» »

izgube pri dolgem mrežnem kablu

izgube pri dolgem mrežnem kablu

ant ::

čao

nameravsam priklopiti računalnik dokaj daleč od modema in sicer bo dolžina mrežnega kabla okoli 20-25m. ali lahko pričakujem velike izgube downloada oz. uploda???
kaj lahko naredim, da izgube čim zmanjšam? kabel bo napeljan tudi zunaj iz ene hiše v drugo. ali obstajajo posebni kabli za zunaj ali bo navaden v redu. verjetno bo dodatno zaščiten, saj bo povezan skupaj s tv kablom.

hvala za odgovore

LP

KandazaR ::

Vzemi ftp oz. stp kabel in ga na enem koncu ozemljiš. Pa daj ga v kako cev.

ant ::

kabel bo med hišama v zraku. kako naj ga ozemljim?

lp

sinko999 ::

FTP kabel je v sam oklopljen vtikač je pa kovinski tako da se ga ponavadi že ozemlji ko ga vtakneš v vtičnico. Glede izgub nič jih ne bo vse bo delalo na 100mbit samo moraš pa uporabit patch vezavo
tukaj imaš sliko kako narediš patch kabel odloči se za A li B varianto in ga izdelaj, pri ftp kablu pa še moraš spojiti samo folijo ki je ovita okoli kabla z RJ45 konektorjem. In meni delajo navadni kabli dolžine 50+m na 100mbit BP.

LP
Ni? ni ve?no !

darkolord ::

25m ni nič... Čisto navaden UTP je tudi dovolj.

bastadu ::

Ja, do 100m naj ne bi bilo problemov sploh...

Daliborg ::

ijep...hitrosti ne bos izgubu, mogoce malce vec ms ping reply , to je pa vse .Ti kabli so sigurni do 100m. Jaz imam v stanovanju 2x 20 m pa obadva delujeta bp.

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

OChack ::

če boš kabl zunj vleku uporablej tega z folijo na konc pa dej kovinske konektorje tko da se ih folija dotika, vzem mgar kable 5e+ k so za 1Gb in so vredu, pa nared patch kabl po sistemu B se mi zdi d je mn motnj kokr merm z enim fluke emtrom k je prov temu namenjen aja pa uno žico k je notr tud okol folije oviješ tko da va vse kontakt, če nimaš kovinskih konektorjev je pa dobr pol folijo in uno žičko posebi ozemlit (sploh za zunanjo uporabo al pa uporabo v prostorih z el. napravami in napeljavami
Int€l inside, IDIOT Outside

ant ::

kaj pa če kupim že narejen kabel? gledal sem FTP in STP. ali ta kabla zadostujeta tudi ozemljitvi?

sicer pa imam povezavo T2 1024/256. pa še 2-3 računalniki bodo priklopljeni gor :)

ali se mi bolj splača kupiti router in se povezati wireless? malo me moti to brezžično omrežje, ker ne vem kako se 100% zavarovati pred nepovabljenci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ant ()

KandazaR ::

Lahko vzameš tudi že narejen kabelj stp. Samo pazi ko ga boš vlekel čez cev da ne zlomiš konektor.
Za tako kratko razdaljo lahko lahko kupiš tudi wireless router (npr linksys wrt54 gl). V njem se da vse lepo nastavit tako da boš varen prede nepovabljenci.

darkolord ::

STP je too much ta tok... FTP je čist OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vlečenje kablov ali brezžični internet?

Oddelek: Omrežja in internet
435268 (2326) starfotr
»

Kateri kabel za omrežje v hiši? utp/ftp/stp/sftp?

Oddelek: Omrežja in internet
2811286 (8962) antonija
»

Cat6 FTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
307482 (5239) SodVina
»

UTP, STP, FTP,....?

Oddelek: Strojna oprema
144028 (3762) ali3n
»

Alu folija proti motnjam mrežnega kabla

Oddelek: Pomoč in nasveti
132488 (2215) Azrael

Več podobnih tem