» »

Server za BF1942; kakšen UL?

Server za BF1942; kakšen UL?

Microsoft ::

Mogoče se mi končo obeta čudežna škatlica z imenom ADSL. Ker sm BF1942 freak, me zanima, kakšna more biti minimalna hitrost UL, da bi lahka jaz postavil server za to igro?

Pred kratkim sem jo igral na nekem serverju, ki je imel ping nekje 100. To se mi zdi prov vredu.

Drgače pa bi postavil server za nekje 24 oseb ali manj. Če je to sploh možno, da bi ADSL zdržal....

Aja, pa še to. Če DL hitrost vliva kaj pri tem? Glede na to, da je večja, kot UL...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Vikking ::

100 ping proti nekomu ki ga ima okoli 40 je teško igrat in 100ping vsekakor ni dober ping, in če igraš veliko preko mreže bf1942 se moraš tega zavedat oz. si to mogu spoznat kajti razlike so očitne,,, sicer pa bi na kakšnem drugem serverju imel ping 300 na kakšnem češkem serverju okoli 60-80 na kakšnem slovenskem serverju okioli 30-40 tako da hitrosti so predvsem tudi odvisne od odaljenosti od tebe,,, sicer pa probaj pa boš vidu koliko ljudi nastaviš pa če bodo imeli vsi prevelik ping boš pač zmanjšal število... 24 oseb ali manj je majhna številka,,, najlepše se obnese število 32-36 ponavadi 34 to število oseb ki jih lahko igra je najbolj optimalno, jih ni preveč in ne premalo... to pomeni če vse mape rotirajo...

če se bo pa samo ena mapa igrala pa lahko zmanjšaš število... ampak 34 je najbolj optimalno... ker pri kakšni mapi kot je el alamein število 12 sovražnikov je očitno premalo,, in potem takšna mapa izpade dolgočasno,,,

Microsoft ::

Glede igranja sem mislil predvsem oz. izključno mapo Hellendorn, ker je pač v DEMO verziji. To tudi zaradi tega, ker nevem kako je, če se kdo hoče pridružit z kopijo igre, pa pol da bi to neki server kreku pa to se mi ne da ukvarjat.

Drgač pri mapi El Alamein je res, da je sama mapa gormozansko vlika v primerjavi z Hellendornu. Že z letalom jo dolgo preletavaš, kaj šele peš.:P

Glede pinga mislim, da vse, kar je pod 100, je vredu. Sem neki časa igral na okol 100 ping, pa nisme opazil kakih zamikov. Med drugim tudi, ko sem letal v letalu.

Drgače pa to sprašujem predvsem, ali je za postavitev takšnega serverja več kot dovolj 256 UL, ali je celo 768 premalo. Te možnosti (poleg 384 in 512) imam na izbiro in rad bi zbral optimalno. Seveda me zanima tudi to, kakšen mora biti DL, da bo stvar delal čim bolše, istočasno pa da ne bo potem vse skupaj samo 10% izkoriščeno (da ne bo po nepotrebnem prehitro).
Zdej, če je UL vedno premajhen, pol bom vzel 768. Če pa je 256 dovolj za te zadeve, pa bom pač tega vzel. Izbira je vaša.>:D

Pa še to: Je tu gor mogoče celo 24 ali več kandidatov za to igro?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

mislim da ne boš dobil dost kandidatov če boš laufu samo hellendorn mapo,,, ki je ena najslabših v secret weapons in najslabša mapa nasploh po mojem okusu,,, tako da ne bo veliko kandidatov,, ker tudi slo-tech ima strežnik za bf1942 pa ima vse mape prvega dela,, pa se jih ni nikol zbralo več kot 2-3,,, tako da če želiš igrati multiplayer s slovenci uporabi server od 515teama al pi slo-techov game server,, kar se tiče hitrosti pa boš mogu sprobat,, vendar mislim da 512 bi mogli bit zadosti

Caligula ::

Drugace si namestu program netlimiter s katerim lahko alplikacijam omejujes upload pa download in lahko, ce ti v ozadju laufa kaka KAzaa ali DC++ pac ustrezno omejis tisto kar dela probleme, ler lahko tocno dolocis v Kb koliko cesa kateremu programu pustis.

the_unborn ::

==================================================================
DEDICATED SERVER
==================================================================

We highly recommend Battlefield servers to be run on dedicated
server platforms. Currently, the best performance is on a machine
with the following specifications:

8-player
WinOS/800Mhz processor/256MB RAM/ADSL connection

16/32-player
WinOS/1Ghz processor/256MB RAM/T1 connection

64-player
WinOS/2Ghz processor/256MB RAM/T3 connection (You will need at
least 4Mbit of bandwidth)


As always if you can increase any of the above hardware you will
improve your overall gameplay experience.


Bo tvoja masinerija zadoscala pogojem?:D :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modern Warfare 2 - The Real Call of Duty (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Igre
934132025 (17271) Bantani
»

Plačljivi serverji za Counter-Strike Source

Oddelek: Igre
101312 (1023) keitai
»

Call of duty server bo nocoj od 18.00 naprej (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
14111044 (6634) Groovy
»

VietCong server teče ves čas

Oddelek: Igre
9851 (684) DejaVu
»

PING v igrah

Oddelek: Igre
5820 (670) spucek

Več podobnih tem