno od procesorja......tak da tvoj procesor zadostuje in seveda vse ostalo je tvoje vse ok sam plato si pa novo nabav.......ker je en za kurac čipset ki ga imaš...verjem ......upam da sem te prepričal......verjem ker sem imel podoben problem.....in sem ga rešil....

cyber ::

viko pa mal si oglej teste da boš vedell katera plata ima dober memory benchmark.......da boš vedel kaj kupit..ker to je zelo pomembno.......saj jih imaš tu na slo-techu...da se ne zajebeš še enkrat.........ker plata je najbolj pomemben del računalnika.lahk imaš ti procesor......gor.......ne vem 1G hz pa bi ti še vedno štekali.......velik je odvisen od chipseta ki ga plata uporablja...

Mr.-Viko ::

Se mi je zdelo, da je plata kriva. Tako ceneno zveni... SiS... Silicon integrated Systems... Damn, od kod pobirajo ta imena??? :)
Novo plato že imam, je pa za Intelove procesorje. Sliši na ime QDI Advanced 10F. Nič nima integriranega in ne zveni tako ceneno kot SiS.
No comment, really

cyber ::

ja viko in kak zdej delujejo filmi tečejo verjeten dost boljše bolje ....????
aja naj vam še to povem moja kongiguracija je:
ABIT BX 133 RAID
CELERON 2 633@8OO
ATI EXPERT 32 MB TV OUT
164 RAM DISK FUJITSU ATA 66 20 GB
PA VSE FILME GLEDAM S CD ROMOM TEAC 40X
TAK DA MI NITI NA MISEL NE PRIDE DA BI SNEMAL NA DISK KER MI VSE LEPO TEČE BREZ PROBLEMOV TAK TO JE ZA TISTE KI PRAVIJO DA IMAJO 1 GHZ PROCESOR PA JIM ŠTEKA......PRI VSEH JE PROBLEM V PLAT...SEVEDA ČE VSE OSTALO ŠTIMA ......SEVEDA NAJBOLJ VAŽEN JE KODEK..PROCESORR 350 MHZ ŽE ZADOSTUJE...PA CELO 32 RAMA PA KARTICA MINIMALNO 4 MB TO JE VSA TEHNIKA .......

matevzm ::

Torej je pri meni narobe plata, BX6r2?
Si preprican?

VASkO ::

neh, ta plata ima BX nabor kakor tudi BX133 RAID. Ta plata nima problemov z prepustnostjo pomnilnika, krivo je nekaj drugega.

Mr.-Viko ::

Ko bi le lahko dobil kje kakih 30k jurčkov da bi malo pospešil nabavo novih delov... Nova plata še vedno čaka na prvo uporabo. Kupit pa še moram procesor (to bo kak Celeron), zvočno (kako Geniusovo, kakor so mi predlagali), ventilator za procesor (upam, da bom dobil tistega Vulcanota 2) in ohišje.
Ko bo vse to kupljeno bom naredil nekaj premestitev in upam, da bom lahko gledal filme vsaj normalno.
No comment, really

cyber ::

oj matevž.!
ja tvoja plata je ok........saj kar se tiče čipseta in prepustnosti z njo sploh ne bi smel imet problemov.........pa vendar so sam ne zarad plate...........lahk tud da imaš sistem mal popacan........mal si ga očist.......boš pol videl če bo isto takole delal......ker saj veš igrce pa te stvari ti zjebjo sistem snemaš brišeš spori tu spori tam nekaj ne štima pr teb...pa mal defraga pa teh stvari tud ne bi smelo škodit.......jaz ga vsak dan optimiram pogon......pa računalnik imam prižgan cele dneve.....skor vsak dan po 24 ur.........pa dela brez problemov............vse pa recimo ena fora je še ta recimo da če si prvo inštaliral kodek nato pa si si dol potegnu..windows media player stvar ne dela tako kot bi morala sam vem da ti gledaš filme v ..media 6.4.playerju zato to ni........spor..ki je že bil nameščen v sistemu

matevzm ::

Vem, da ima moja plosca BX chipset, vseeno tnx za potrditev.. :))
Hocem reci da tudi na dobri plosci (in svezem sistemu z defragom etc z diska film) na dokaj hitrem procesorju ne gredo vsi filmi na 4. Mirne duse ti lahko naredim odlomek iz recimo Eyes Wide Shut, ob katerem se ti bo racunalnik zadavil. Razen ce nimava precej razlicnih pogledov na to , kaj je to tekoca slika. Ampak meni se pri 640x480 in 23.976fps zatika slika ob precej akcije, ce ti pa dam lepo v NTSCju pa z DDjem 5.1 zraven pa veliko srece...

cyber ::

matevz
ne vem kak to pr teb deluje men recimo pri resoluciji..640 592 slikice 29.97
cpu nastavljen na 4 in mi teče lepo tekoče....recimo če nastavim cpu na 0 imam več slikic recimo tam okrog 30.20 pa tud tam mi ostane........saj se verjeten sliš mal čuden sam tak je pr men....in verjem da mi teče tekoče...pa recimo lahk brez problema..delam zraven še kar nekaj stvari.... sam sem takrat imel cpu nastavljen na 0 pa teče tekoče aja pr men procesor sploh ni skor nič obremenjen........medtem ko pa na stari plati ur nebes.....zdaj imam pa raj...na novi plat......ja tak je to......pr men dela...ne vem zakaj pa pr teb ne...saj bi ti moral.....delat lepo.....saj boš pogruntal....bo že.........jaz sem tud rabu.......dneve in dneve da sem stuhtal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gledanje DivX filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
331892 (1071) smash
»

POMOČ PRI DIVX

Oddelek: Pomoč in nasveti
7918 (728) gonilnik
»

DivX problemi pod WinME

Oddelek: Zvok in slika
121547 (1281) RudeBw
»

DivX filmi

Oddelek: Pomoč in nasveti
201837 (1492) teac
»

DIVX Filmi

Oddelek: Zvok in slika
272018 (1537) Nemelk

Več podobnih tem