» »

Koliko bi zaračunali?

Koliko bi zaračunali?

Business ::

Zanima me koliko bi zaračunali za preprosto internetno stran brez nekih kompliciranih animacij, izdelano v dreamweaverju, za neko firmo, ki bi na spletu rada predstavila okrog 20 izdelkov (teža, velikost ipd...)?

TylerDurden ::

80.000 - 100.000, drugače samo zbijaš ceno ostalim izdelovalcem spletnih strani. Če bi imel firmo bi komot pritisnil 200.000.

Zapomni si, da te drugi cenijo točno toliko, kot se ceniš sam. Če boš navil ceno boš izpadel strokovnjak, če boš delal za 15.000 boš tam en papak in ti bodo skoz težil da bi še to pa še tisto in tralala in nikoli konca. Verjemi!
Let\'s make some soap ...

Poldi112 ::

Ja, v eni podobni temi so prisli do podobnega zakljucka. Okrog 100k ce nisi firma.

Pa da ne odpiram nove teme. Koliko racunate za enostavno bazo MySQL, PHP ?

Reso ::

Začetni stroški za uporabo mysql-a 20k ostalo je pa odvisno od zahtevnosti. Naprimer 2000 sit za vsak query če je v ceno vštet izpis podatkov ki jih z querijem dobiš.

-Carnivore- ::

Tyler pa ti te cene navajas za stran narejeno v php-ju, ne?

TylerDurden ::

V bistvu ne. Ampak bi pa lahko CMS za eno stran naredil zraven, ker imam tako ali tako s tem samo 5 minut dela.

Fantje inu dekleta, probejte si izborit vzdrževalne pogodbe. Tukaj se denar služi, ne pa na začetku.
Let\'s make some soap ...

IceIceBaby ::

Dnar je v vzdrževanju, s tem se strinjam :)

Cena okol 100k je pa tut primerna, pa raje kakšnega jurja manj kot več. Seveda ob pogoju da je stran na nivoju.

cryptozaver ::

Poglej malo TOLE stran. Za 20-50 KSIT ze kar nekaj dobis.

IceIceBaby ::

Če so tiste strani ki so v referencah računali 50k sit pol so cene prenizke.

Je pa vprašanje če ni teh 50k sit za osnovo, pol pa vsako odstopanje od modela nanese precej zraven. Ceno spletne strani je težko določit dokler ne veš točno kaj boš delal.

Zzzzzzz ::

Ok, pa da še sam mal pristopm tukaj.
Da vidm, če se zadosti cenim. :\

Tle je link. Okvirna cena?

Še par info o tem: Stran ima tudi administracijo za vse stvari ki jih je videt (plus še za par stvari, za katere je treba bit prijavljen), user managment, simpl bug report; ko bo pa dokončano bo še urejanje on-line rezervacij (zaenkrat je le vpisovanje), galerije, anketa, send-to-friend, administracija popustov.

-Carnivore- ::

O kaksnih cenah pa se tu pri vzdrzevanju strani pogovarjamo, a se to na leto obracunava?

Zvonko kako dolgo pa si rabil za idelavo te spletne strani (btw je z estetskega vidika precej dobra stran)?

Zzzzzzz ::

Zdej bo en mesc, pa še kak teden bom rabil za nardit stvari, ki niso še narejene. Upoštevat je pa treba, da sem že imel osnovno ogrodje portala narejeno (npr. podporo za template, novice, user managment; primer na http://files.ilbis.com - iz ogrodja tega je nastala stvar do ktere je link zgoraj). Večino že narejenga je bilo potrebno vsaj malce predelati oz. razširiti, ker tudi ko sem delal prvi portal, ga nisem delal z namenom 100% modularnega, ker bi mi bilo prekomplicirano. Ga je lažje malce preurediti.

Ampak ne delam glih vsak dan po 8 ur. Kak dan nič (mal morm pa ja počint :\), kak dan le par ur, sem pa bil nekajkrat za računalnikom tudi čez 12 ur v enem dnevu.

Morm oment še to, da sem osnoven dizajn dobil že narejen, tko da morm to upoštevat tudi v ceni. BTW: Estetski vidik je subjektivna stvar. Klikni na link in videl boš. :D

Tud mene drgač zanima poleg cene tega mojga projekta tudi kako se vrtijo cene vzdrževanja takih stvari (se pravi popravilo kakga buga, ipd.).

Zzzzzzz ::

no ideas?

[MYTiX] ::

Popravilo buga je zstonj,ker si sam kriv za napako. Kako bi zgledalo ce bi nam tudi Service Pack za Winse prodajal?

Zzzzzzz ::

Ah, ja, good point... :D

pivmik ::

Koliko pa naj jaz zaračunam za vzdrževanje page-a?
Page ima kakih 8 podstrani ima flash meni za manjšo animacijo + intro s flash animacijo.
Za izgradnjo sem porabil kakih 50 ur in sem si računal 1200 SIT na uro (zdej se mi zdi kar premalo).
To je bilo prvič, da sem samostojno delal en page za eno firmo za denar.

Koliko naj jim zdej zaračunam za vzdrževanje in kako naj jim računam?


(drugače sem delal že nekaj zastonj strani, zase, za razne projekte, pa delam kot študent v firmi in izdelujem in vzdržujem strani, delam pa v firmi in na njihovih računalnikih, plačajo me na uro)
LP, Gregor GRE^

darh ::

Jest se samo smejem vsem ki zzacnete nastevati:
1000 sit / podstran
500 sit / link na strani
2000 sit za dodano sliko


>:D
Excuses are useless! Results are priceless!

Zzzzzzz ::

Xbite, po eni strani imaš povsem pravilno mišljenje.

Če se dela projekt, se naredi (okvirno) ceno glede na projekt, ne glede na to, koliko slik, linkov in strani je.
Za vzdrževanje je pa potem stvar posameznika, kako to izvede. Lahko se vsak popravek posebej zaračuna (priporočam urno postavko), lahko se gre na mesečni pavšal. Z mesečnim pavšalom zaenkrat še nimam izkušenj, tko da če bi lahko kdo prispeval kak primer?

Glede zograj omenjene strani, ki je trenutno v delu pri meni ( link): Firma bi zaračunala tm enih 500k oz. več, ali sem v zmoti?

darh ::

Kakorkoli že obrneš, ne moreš računat porabljenih elemntov... saj ne gradiš hiše :)
Excuses are useless! Results are priceless!

david ::

a 500 sit na link je za vse vrste al varira glede na target, stil, js? >:D
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
splet01.net

Ziga Dolhar ::

500 sit za povezavo znotraj spletišča.
600 sit za povezavo izven spletišča/domene [je potrebno pisat absolutno pot, to je pa mnogo zahtevnejše]
700 sit za povezavo na Microsoftovo spletišče: plačilo licenčnine Microsoftu in davka nanjo državi
Posebna ponudba -- promocijski popust! 450 sit za povezavo na strani z open source programjem.

Dodatne storitve
- pobarvanje linka: +20 sit
- omogočenje linka [torej podčrtanemu tekst dejansko damo v A element: +70 sit
- nadomestitev tekstovnega dela elementa A s sliko: 1x postavka za vstavljanje slike, po ceniku, 20 % promocijski popust za animirane gife
- nastavitev deskriptivnega status bar besedila za povezavo

Popusti:
- 30 sit, če mi dovolite statusnovrstično besedilo oviti v vsaj tri pikice/dvopičja na vsaki strani (l33t promocija)
- 50 sit, če za counter lahko uporabim FrontPage counter
https://dolhar.si/

darh ::

Cenik odpiranja novega okna:
- Odpiranje v novem oknu po standardni metodi (target="_blank"): B R E Z P L A Č N O
- Odpiranje v t.i. javanskega okna: +10%
- - Skrivanje statusne vrstice: +5%
- - Skrivanje orodne vrstice: +5%
- - Skrivanje menuja: +5%
- - Skrivanje bookmark/favorites vrstice: +5%
- Odpiranje popolnoma oskubljenega javanskega okna: N E V E R J E T N O ! ! ! S A M O +15% ! !

:\
Excuses are useless! Results are priceless!

aco111 ::

Zaj ne vem, ampak mislim da moja stran spada med majn kvalitetnimi stranmi, kaj te vem. Mi lahko gdo oceni mojo stran (ni še narejena do konca)? Ta stran je izdelana samo v macromedia flashu.

http://aco.greatnow.com

Hvala!!!!!

pivmik ::

Grda, slabo narejena.
1000 x 700 dpi WTF?
Pa kje je slovenščina?

Čimprej zbriši da si ne delaš sramote.
LP, Gregor GRE^

IceIceBaby ::

aco111, imaš prav. Tvoja stran je zlo boga.

1. ne uporabljaj flasha za take zadeve. Na strani ni nič kar se nebi dalo naredit s htmljem.

2. glej kako so narejene sodobne spletne strani in probi kopirat. Pa ne copy/paste ampak sam naredi stran po vzoru ene druge dobre strani.

3. preberi kakšno knjigo in online tutorial o spletnem oblikovanju, zasnovi spletnih strani in sorodnih temah.

cryptozaver ::

Pa kaksen free sample si lahko skines. :)

Vice ::

zigga in xbite vidva resno s temi ciframi kako se znajdeta pri kakšnem večjem projektu z vsem tem preračunavanjem :D

drugače je bila pa za lansko leto iz strani slo sekcije za splet ki je že dve leti nespremenjen takšen:
svetovalna ura 50-90
oblikovalska ura 30-60
programerska ura 35
www vizitka 125-220
spletna stran 400-4400
zahtevna spletna stran podoprta z bazo od 1300
very zahtevna z obsežno bazo ala e-štacuna od 3500 naprej
cene so pa v eurih.

če kaj to pomaga je ok če ne pa tud prav:D

pivmik ::

A obstaja kakšen URADNI DOKUMENT (v Slovenščini) v katerem piše priporočene cene?
Da bi pokazal strankam, kakšno je stanje s cenami, da ne bodo presenečene in/ali mislile da cene nabijamo. Pa da se imamo po čem zgledovat oz bazirat na nekih okvirnih cenah.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

cryptozaver ::

Tukaj je priporocen cenik GZS. Po mojih izkusnjah pa je nekako takole: 0 - 40.000 SIT/uro. Lahko tudi vec. Cena je lahko za zelo specificna znanja se visja.
Najbolj zalostno pa je to, dragi moji informatiki, da dostikrat delamo za 0 SIT/uro. Saj samo neki klikate - to ni nic! Pravijo in ti zaracunajo sraufanje pipe ki pusca. To pa je DELO, saj ima clovek umazane roke! Ja OK samo naucit se polagat ploscice ali poznat priblizno nekoliko informatiko je pa razlike v 3-h metrih knjig! Ne dajmo se. Jaz po novem sosedu zaracunam uro 3000 SIT ko mu mulc (ali pa sam) razstela masino vsak teden. Pa saj je on tudi meni zaracunal, ko mi je delal ene police. Pa se cakal sem ga 3 mesece!!!

pivmik ::

Ja, namesto kupcem/strankam dajmo raje zaračunavat sosedom in prijateljem
LP, Gregor GRE^

cryptozaver ::

PicNik:

Dobro, ponudim ti tisto kar isces, ven pa potegnes nekaj cist mimo konteksta???!!!

pivmik ::

cryptozaver

12 000 SIT na uro, ja pol pa bi bil jaz je miljonar.
LP, Gregor GRE^

cryptozaver ::

Hotel si uraden dokument v Slovenscini in ga tudi dobil. Koliko pa zasluzis je pa tvoj problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran - cena (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
598175 (6028) GrX
»

Cena izdelave spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5116040 (9090) FX6300B
»

Koliko zaračunati (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
504879 (3198) bond007
»

Približna cena izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
997890 (5853) JanezekNovak
»

Je cena res previsoka?

Oddelek: Izdelava spletišč
342233 (1559) garg

Več podobnih tem