» »

Kateri router ?

Kateri router ?

m30000 ::

Živjo!

S prijatelji se nameravamo povezati preko ADSL -ja. Morali bomo kupiti router - kaj mi priporočate. Katere tehninične podatke moram vedeti preden ga kupim?
Kaj pa kabli - nekdo mi je povedal da se uporabljajo FTP in UTP (mogoče sem se zmotil). Kateri so boljši?
Hvala

8-O 8-O 8-O
  • spremenil: boštjan ()

Trubadur ::

FTP
:D ftp je protokol podobno kot http samo je za datoteke

jst mam D-link DI-604,4 portni.Za zdej deluje v redu
Berite Thomasa!

antonija ::

U januarskem Monitorju je blo celga f@ka teh routerjev stestiranih. Mal dej tja pogledat.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

m30000 ::

OK

Poldi112 ::

FTP je tudi kabel...

Trubadur ::

FTP je tudi kabel...
buče!resno?
Berite Thomasa!

DSmidgy ::

Pomoje da pomeni Foiled Twisted Pair (ovit kot pri koaksialnemu .. samo da služi masi in ne prenosu signala).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

Mihc ::

OKy!

Jaz imam 4-portni Router LevelOne FBR1403-TX, s print sreverjem! Predvidevam, da s kolegi ne potrebujete printserverja, zato bi ti priporočal nekaj podobnega kot je moje, le brez printserverja, kot naprimer LevelOne FBR-1405TX, ki ga lahko dobiš tukaj!
Jaz sem s vojim zadovoljen, ker deluje odlično, priklopljena imam pa trenutno dva računalnika!

Zdaj pa še besedo glede kablov?

Jaz sem kupil FTP kabel in sicer zakaj? FTP kabel ima prepletene parice(žičke), kar ima učinek kot Faradejeva kletka,dodatno pa ima parice ovite v kovinsko folijo, ki jo ozemljiš s pomočjo posebnih konektorjev za FTP kabel.FTP kabeli ščiti pred motnjam iz zunanjaih virov. Živim v Domžalah, ki imamo oddajnik za RTVSLO, ki je zelo močan in povzroča motnje pri daljših kablih. Zato sem se poslužil FTP kabla, ki deluje 100%. Ko sem delal povezavo, sem najprej uporabil navadne konektorje za UTP kabel, pa mi mreža ni delala, potem sem pa šel kupit prave konektorje za FTP kabel, ki omogočajo ozemljitev in stvar deluje.
Predlagam ti, če boš imel daljše kable, ali če boš kable za mrežo vodil ob elektro kablih, kjer je 220V in če živiš v podobne okolju kot jaz, ti priporočam FTP kabel, da se izogneš motnjam! Če boš kabel sam napeljeval in če boš sam montiral konektorje, te opozarjam na nabavo konaktorjev, saj obstajajo konektorji za trdi kabel in mehki kabel. Razlika med njimi ja o načinu predrtja ovoja žičke.
Pa še to! Razlika med ceno FTP ali UTP-ja skoraj ni!Če boš kabel zelo ovijal in prepogibal, te opozarjam da kupiš mehki kabel in ne trdega.
No to je nekaj mojega mnenja in mojih izkušenj!

LP, Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mihc ()

Trubadur ::

mihc tnx za razlago o kablih
Berite Thomasa!

alex32 ::

jst mam D-link DI-604, v testih se je dobro odrezal.

osebno sem zadovoljen, nobenih problemov razen enega, ki pa je posledica siolovega mrka 8pri hardware resetu je potrebno drzat gumb vsaj 6 secund)

azeed ::

preizkusil sem jih nekaj... še najraje bi mel linksys, je pa seveda nekaj dražji...
You gotta say YES to another excess!!!

Dead_Eye ::

kakšen 3COM?
The one and only

Shkorc ::

Teli linksys so ze od leta 2000 isti modeli... so mogoce ze malo "zastareli"? :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ethernet ne dela na 50 m

Oddelek: Omrežja in internet
405738 (4651) dope1337
»

Kateri UTP kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
3613991 (4166) Lonsarg
»

izgube pri dolgem mrežnem kablu

Oddelek: Pomoč in nasveti
101421 (1211) darkolord
»

problem s F-UTPjem.....

Oddelek: Omrežja in internet
91807 (1673) Pyr0Beast
»

Router+mreža+ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
143078 (2812) |_CoBrA_|

Več podobnih tem