» »

Katero konfiguracijo kupiti

Katero konfiguracijo kupiti

EagerWolf ::

1. konfiguracija (Celeron):

osnovna plošča za celeron (P4 ROCK LAKE, OBVEZNO dual channel)
procesor Celeron 2400 Mhz BOX
spominski modul 512M 400 Mhz
trdi disk MAXTOR 80 GB
grafična kartica ATI RADEON 9200 128M DDR
ohišje desktop (2 modela: Chieftec SUPER TE-01W ali Desktop ATX) - oba z vgrajenim napajalnikom
pekač Plextor 52/24/52 ali TEAC 52/24/52
optična miš in tipkovnica
17¨ monitor

2. konfiguracija (Athlon):

osnovna plošča za athlon (NF7, OBVEZNO dual channel)
procesor AMD Athlon XP 2500 + BOX Barton
spominski modul 512M 400 Mhz
trdi disk MAXTOR 80 GB
grafična karica ATI RADEON 9200 128M DDR
ohišje desktop (2 modela: Chieftec SUPER TE-01W ali Desktop ATX) - oba z vgrajenim napajalnikom
pekač Plextor 52/24/52 ali TEAC 52/24/52
optična miš in tipkovnica
17˝ monitor

Zanima me, kaj od tega bi vi dali v namizno ohišje in če bi kaj zamenali, dodali ...? Malo me skrbi zaradi temperatur. Hvala za nasvete ...
I never eat a pig couse a pig is a cup!

asPeteR ::

No, odlocas se med bartonom in celeronom ... Potem se ti veliko bolj splaca kupit Bartona(glede na hitrost).
Ce ti je pa glavna stvar oddana toplota je pa celeron odda veliko manj kot barton drugace pa v realnosti ni bistvene razlike.

Prava konkurenta sta barton P4, kjer gre hitrost v korist(mocno) P4 ... Mogoce bi bil celo celeron mocno navit na dual channelu konkurent Bartonu ...>:D

Kakorkoli. Ce si bolj na tesnem z denarjem, raje kupi AMD, poceni, pa relativno hitro. Ce pa hoces hitrost, zanesljivost in intel kvaliteto pa pac P4. Celerona se pa res raje izogibaj.
http://blog.stegnar.com

Rambo ::

Konfiguracija številka 2

Zheegec ::

P4 ROCK LAKE, OBVEZNO dual channel

Dual channel ti res ne bo veliko pomagal na Celeronu, ker ima nizek FSB, na AXP pomaga malo bolj, samo đe vedno zanemarljivo.
procesor Celeron 2400 Mhz BOX

Celeron res ni dober CPU, sploh ne to, kar Intel sedaj prodaja.
procesor AMD Athlon XP 2500 + BOX Barton

BOX vent lahko povzroča teţave - namreč s segrevanjem pri navijanju, recimo vzemi Zalman 6000Cu, pa se bo CPU prav lepo navil (sploh FSB, ker ţe imađ dobre RAMe).
grafična karica ATI RADEON 9200 128M DDR

V igrah je R9100 128MB kar lepo hitrejđa, če rabiđ 2 RAMDACa pa vzemi R9200.
17˝ monitor

Kateri pa?

Ne vem zakaj napiđeđ OBVEZNO dual channel, če si pa pri obeh konfiguracijah izbral samo en RAM modul :D
Pa saj je kar prav tako - ko bođ nadgrajeval samo đe enega kupiđ, pa je.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gabl136 ::

1.)Kar se tiče celerona in bartona je barton vsekakor boljhi(beri: Hitrejši). Kar se pa tiče oddajanja toplote pa daj nanj vasj TT Volcano 9(če ga ne boš navijal in nimaš v sobi 50°C:)). Če pa hočeh malo boljše hlajenje pa kupi TT Volcano 7+ ali pa 11+.
2)Ohišje Chieftec je vsekakor boljše kot desktop ATX (prvič zato ker ima po vsej verjetnosti vgrajen močnejši napajalnik, drugič pa zaradi same zasnove in boljše izdelave, je pa verjetno dražji;( ).
3.) Pekača pa raje vzemi Teaca, ker je skoraj 1X cenejši in je ravno tako kot plextor eden nejkakovostnejših(če ne celo najkakovostnejši)snemalec.
4. Če boš imel ploščo ki podpira ''Dual Chanel'' potem raje vzemi 2x256MB DDR(skupaj 512MB) ker je drugače brezveze da imaš takšno ploščo!
5.Disk naj ima 8MB predpomnilnika! Razmisli o disku 120GB ki so tudi cenovno ugodni(če ga 120Gb ne rabiš potem seveda raje vzemi 80GB)
6. Grafično kartico raje kupi ATI Radeon 9000PRO 128MB ali pa vsaj r9000 ne-pro verzija(tudi 9100 je boljši od 9200!). Vsekakor pa naj ima grafa 128MB!
Miško kupi od Logitecha(optično seveda) ki je relativno poceni(manj kot 4k), tipkovnico pa vzemi multimedijsko ki je okoli 2k

Tako, upam, da sem ti pomagal

Zheegec ::

pa hočeh malo boljše hlajenje pa kupi TT Volcano 7+ ali pa 11+.

Turbina !! Zelo glasen.
Če boš imel ploščo ki podpira ''Dual Chanel'' potem raje vzemi 2x256MB DDR(skupaj 512MB) ker je drugače brezveze da imaš takšno ploščo!

Takšno ploščo se ima zaradi dobrih performans, zaklenjenega PCI/AGP clocka. Dual channel DDR ti pri Celeronu in Athlonu ne pozna veliko (oziroma zelooo malo), ker FSB ni tako hiter, torej če FSB prenaša podatke s 3200MB/s, kaj ti pomaga, če je hitrost med NB in RAMom 6400MB/s?? Prav nič :D
Seveda se zgodba spremeni v primeru P4 z 800FSB, Athlona64 FX oz Opterona (ok, saj to dvoje je itaq isto).
Grafično kartico raje kupi ATI Radeon 9000PRO

R9000PRO ni hitrejši od R9200PRO, so pa performanse v rangu 1%+-. Seveda lahko dobiš kakšne pohabljene verzije v rangu R9200SE, ki so beda. R9100 je hitrejši od obeh navedenih, ima pa, kot rečeno samo en RAMDAC.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gabl136 ::

Za tt-ja 7+ in 11+ dobiš zraven regulator vrtljajev. Na minimalnih obratih sta praktično NESLIŠNA.

Če na rabi Dual Chanel RAMA(glede na to da je razlika v ceni med 2x256MB ddr in 512MB ddr ca 22) potem tudi plate ne rabi!

Govoril sem o Radeonu 9200 ne-pro in ne 9200pro!

gabl136 ::

Razlika med minimalnimi in maksimalnimi vrtljaji je maksimalno 5°C. Lahko mi verjameš, sem preizkusil!

Zheegec ::

V primerjavi z Zalmanom 6000Cu je na min. vrtljajih še vedno glasnejši. Kaj pa misliš, da tuli zraven mene, Zalman ali Volcano? :D
Če na rabi Dual Chanel RAMA(glede na to da je razlika v ceni med 2x256MB ddr in 512MB ddr ca 22) potem tudi plate ne rabi!

Razlika je v tem, da v tvojem primeru težko nadgradiš, v mojem pa samo dokupiš še 1x 512MB ko rabiš, razlika je pa itaq tako majhna, da se ne opazi in to ni stvar zaradi katere bi se odločil za nakup socket A plate.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gabl136 ::

Zalman CNPS 6000-CU proizvede 20db hrupa TT Volcano 11+ pa 1700db. Poleg tega pa ta zalman ne pokrije celotne površine procesorja pa še 2-jurja dražji je! Pa da ne boš mislu da jest pravm da je TT boljši ker ga imam. Trenutno imam namreč istega zalmana kot ti, vendar mi je žal da sem ga kupil, ker je hladilni učinek slabši kot pri TT-ju 11+ tišji pa tudi ni! Kar se pa tiče rama bo pa čez dve leti za 2x256MB rama sigurno dobil več kot za 1x512 Drgač pa se ne mislim več kregat s tabo, ker ima vsak svoj prov in jaz ne bom popustil ti pa verjetno tudi ne:) .

LP

Zheegec ::

Trenutno imam namreč istega zalmana kot ti

Saj nimam Zalmana, imam vrlo glasnega V7+, ki je na low obratih zelo glasen. Poleg tega ima 6000Cu tudi 92mm vent, lahko pa ga tudi zamenjaš z 120mm v prihodnosti, kar bi bilo vrlo dobro.
Aja, čez 2 leti bo najbrž več dobil za 1 512MB modul, kot pa za 2 256 modula ... kdo bo pa še 256 MB kupoval takrat? 2x 512 bo že minimum.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716157 (8196) Vlad Tepeš
»

Nadgradnja PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
161200 (1008) Morph3us
»

nov PC do 150 čukou

Oddelek: Kaj kupiti
72230 (2151) Myth
»

Računalnik za šolo

Oddelek: Kaj kupiti
321379 (1088) T0RN4D0
»

Pomoč pri nakupu računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
251435 (1043) cash1970

Več podobnih tem