» »

Vsi, ki ste modificirali grafične kartice...

Vsi, ki ste modificirali grafične kartice...

Stayerc ::

No jaz sem pred kratkim zamenjal stock ventilator z Vantec iceberq. Zdaj imam problem, ker mi še slabše hladi kot stock ventilator. Ko sem sedaj še 1x vse vzel narazen, sem opazil, da stična ploskev med ventilatorjem in procesorjem ni dobra, oziroma se sploh ne stikata. Ventilator se namreč stika z tistim črnim ohišjem od procesorja.
Zdaj me zanima, a ste vsi, ki ste menjali hlajenje na grafiki pobrusli tisto črno ohišje, da ste dobili idealen stik z procesorjem? Ali ste samo dali full paste in nič drugega? Jaz sem samo dost paste dal in tudi ni dobro. Zalepil pa sem z Zalmanovim lepilom. Tistega ohišja kjer je procesor pa si nisem upal pobrusit. Kartica je hercules radeon fdx 8500 LE.

Lp

frenk ::

ja jest sm to pobrusil...čip seveda, rebra pa tud, ker so ponavad konkavna ali konveksna...sej na s-t maš članek o navijanju ti4200 kartice in tam piše tudi o brušenju...zdaj pa veselo na delo:)

Stayerc ::

Hvala! Tega članka niti videl nisem 8-O .

Lp

The B ::

Neeee. Stayerc misl tisto stvar k majo radeoni okol gpu-ja. Tist je treba skor vedno dol dat ker je v veliki večini mal višji od gpu-ja. Sam kokr vem je zaleplen s silikonom (al neki tacga) in se da z olfa nožem (želetko) dol dat. Zlo previdno morš zarezat med gpu in rob. Sam zihr je kdo tuki to že delu pa ti bo boljš razložu. (Mene še čaka)
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Stayerc ::

TheB ja tisto mislim, ja. Saj mi je frenk dal link, kjer je lepo vse opisano kako in kaj. Bo potrebno dost brušenja z smirkovim papirjem, ker rezat si ne upam :\ .

Lp

The B ::

Sej ni tak problem:
Klk!
Al pa to .
Pa klik!
Vem da ni za isto kartico sam je verjetn isto...
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

planetparty ::

Glih danes sem vzel dol tisti okvir z mojega Radeona, odšel sem ven, počakal 10 min in sem podstavil en oster nož, pa malo potegnil in železo je takoj odpadlo samo od sebe, sploh ne gre težko dol.

AvAkI ::

Kako je kaj s tem okvirjem pri GeForcih?-Se jih da odstraniti z olfa nožem al je to samo za radeona?- v mislih ima GeForce FX.

planetparty ::

verjetno isto, po moje to ogromno prispeva k boljšemu hlajenju, ker lahko zdaj topel zrak tudi ob stani gre ven, prej pa se je samo tam kopičil v tisti kotanji med sredico in okvirjem

VASkO ::

ma ta shim majo samo radeoni od 9500 dalje

boštjan ::

jaz mislim na mojem 9500pro nekaj takega naredit,ko je na tem linku

planetparty ::

Jaz tudi, samo mam sranje, ker ne najdem bakra ;((

Pa tak mimogrede, mislim, da je serija Radeon 9500/9500pro najboljša do slej, še vedno sekajo, kot na začetku:)

boštjan ::

jaz še mam volcano 7+:D ,za reberca bo treba baker nabavit

WinsuckeR ::

Jst mam pa Zalmana gor- stvar se nism mogu navijat ker mam CPU skurjen in popraskan. Ni pa mi prevec jasn o cem govorite- verjetno zaradi serije(9000) saj pri meni stvar izgleda kot nek SeverniBlok ! Vse je nekako zalito skupaj:\ .
Mimogrede ce najdete kaksno modifikacijo herkulesovga (vem da je narobe napisan) radeona 9000 (128MB)to 9??? ste auti (CARI) - stvar pa seveda napiste!

pingo76 ::

Lahko se pa lotite zdaeve kot sem se jaz. Vzel original P4 cooler ter ga po straneh malo obrezal ker bi se če ne dotikal uporčkov. Nato izmeril in naredil luknje 2.6mm v dno collerja. Sledila je izdelava navojev m3 ter nabava koščka bakra 18x18x3 ki sem ga zalepil na p4 cooler točno tam ker naj bi se stikal z gpu-jem. Zalepil sem ga z dvokomponentnim lepilom ki ga dobiš zraven zalmanovih northbridge coolerjih (če ne drugo je lepilo fajn). Nato silikonski distančniki, vzmeti in stvar je narejena. Aja ker sem se bal za uporčke zraven gpu-ja sem iz ene plastične mape izrezal neke vrste podložko in jo vstavil med jedrom in takoimenovanim "šimom" (shim) da bakreni del slučajno ne pritisne kamor nebi smel. Slik nimam lahko pa jih naredim če komu rabijo.

planetparty ::

Prilepi slike! Smo potrebni slik, kak pubertetna mladež po xxx filmih!:D

Tic ::

FXi imajo tudi IHS. Malo drugacen ampak vsekakor odstranljiv.
persona civitas ;>

pingo76 ::

Ok jutri malo poslikam pol pa nagnjavim kakega moderatorja da jih nekam uploada.

Tic ::

Poslji jih tic@owca.info
persona civitas ;>

Highlag ::

Sem pred kratkim na moj R9500Pro namontiral Vulcano 7 cu+
Hladilnik je bilo sicer potrebno malo predelat, samo je zadeva krasno pasala na čip brez odstranjevanja zaščitnega okvirja. Aja pa hladilnik je namontiran brez ventilatorja. :D

Ko sem montiral hladilnik sem opazil, da je bila med hladilnikom in okvirjem mala reža. In to pred mazanjem z termalno pasto. Tako, da svetujem, da prej pogledaš če odstranjevanje res nujno potrebno.
Never trust a computer you can't throw out a window

Smorny ::

Radeon 9600xt tega shima nima. Sem gor namontiral zalmanov norhbridge cooler in je zadeva za 4-5°C hladnejša od original Sapphire hladilnika. :)
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

AvAkI ::

Tic-praviš da imajo FXi tudi IHS?:\

boštjan ::

Highlag,zelo rad bi videl te slike,ker imam sam namen dat v7+ na 9500pro.se ti da poslikat?

DjTonic ::

Da FX-i imajo tudi IHS. Glej slikco

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

AvAkI ::

@DJTonic: Hm..ta na sliki očitno ima...kaj pa moj FX5600U?-jedro je podobno kot na Ti4200, saj ima enako okroglo izboklino.:\

Hvala!

DjTonic ::

Ja odvisno, keteri revizijo imaš. One prve FX5600 so mele še star gpu podoben kot npr: Gf4 Ti,.. Te nove pa že imajo Heatspreader. Glej tole novičko.

AvAkI ::

Hvala za odgovor! Torej nimam IHS-ja, ker imam prvo verzijo FX-a...bo treba malo pobrusit pa pelt gor in je>:D ...ampak poleti, ker sedaj ni casa.:\
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

WinsuckeR ::

a-a-a-
Bostjan- pomojem se ti bol splaca dt gor zalmana(no ce nimas vol.7 ze od prej al pa...)
Ker ima vecjo hladilno povrsino in je zatorej (zatorej..lol) hlejenje RES tisje8-) .

(Hmmm.. no sj ves - morm se mal pohvalt... aja go to my home page>> www.winsucker.tk za nekaj starih modov//> hmal , predvidoma do zacetka pocitnc pride gor 4 novi modi! / LADA / Tt Aqua..2 mod / vodno hlajen napajalnika / zalman on Radeon 9000 -sam tok)

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Sej poslikan že imam. :D

So šle slike v arhiv. V bistvu jih nimam kam uploadat. Ene 6 slik je mogoče za objavit.
Never trust a computer you can't throw out a window

boštjan ::

pošlji mi jih na ta mail


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odstranitev ihs-ja pri a64 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
525167 (3951) _Dejan_
»

Ati 9800 pro in vodni blok zanjo?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221595 (1200) MrGTO
»

kako hladiti R9700

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231309 (1094) MrX
»

Hlajenje in navijanje Radeona 9500pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
714873 (4142) Gejmer
»

Hladilnik za radeon 9500 PRO ??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141679 (1420) Jaka83

Več podobnih tem