» »

Nakup radiatorja za vodno hlajenje

Nakup radiatorja za vodno hlajenje

Primoz78 ::

Zanima me kateri radiator za vodno hlajenje naj kupim, oz. koliko W toplote naj bi odvajal radiator za hlajenje CPU ( od Athlona 2500+ dalje )in pa VGA ( radeon 9700 Pro + ). Vprasanje je misljeno glede radiatorjev iz trgovine ne tistim iz odpada, in sicer odlocam se med Black ice Extreme , Aqua-computer Airplex EVO 240 , Noise isolator glacial , Black ice pro ....A bi bil dovolj ze kak Black ice pro ali Noise isolator glacial za omenjeno hlajenje ali je potrebno kaj vecjega ?

Lp Primoz

OwcA ::

Prostora imaš dost za katerega koli?
Načeloma med obema Black Iceoma in Glacialom ni kakih hudih razlik, kako se obnesejo v primerjavi z EVOM je pa težko takole na oko reči. Prednost slednjega je gotovo v tem, da lahko nanj obesiš 2 120 mm ventilatorja, kar omogoča bodisi boljše hlajenje, bodisi bolj tiho delovanje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Primoz78 ::

Kot prvo hvala za dogovor :)) prostora mislim da ne manjka mam chieftec Midi tower (dragon) ohisje, ce bi se odlocil za vecji radijator bi ga zmonitral pa na zadnjo ali pa zgornjo stran ohisja tako da to ne predstavlja problema....Bom se malo premislil glede nakupa katerega od omenjenih radijatorjev, ker je cena kar precej visoka...pa si raje omislim Alu radiator od kakega avta za 2k sit...

Lp Primoz

mloncar ::

prvo kot prvo jst nikoli nebi dal tolk velik denarja za en radiator.. ..greš na odpad, pa kupiš radiator ali od lade ali od yugota/101 ali pa od kakšnega opla kadeta in te pride bistveno manj denarja, je pa res de maš pol več dela z pucanjem radiatorja!

če bi pa že kupoval radiator, pol pa pa kupu unga k lahka daš gor 2x120mm!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Primoz78 ::

Na Suzuki servisu sem dobil od Marutija radijator full dobro ohranjen za 5k sit...mislim da bo ta pravi zame >:D

Lp Primoz

OwcA ::

Pametna izbira.
Ni ga čez odpad! >:D
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Primoz78 ::

Thx za help obema...:))

Lp Primoz

mloncar ::

jst sm meu od marutija radiator (učeri sm ga prodal), pa je za svojo velikost dobro hladil!!! jst sm ga na odpadu kupu za 2k:D
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Primoz78 ::

SI mel sreco pac, ker tle na tem odpadu kjer sem jaz gledal so hotli met 2 - 3 k sit za aluminijaste radijatorje...8-O A ves mogoce ce je tudi od Swifta bakren....ker nikjer ne najdem podatkov, pa tudi v tistem spisku ga ni :O

Lp Primoz

p.s. Kaj mas pa zdaj za enega japan power?

mloncar ::

nebi vedu... ...jst bom pa zaenkrat kr od yugo raditaor meu, dokler ne najdem od LADE >:D
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Primoz78 ::

Vceraj sem vsaj 5 yugotov pregledal na odpadu pa so vsi meli Alu radijatorje :O....zato sem hotu kar iz trgovine ga vzet. Upam da bo Marutijev ok :)

Lp Primoz

mloncar ::

men je vredu služu... ...barton 2600+ (166x11.5), z MK-4 in hydor L30.. ..idle 30stopinj, full load 35stopinj!

aja.. ..pa gor sm meu dva zalmana F2 (na 1500rmp)!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Tic ::

Japan power: Tile podatki nam povedo točno nič ;)
persona civitas ;>

mloncar ::

ok na 2415mhz (210x11.5) so bile temp okol 40stopinj, max 43 (med 3dmarkom), pri sobni temperaturi 20stopinj!

to kej več pove??
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Tic ::

Vse tvoje meritve so irelavantne. Face it.
persona civitas ;>

mloncar ::

ok!

bo že sam vidu!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Primoz78 ::

Ne se kregat fantje bo ze kako :)) ce ne bo dovolj bom dubu kakega vecjega...

Lp Primoz

BaRtMaN ::

Pozor! Od Yugota radiatorji niso aluminijasti, samo na zunaj zgledajo sivi, dokler jih ne očistiš. Vsaj po mojih podatkih so vsi iz bakra in medenine, kar je idealna kombinacija za vodno hlajenje. >:D

Primoz78 ::

Cak mal men so se zdeli vsi aluminijasti...pa iz 101-ke isto, so zgledali se cisto novi ne pa za ocistit....sem jih vceri vsaj 4 vidu pa so vsi enako zgledli 8-O zdaj mi ni cisto nic jasno....


Lp Primoz

BaRtMaN ::

No, jaz ti lahko potrdim, da je radiator od Yugota, ki sem ga na odpadu dobil za 1000 sitnikov iz bakra/medenine.

Primoz78 ::

Jap to ti verjamem, sam baje da so kasnejse serije delali plasticne oz. aluminijaste...mogoce sem mel spolo pa sem same take dubu :\

Lp Primoz

p.s. Ce gre vse po sreci dobim se ta teden Ladinega....
thx za info!

Tic ::

Japan power: Verjetno me ne razuneš. Nič osebnega. Vendar nam ti podatki en pomagajao zaradi toliko nedefiniranih spremenljivk. Se zavedaš da na temparaturo vpliva celo senzor, ki jo meri in bios čip. Pa tudi če maš hlajenje mosfete in to in tisto. Skratka, hočem opozoriti ljudi, da če napišeš svoje temparature, nam nisl uporabne. Uporabne so razlike pri temparaturah pri ostalih pogojih enakih. Pa še to je malo uprašljivo. Nothing personal.
persona civitas ;>

mloncar ::

tic.. ..vem! v glavnem jst sm biu zadovoln s temperaturam, ki sem jih imel z marutijem! o konkretnih številkah pa ne bom več govoru, ker vidi9m de se lahko hitro opečem!!!

tko ko sm reku, bo že sam vidu al je vredu kupu, al se je naf***!!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151421 (1261) _Dejan_
»

A bo ta radiator v redu?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462725 (1788) nUMb
»

Vodno hlajenje termaltake

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482538 (1646) BaRtMaN
»

Radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191422 (1172) WhiteWolf
»

Kako se obnese vodni komplet: Cool-Cases Basic Set

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61940 (1817) |KoRn|

Več podobnih tem