» »

Ventilatorji...

Ventilatorji...

Kid ::

Pozdrav....zanima me kje se da v SLO dobit ventilatorje, take da so še kr tihi in da dobro hladijo. Dal bi jih v ohišje(zvrtal), po možnosti 2 venta,delali pa naj bi,kaj pa vem 12,24V.
Katera trgovina to prodaja in po možnosti njihov url.

lp
  • spremenil: OZZY ()

blank3_ ::

Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Tomi ::

Ja, najbolj učinkoviti so vsekakor Sununi, ki jih imajo v IC-ju. Delajo na 2,6W, če se ne motim, so pa dokaj tihi, pa zelo močni...
Aja, delajo pa na 12V.
metrodusa.blogspot.com

krucymucy ::

Ja 80mm Sunoni porabijo 2,6W!
Delajo pa tih in ucinkovito, zaradi pravilne oblike in nagiba lopatic!!!

Men delajo bp...

SkIDiver ::

ka pa cena teh 80 mmetercu

krucymucy ::

Tam okol jurja za komad sem dal jest v IC-ju!!!

HEKO ::

My advice:

YA, Sunioni slovijo po zelo dobri kvalititeti, so tihi in imajo dober pretok zraka....tak da kupi Suniona. Ampk ne kupovat 80mm! Raje kupi vsaj 90mm, najboljše pa 120mm. Večji ventilator lahko pri nižjih obratih premakne toliko, ko ga manjši pri višjih obratih -> večji venti so običajno tišji, od manjših. 120mm vent lahko nastaviš na 5V in bo premaknil podobno količino zraka, kot ga bo 80mm na 12V! Velik plus manjših obratov in nižje voltaže je TIHO DELOVANJE...80mm kupi samo, če res ni placa v ohišju...
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

HEKO ::

Aja, newem pa, če so dobijo 90mm in 120mm Sunioni kje v SLO. Poglej še SEM .....

Sej ni nujno, da so venti Sunion..Wem, da so enkrat meli v Conradu zloo qulske vente...mislim da jih ma Alien-w tud...
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

alien-w ::

Jap, jest in pa TESKAn mava take vente. Sva ena izmed redkih srecnezev, ki sva dobila te vente, ko so se bili. Imeli so jih v Conradu, samo so bili na žalost edinstvena pošiljka... stali so 1100SIT se mi zdi, so pa 120X120 pa delajo na 12V velik prepih pa se zelo tihi so pa kulsko izgledajo. (ok, prevec jih hvalm...sam ce so pa dobri!).
Kupi ene 120x120 samo te bodo precej pršli...

nemesis ::

v Conradu imajo 120x120 za 12V (niso taki kot jih ima Alien-w, ampak tipicni crni za racunalnik (samo vecji :D

zdaj pa se slaba novica ===>>>> stvar stane okrog 5.000 sit ->> ja ni tipkarska napaka PET TISOČ SLOVENSKIH TOLARJEV ;((;((

LP

p.s.
za to dobis ze 5 80mm ventov, ki tud niso tolk grozno glasni, kot vsi govorite (sam imam v ohisju instalirane tri + dva ventilatorja po 3cm, pa skupaj ne dajo pol tolk glasu kot ga da vulkano na procesorju

crusader ::

A tolk stane 1vent??No ja jst sm za ta dnar v IC-ju dobil 2..

Tomi ::

Ja, če so ventilatorji lepo priviti, ne dajejo od sebe preveč hrupa. Samo Volcano pa res zna delati nadležen hrup, ki pa se mu izogneš s tem, da ohišje prav postaviš. Tepih dela čudeže:D
metrodusa.blogspot.com

LuiIII ::

Ja ta novi Vulcanoti (vsaj moj 6Cu+) imajo malce nenatančno odrezano luknjo za vent. Tako rob ploščice gleda okoli 2mm v na vsaki strani v območje venta. To gotovo ni najbolje ne za hlajenje (razlika po moje ni velika), ne za zvok. Bom probal vzeti dol in zbrusiti.

Lui

slycer ::

Delta venti! Sam so pa glasni :D

Marjan ::

nekje je že blo pa ne najdem več:

Kako zamenjaš smer vrtenja pri ventilatorju?

(imam enga 4x4cm, z molex konektorjem, ena rdeča in ena črna žica)

plis?

Opkow ::

Hm ... In zakaj bi to delal?

Al ne bi raje vent obrnu, ce bi raje imel drugo smer prepiha...

Drgac zadevo bos zelo tezko predelal tako, da ti bo kontra vrtel.. Zato ker ima regulacijsko elektroniko.. In bi mogel vezje, ki je v notranjosti venta pod lopaticami predelat.

Marjan ::

hmm... sem mislu, da je tko da samo zicki zamenjas.

Zdej mam ze tko zleplen (sem naredil za na grafo, da odpihuje -naj bi- na hrbtni strani kartice)

Jah, ce se ne da drugace bom pa obrnil...

Tomi ::

Marjan, če pogledaš čisto fizikalno, je ventilator tuljava v magnetnem polju. Ker je vse, kar se zanjo skriva, močno odvisno od smeri toka, je pred samo tuljavo vezan element, ki odpravi vsako izmenično napetost, ki utegne priti do tuljave. To pomeni, da bi moram ventilator razdreti, poiskati ta element, karkoli je že, in mu zamenjati polariteto. Se bolj splača obrniti sam ventilator.
metrodusa.blogspot.com

HEKO ::

Hja smeri rotacije se ne splača spreminjat, kr običajno tak vent sfu**š, tak da Marjan ti samo obrni vent...Tomi je itaq vse že razložil...
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shladiti OHIŠJE + info glede stabilnosti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191350 (1169) OldSkul
»

glede ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201467 (1046) 12345
»

Conrad ventilators...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321867 (1345) element
»

obstaja 80, 120mm fan z merilnikom hitrosti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161384 (1198) branko_bm
»

Kateri ventilatorji so najbloljši? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
574633 (4020) Lucio

Več podobnih tem