» »

Pingo linux 2.0 in ati radeon 9600 xt

Pingo linux 2.0 in ati radeon 9600 xt

dc10 ::

Katere gonilnike za ati radeon 9600 xt v pingo linuxu 2. 0 (iz monitorjevega dvd-ja) naj uporabim v linuxu. Če izberem gonilnike iz sistema (ati radeon agp, ali katere druge) se sistem obesi, ko bi moral priti na namizje.

Imam pa tudi isdn gigaset 4170 telefonsko centralo z modemom, pa me zanima, kako bi jo lahko usposobil v linuxu, da bi delovala - katere gonilnike bi rabil?

Lp

jlpktnst ::

lahka pot: inštaliraj driverje VESA, ti delajo (dokler da dobiš boljše)

www.ati.com
downloadaj driverje za linux, vedet moraš katera ver. xfree je na tvojem rac. (za driverje) če tega ne veš napiši XFree86 -version pa preberi. potem pa v tekstovnem načinu naložiš zadevo z
init 3
rpm -ivh ime_fajla.rpm (včasih je treba celo dodat --force ali --rebuild) napiši rpm --help :)
driver se ti bo inštaliral, nato pa pojdi v /etc/X11 in naredi backup fajla XF86Config in/ali XF86Config-4. zaženi fglrxconfig. ta ti bo naredil konfiguracijo, nato pa boš moral še na roke spremeniti, vse kar je narobe naredil (miška, fonti, jezik...) v cfg.fajlu

če je šlo vse brez problema napišeš le še init 5

www.rage3d.com(linux forum)
ali pa se vrni po dodatne informacije.

LP

p.s. instaliraj si kak console web browser (lynx, links, w3m)

Asgard ::

Ja za 2d ni panike dela vse, sam za 3d usposobt je pa lih mal vec problemov. Sam sem se zajebavu na Suse 9.0 pro , pa niso delal 3d pospeševanja uni driverji z atitech.com . Če hočes res da ti dela 3d pospeševanje , potem moraš nainštalirat druge driverje, sam sem pozabil točno. Pobral sem jih pa na neki nemški strani. Bom pogledu pa dam link. Aja če maš Nvidia Nforce2 chipset pol morš še nainštalirat AGP port ker čene ne bo nič prav delal. Men zdej laufa q3 čist ql pol , pa UT2003 pa ut poganjam pa še kak 3d špil laufa, da ne govorim o hitrosti proti winsom, ali pa kvaliteti slike :D

PARTyZAN ::

Od atija gonilniki delajo čist ql..samo je treba še nastavitve v configu mal spremenit

dc10 ::

Ja, sem inštaliral nove ATI driverje (XFree86 verzija 4.3.0), pa je miška ponorela, pa tudi sam sistem jejavil, da je nekaj narobe in mi je nekako celo uspelo nazaj na VESA driverje spravit.

Kaj moram najprej driverje od NForce2 inštalirati???

Kaj bi moral v tisti .cfg datoteki popraviti glede miške..., da bi delalo OK?

ješ ::

za grafično: probaj nastavit X-e z ati-jevim programom fglrxconfig. Prej inštaliraj driver od nforce.
Glede Gigaseta: linux driver (sam rabiš DECT, z usb kablom ne dela).

jlpktnst ::

ja nforce (agp bus), nimam izkušenj s tem,
potem pa poglej kakšno konfiguracijo si imel prej za : miško, tipke, fonte, monitor... in popravi kar je fglrxconfig zaj**** (meni naprimer tipkovnica "si" ne "us", miška /dev/input/mice za usb, poti za fonte...)

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 linux vprašanji (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523755 (3317) ShowDown
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
664881 (4167) moj_nick
»

Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504711 (4100) moj_nick
»

linux-ati-firegl naveza

Oddelek: Operacijski sistemi
91605 (1501) dexter_II
»

SuSE 8.2 in NF7-S

Oddelek: Operacijski sistemi
171497 (1252) root

Več podobnih tem