» »

Venti & pleksi

Venti & pleksi

CHAOS ::

Zanima me kje v lj bi dobil 120 mm vente (cim bolj tisje), prosim tudi za ime oz. stevilko modela, ki bi bil naj tisji.

V enem sporocili sem enkrat videl, da v eni trgovini prodajajo pleksi poleg tega pa ti ga se razrezejo po meri. Recimo za izdelavo posode za vodo. Kje?

Aja pa se tole... kaksno silikonsko pasto moram uporabiti za lepljenje pleksija? Pa ce je ze kdo to pocel ter kako to tesni? Res nocem, da mi ribice plavajo med zicami. :D

Tnx...
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

krucymucy ::

V IC elektroniki majo zelo dobre in kvalitne sunon ventilatorje ki so obenem precej tihi ... poglej si cenik

alien-w ::

Ventilatorje dobis v veliko trgovinah. Včeraj sem bil v Conradu. Imajo 12x12 vente po 900SIT/kos, samo ne vem, kolk so kej glasni. Saj lahko onemu modelu tam rečeš, da bi jih rad sprobal, pa ti bo demonstriral.

Plexi pa dobis tudi v vec trgovinah. Samo ne vem, če ti razrežejo. Ena trgovina, kjer vem, da ga imajo je Astra "Jama", potem so pa še privat obrtniki, ki ti zadevo razrežejo in obdelajo. Eden takih je podjetje Schmidt or sth na Kajuhovi cesti, za drugega pa ne vem imena, samo vem, da je tam blizu končne postaje busa št.1 pod Šmarno goro nekje.

BojlerTM ::

dodatek k alien-w: Na kajuhovi je sp, Šmindel. Ima pa edini v Ljubljani zatemnjen oziroma dimljen plexi, pa še po meri ga odreže.
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Jebiveter ::

alien-w: Pa kje ti najdes te poceni vente v konradu?! Vsakic ko sem tam imajo le tiste drage po 2.500+!
A ti slucajno zves kje blizu BTCja? A bi bil tako prijazen, da bi mi sel iskat ena dva ta venta in mi jih poslal po posti? Pliiis.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

TESKAn ::

Plexi se dobi v Bauhausu, ti ga tut narežejo na kose.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

EX-B ::

Eto jest sem delal sam rezervoar iz pleksija... Plexi sem nabavil v BauHausu v lj, ti ga razrezejo po meri, silikon pa kupi katerikoli, samo pazi, da bo nevtralen, ker kislinski razjeda plexi in je samo za pravo steklo.

Postopek lepljenja rezervoarja: najprej si nekako zastavi kako bos najlazje vse skupaj zlimal (jest sem najprej vse stranice skup, pol pa se podn na te stranice nalimal, pokrov mam pa itak prsraufan), potem si pa naredi "distancnike" (jest sem uporabil majckene kose bakrene zice malce vecjega preseka), ki jih bos med postopkom lepljenja vstavil med dele plexija. Silikon mora namrec imeti vsaj malo placa, ce stisnes vse dele skupaj se ti bo podrl v sekundi, ko ga bos prijel v roke. No zdej naredi po celi dolzini stranice (tam kjer bo prilimana druga stranica logicno ane :) ) crto silikona in polozi vanjo distancnike. Zdej pritisni zraven stranico, ki bi jo rad zlepil gor tko, da lepo sede na distancnike, tako da je vmes med obema stranicama fuga. Tko naredi za vse dele rezervoarja. Vmes ga premikaj zlo previdno, ker se kmalu kaj premakne... Ko si vse zlimal skupaj, pusti na miru par uric, da se silikon vsaj malo utrdi, pol pa poberi ven distancnike in zalij luknjice s silikonom, pa se popravi s prstom fuge na notranji strani rezervoarja tko, da si ziher da vse tesni. Zdej pusti zadevo stat VSAJ 2 dni, da se zadeva popolnoma utrdi. Ko je vse vredi, porezi odvecni silikon na zunanji strani rezervoarja in ga sprobaj ce drzi vodo. Ce ti bo slucajno kje puscal, potem tam se malo popacas s silikonom in spet pustis par dni in spet probas... To se zna zavlect, tko da naredi ze v prvo dobr :) . Skoda ka ti ne morem tegale se slikovno dokumentirat s primeri mojega rezervoarja, pac nisem mel digitalca pri roki, skenerja pa tud nimam.... Ce ti kaj ne bo jasno, ti kaj prasej...
Lp. EX-B

CHAOS ::

EX-B: za koliko so te olajsali za doticni pleksi & silikonsko pasto?

PS: Tnx vsem za odgovore.
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim zlepit pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
275735 (5328) frenk
»

pritrditev plexija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131352 (1179) matias
»

Pleksi okno v stranici

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281860 (1325) Boeing
»

Plexi steklo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
266759 (4527) IR Babun
»

vgradnja pumpe

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191431 (1245) Boeing

Več podobnih tem