» »

Kako inštalirati Grafično kartico Ati Radeon 9200 ???

Kako inštalirati Grafično kartico Ati Radeon 9200 ???

AngelOfDeath ::

Danes sem si kupil grafično kartico Ati radeon 9200 vgradil sem jo v računalnik in to je to.

Zdaj že 2 uri ugibam kako bi ji inštaliral voznike ker ti nekako nočejo delovati... Meni je že zmanjkalo idej pa prosim če mi da kdo še kakšno idejo...

Sproval sem najnovejše catalyste in priložene voznike...
Saj bi šel na domačo stran od izdelovalca Club. A glej ga zlomka pri moji trenutni resoluciji 800x600 @4 bit na strani nič ne vidim (zgleda še en pametn grafični proizvajalec :\ :\ :\ )



Še zanimivost:

Kupil sem ATI RADEON 9200 128MB SE DDR Sapphire

Na računu je ATI RADEON 9200 128MB DDR GIGA-BYTE

Dali pa so mi ATI RADEON 9200 SE Club

Še se komu zdi da so to 3 različne firme ali mam jaz privide ?
Aja cena tudi ne štima...



Ah še nekaj sem pozabil

Še vse NVIDIINE kartice sem uspel inštalirat v 5min in vse so brezhibno delovale, mam občutek da bi atijevi inžinerji morali malo obiskat Nvidijine da jim ti pokažejo kako se stvari streže...:\

kajzer ::

Club je najslabša izmeh teh treh. Najboljša je gigabajtka, saj je navadna verzija, ostali dve so pa SE. Se pravi da si plačal nadražjo! Nesi jo nazaj pa ti naj dajo gigabajtovo 9200!

AngelOfDeath ::

Update:

Device manager sporoči naslednji error:

This device cannot find enough free resources that it can use. (Code 12)

fAtso ::

Če si plačal radeon 9200 in si dobil radeon 9200se in se eno levo firmo sploh ne vem kaj še čakaš in ne greš zamenjat, že sama razlika v ceni med 9200se in 9200 kaj šele v hitrosti same kartice je velika.

humanoid ::

Če si plačal Radeon 9200 od Gigabyte ga tudi zahtevaj. Če je jutri trgovina odprta jim ga odnesi in zahtevaj kar si plačal. Naj te trgovec ne zavede z raznimi fintami. Če kartice nima na zalogi zahtevaj denar.
Jaz imam R9200 128MB od Gigabyte in je zelo dobra, zaenkrat nisem imel še nobenih problemov.

Koliko pa si plačal??

AngelOfDeath ::

14.700

Po poklicu sem trgovec veš da vem kake pravice mam problem je bolj v tem da sem jo kupil ravno 30min preden so jo zaprli in do ponedeljka nemrem nič Bom proval starega geforca 1 skup spravit :/

AngelOfDeath ::

Stvar rešena NVIDIA back in comp (inštaliranje trajalo 1min v safe modu ker so voziki od atija odstranli še par drugih fajlov sem moral iti v safe mode...)

V ponedeljek pa to Atijevo sranje nazaj nest pa si nabavit eno nvidio ker ne mislim celih dnevov zapravljat zato da bi pogruntal kako se ta Atijeva čudeša inštalirajo. (In teh Atijevih okenc za naročanje kranjskih klobas imam tudi vrh glave...)

Suport od atija pa.. --->> Bog nam pomagaj...

Legenda:

Kako zgledajo atijeva okna za naročanje kranjskih klobas ? ----> Čist preporsto okence z kjer lahko klikneš Yes in No. Kaj pa nardiš s tema dvema gumboma pa so pozabli pripisat... sklepam da naročiš kranjske klobase...

VASkO ::

oprosti, ce bo zvenelo nehumano, ampak si pac nesposoben instalirati graficno kartico (klik na setup datoteko)

Dr_M ::

VASkO: ubistvu ma on prav. jest sm se tut prvic jebu ene pol ure da sm usposobu ATIjevo graficno (in to na frisnih winsih), pol je pa neki kao delal,sicer bl bogo, ampak delal je.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ali3n ::

ne vem kje "najdete te težave" - pri meni tole traja 2 min z rebootom vred... :\

če ne znaš inštalirat kartice, še ne pomen da je zanič; če so ti prodal pa drugačno kot si kupil, je pa drug hec.. (poglej kaj kupiš, oz. v ponedeljek menjaj...); saj si trgovec... :\
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

AngelOfDeath ::

VASkO
oprosti, ce bo zvenelo nehumano, ampak si pac nesposoben prebrat kar sem napisal in rabiš očala.

Pri nvidii res klikneš na eno exe dadoteko pa vse dela samo kaj ko sem inštaliral atija in mislim da sem danes poskusil vse verzije voznikov pa dobena ni mela učinka ki sem si ga želel :\

Misliš da se ukvarjam 6 let z računalniki pa nebi znal pritisnit enga setup.exe fajla ?:\

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Čisto možno. Z ATI driverji še nisem imel takšnih težav, z nVidia pa prav tako ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AngelOfDeath ::

ali3n

Pri Nvidii res ampak tle govorim o Atiju ki ga v 12 urah nisem uspel prepričat da bi deloval pisal sem na 3 suporte (epox, ati, club). Pri Atiju so me napotili na proizvajalčevo stran če si bral kaj zgoraj si ugotovil da tja sploh nisem mogel. Na ostala 2 še čakam.

Glede nakupa pa me ni interesiralo tolko glavno da bo delalo ker sem nujno rabil grafično kartico ker mi je včeraj ponoči crknil ventilator na G1 in sem se odločil da si kupim novo grafično ker se mi ne da vsakih par mescev venta menjavat več še posebej le jih več nikjer ne dobiš. Trenutno mam gor namontiran vent ki sem ga sestavil iz 2 pokvarjenih :D Da ne rabim gledat Atijeve super zmogljivosti 800x600 @ 4bit pri 60Hz:\

Vasko
Inštaliranje pri meni pomeni sprobavat vse voznike prestavlat Irq-je in določene nastavitve v Biosu iskanje po googlu po FAQ itd. v upanju da bom našel rešitev in bo stvar začela delovat kot veš mi ni uspelo...

Medtem sem zaprosil za pomoč druge ker mi je zmanjkalo idej kaj bi še lahko blo narobe :\

Zgodovina sprememb…

ali3n ::

hmmm... wild guess - si POPOLNOMA odstranil nvidia gonilnike??? :D

povdarjam - da nikol nisem imel problemov (menjal gf -> R9000pro.),,, dela tko kot more (zelo ok).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

AngelOfDeath ::

ali3n
neboš verjel uporabil sem 2 programa za to in lastnoročno še preveril register.

Mam še en 20Gb disk ki je prazen pa sem še na tistem poskusil z fresh install vsega uspeh je bil enak kot tukaj...

kajzer ::

Angel, ATI-jevi driverji so že vredu!!! Js sm jih že neštetokrat naložu pa nism mel nikol nobenih problemov!

DjTonic ::

Zgleda, da je težava nekje v Hardwaru. Pojdi do kakšnega kolega in poskusi še tam, če tudi tam ne bo šlo, ga odnesi nazaj v trgovino, če pa bo kaj kompliciral pa mu ga zlomi na glavi :).

AngelOfDeath ::

Sem se odločil da grem v ponedeljek nazaj pa vzamem orginalnega gigabyta poleg pa še eno nvidio pa bom videl kera bo takoj delala tista bo moja :)

Ja upam da res mam samo jaz težave s to grafično bratranec jo ma od druge firme (isto ati radeon9200 256ddr) pa je šlo pri njem v 5 min iz nvidie na atija samo performanse so ble slabše kot na geforcu 5200 :\

kajzer ::

Joj, ti pa tvojih 5min!:\

Js use driverje naložim v 5 minutah ne pa sam grafično!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

Šimpanz ::

Fantje res ne vem kaj vi delate ko nalagate gonilnike. Jaz sem v zamenju že 4 grafične kartice pa še nikoli nisem imel nobenih problemov z gonilniki. Aja pa vse kartice so bile od Ati-ja. Vmes sem pa še vsaj 5 krat na novo postavil sistem in zato na novo naložil gonilnike.
Kot rečeno še nikoli nisem imel problemov z gonilniki.

Lith ::

čisto možno je, da imaš žal osnovno ploščo, ki je malo skregana z grafiko in moraš (vsaj enkrat sem nekaj tako slučajno ugotovil) vključit v BIOS-u:
IRQ for AGP - ENABLE
power options -> ACPI - ENABLE
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

AngelOfDeath ::

LithPreberi še enkrat moje poste če še kaj neboš razumel jih preberi še enkrat če še vedno kaj neboš videl preberi še 1x...

Stvar rešena Ati nazaj v trgovini v compu pa laufa Geforce 4mx ... 5200 in ostalih čudeš nažalost niso meli na zalogi tko da sem se odločil za to grafo inštalirana v minuti in to je to :)

ali3n ::

Geforce 4mx ????

back to the future? dober posel si naredu, ni kej...:\ >:D


---edit----
PS: kje za vraga kupuješ????

"Kupil sem ATI RADEON 9200 128MB SE DDR Sapphire

Na računu je ATI RADEON 9200 128MB DDR GIGA-BYTE

Dali pa so mi ATI RADEON 9200 SE Club"
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Dr_M ::

kaj ti bo pokvarjen ferrari. raj en porsche, pa da dela :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AngelOfDeath ::

ali3n

Za moje potrebe in za celija 800 je več kot dovolj pa še ventov nebo treba menjavat na par mescev ;)

Kupoval pa sem v Rolanu Sem že več stvari tam kupil in nisem mel nikol problemov ne z uveljavljanjem garancije ne z zamenjavo izdelkov tko da jo priporočam :) Zamenjava pa se vsakemu trgovcu lahko zgodi ali ne ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019668 (12733) Janac
»

temp graficne

Oddelek: Navijanje
91061 (950) _spirit_
»

Kakšna je razlika med r9200 in r9200SE

Oddelek: Kaj kupiti
241294 (1008) frenk
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397957 (6199) js
»

Katero konfiguracijo kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
10904 (840) Zheegec

Več podobnih tem