» »

Ventilator iz CONRADA (alien-w)

Ventilator iz CONRADA (alien-w)

Lucio ::

Kupu sem isti ventilator kot si jih ti uporabil, zanima pa me kam se poveže tiste tri kable (kaj niso dovolj dva).

Rad bi ga vezal na konektor na plošči in ne na napajalne kable, vendar so tam le dva priključka za napajenje ter eden za št. vrtljajev.
Torej kira dva uporabiti (saj nebi rad kaj skuru)???

V-i-p ::

Poizkusi, sej nimaš kej zgubiti. Tisti, čisto na levi je za vrtljaje, ostala dva pa poveži. Če jih boš povezal prav, se bo vent. vrtel naprej, če pa povežeš drugače, pa se bo vrtel nazaj:| Se mi zdi! Vseeno pa počakaj še na odgovor aliena, ali koga drugega, da ta moj izum potrdi ali zavrne :D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Lucio ::

Samo ne vem, če je dejansko tretji kabel na ventulatorju za obrate al kaj drugega.

roro ::

Za obrate.

pikasti ::

Prav gotovo za mejenje vrtljajev, saj imajo tud nekateri drugi venti 3 kable, pa ti kažejo obrate.
Poglej, če boš vent rabu za hlajenje celotne škate (si kupu 24 voltnega) potem tega ne boš meu prklopljenega ceu cajt, zato ti obratomer ne rabi, ker boš meu stikalo. Če bga meu pa kot ChromOrba pod voltažo non-stop pol pa tretji kabel rabiš.
Skurit ga pa ne moreš, če boš obrnu kabla se ti bo vrteu na drugo stran (govorimo za 12 oziroma 24 V vente).

alien-w ::

ne, ce bos zamenu kable se ne bo vrteu v drugo smer, ampak se ti ne bo vrtel sploh. zdej za ta tretjo (rumeno) zico sem tut jast razmislal, pa sm si mislu, da je za mert obrate, al pa je za ozemljitev (ker ma samo 24V verjetno ni ozemljitev), tako da ostanejo obrati.

Priklopis jih pa tako, da das ta crno zicko pac na drugo crno (0V), rdečo pa das na rumeno (12V), kar naredi 12V razlike. Lahko si pogledas tudi kje imas -5V, pa pol das na +12 in -5, kar naredi 17V razlike in se bo pac hitrej vrtel.

Lucio: kolk ventov majo se v conradu?

Lucio ::

alien-w: hvala za popoln odgovor (seveda tudi vsem ostalim). Si ti testiral ta rumeno žico al samo ugibaš da je za obrate

Bil je pa edini na policah, vendar jih imajo verjetno še kaj zadaj v skladišču

Izak ::

Ce so tri zice na ventilator je logicno da je ena za obrateza drugo nima kej bit! :D

GodStyler ::

Da je rumena žica za merjenje vrtljajev ti jest zatrjujem, k mam nekej štromarskega znanja (100%). Teorija delovanja te verjetno ne za nima. Sicer ti je pa alien-w vse lopo povedou in ni se nič zmotu.

singular ::

pomoje se ti nima kaj zgodit:)

Jebiveter ::

Proklet Conrad! Kadarkoli klicem mi recejo, da teh ventov ze vec kot 1 mesec nomajo vec!!!! ;((
A bi bil kdo tolk prijazen, pa bi mi sel to iskat in pol poslal po snalmail!???!?!?!? Please!:O:O
Ce se kdo javi bi mu bil zelo havlezen!!!!:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

alien-w ::

problem je v tem, ker jih verjetno res nimajo vec. bom su jest pogledat, pa se zmenmo.

Izak ::

alien-w povej ce jih dobi tudi mene zanima! :D

freserovski ::

A se da kako v ohišju dobit 24 V štroma? Jaz sem zadnjič v nekem avstrijskem katalogu gledal 25 cm ventilator, baje bi naj bil zelo tih bi bil idealen za ob strani in za dimnik:\pa deluje tiho in zelo učinkovito tudi pri 24 V "baje".
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

mojsterpeter ::

tale baje je zlo relativenjest sem bil prejšnji teden v Conradu pa so mel samo še enga..

GodStyler ::

Jest sm biu pred 14 dnevi tm pa sm kao zadnga odnesu. Če bi mel dva, bi še enga odnesu, k rabm dva.

alien-w ::

kot vidm, vas je velik vzel tele vente. Kako se vam kej zdijo?? A so ql? glasni? fajn hladijo??

mojsterpeter ::

jest jih še nimam vgrajenih - dokler ne bom razrezal kište pa dubu stikal za vente jih še ne bom vgradil..

DrSergioDJ ::

Acient: Odkupim jih , resno, vsaj enga, povej ceno :D
...

Mate ::

Ej....
Jest bi tud ene tri al pa ster :)....
resno mislm.

Tko da ce jih kdo kje zvoha nej to nekam napishe!

KamikazA ::

Baje jih v conradu ne bojo dobil več!!!!
Jaz bi tudi rabil še enega oziroma istega videza zaradi dizajna moje nove škatle!

DrSergioDJ ::

vceri je bil fotr v conradu, pa so rekl, da je bla to enokratno naročilo in nikoli več spljoh ;( da jih ne bojo več dobil in tko naprej. Pa ne vem zakaj, ce so jih tok hitr razprodal:D
...

alien-w ::

hihi, so pa sli hitro ja!

TESKAn ::

Demn, zakaj jih nism takat, ko so se bli, kupu en kup, pa bi jih zej prodaju za velik dnar>:D. Pol bi si pa enga Merdžota prvošču:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

alien-w ::

hmm... jest hocem od konrada neki, ker sm jim tak kšeft naredu!!!! :D

TESKAn ::

Hehe...morva jit tja, k sva tok tulila tle po forumu in vsakmu razlagala, da so dobri...:D
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mate ::

hehe, pol bo treba pa kje drugje najdt...

GodStyler ::

alien-w: Pej u konrad in reč, da ti za tvojo raklamo lahko odštejejo 10kDEM al pa nej ti sam nekej komadov jebentilatorjev zrihtaja:D:D:D

mojsterpeter ::

sej ga morjo met (silenta) v tistem ogromnem nemškem katalogu - iz tistega kataloga pa lahko naročijo karkoli v slovenijo

alien-w ::

hmm
silentfan je bil baje samo izredna pošiljka in ga tudi v katalogu se mi zdi, da ni, tko da ga bos tezko narocil.

KamikazA ::

Ja če je v letošnjem nemškem katalogu, pol bi se ga moglo dat naročit (vasaj včasih je bilo tko)!!!
Če ga ma kdo naj pogleda, jaz ga bo kupu ko bom šel v München za 5 DM, pa ma 5x več starani ko naš za 1000 sit.

alien-w ::

v slovenskem ga ni, za nemškega pa nisem ziher. Sej to soboto bi jest mogu it v Munchen, pa je vse skup odpadl, drgac bi od tam prvleku ene 10jih, pa bi jih pol kle prodajal. Bi kr zaslužu zgleda.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Venti & pleksi

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71001 (810) CHAOS
»

15000RPM ventiji

Oddelek: Navijanje
321834 (1146) AngelOfDeath
»

Ventilatorji...

Oddelek: Kaj kupiti
181211 (851) HEKO
»

ventilatorji conrad!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141328 (953) element
»

Kateri ventilatorji so najbloljši? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
574551 (3938) Lucio

Več podobnih tem