» »

HDD in predpomnilnik....

HDD in predpomnilnik....

Groovy ::

Zanima me koliko ta predpomnilnik pohitri disk.
Kakšna je razlika z in brez njega?
Vem da ima potem proc manj dela, vendar mene zanima hitrost in tišina.

tnx
I am the captain of my soul

Dr_M ::

Zanima me koliko ta predpomnilnik pohitri disk.

malenkost.


Kakšna je razlika z in brez njega?

VSI diski imajo predpomnilnik. kje si ti slisu da so brez??

Vem da ima potem proc manj dela, vendar mene zanima hitrost in tišina.

a misls da predpomnilki dela obdelave namest cpuja?? in kaj ma predpomnilnik veze s tisino??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Groovy ::

NO SEJ SMO PAMETNI NO....:\

mene samo zanima, če je tistih 8MB vredno svoje cene.... that's all! :O :8)

tnx
I am the captain of my soul

boštjan ::

8MB se splača že zarad garancije->3leta

Dr_M ::

Groovy: ja pametni odgovori na neumna uprasanja.
drugac pa je tako kot je bostjan reku, splaca se samo zarad garancije.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

Groovy,pa hitrost in tišina delovanja diska je odvisna od hitrosti vrtenja glave in ne predpomnilnika,eni diski z 7200obr/m so tihi,eni pa rožljajo,ko iščejo ali zapisujejo.

DjTonic ::

ja pametni odgovori na neumna uprasanja.

Niso vsi tako splošno razgledani, sicer pa je forum namenjen tudi pomoči uporabnikom, zato ni nič narobe, če Groovy-a kaj zanima. Se pa vsekakor splača kupit disk z 8MB bufferja. Izbiraj med Maxtor (Zadovoljivi), Western Digital (Malenkost preglasni), Seagate (Po mojem mnenju najtišji),...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Caligula ::

Pri diskih je garancija zelo pomembna. Vzami takega z vec. Vecji predpomnilnik se ti bo opazno poznal, ce velikokrat delas ali masovno kopiras veliko manjsih filov-recimo MP3je,... drugace pa velike razlike ni.

DR M pomagaj ljudem ali pa se ne oglasaj.

Sarkazem vklapljaj, ko ga bos delezen sam. Kadar pa nekdo lepo vprasa pa obdrzi take kozlarije zase. Ljudje prihajajo sem po nasvete in pomoc ne pa po narcisoidne izpade.

Dr_M ::

mislim da je moj sarkazem na mestu.
prvo uprasanje je blo uredu...pac razlike o hitrostih. ostalo so bedarije...
kako bi vi mene gledal ce bi uprsu ali je racunalnik s pomnilnikom hitrejsi kot brez tega? mislm da ne rabis bit nevem kok razgledan da bi vedu da diskov brez predpomnilnika ni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Ce clovek cesa ne ve in bi rad izvedel, vprasanje ni neumno. Je pa clovek neumen, ce ne ve in ne vprasa. Ze tako je po svetu prevec ljudi, ki nimajo pojma o nicemer, ker nimajo jajc vprasat. Ce se pa se tko napade se tiste, ki so tolko zdravi, da vsaj vprasajo, gre vse v k....

To bi bilo lahko jasno.

Te zadeve z racunalnistvom ne spadajo v splosno izobrazbo. Ne pri zacetnikih. Naj vprasa.

Pa saj ni vazno samo ne grizi novincev. Vsak je enkrat bil tam.

Groovy ::

Ubistvu se ne gre za to, ampak sem kot kaže zastavil nekoliko napačno vpr. oz se neumno izrazil.

Kar se tiče pomnilnika, sem mislil razliko (2MB in 8MB). oz med BB in JB.

Uglavnem zdaj mi je vse jasno...

Jasno pa naj bo tudi vam, da Dr_M ni tak na forumu bil samo do mene, ampak kar na parih postih za moj okus preve- preveč samoušečno modruje. Zmeraj se najde kdo ki... pa ni edini!
Ampak to je samo moje mnenje.... pa brez zamere. ;)


Ufff, pa še to sem zasledil....
rekel sem: " vendar mene zanima hitrost in tišina."
in ne da ima tišina kaj z predpomnilnikom... enostavno rad bi hiter in tih disk, za zmerno ceno, that's all !!!
I am the captain of my soul

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groovy ()

Dr_M ::

Jasno pa naj bo tudi vam, da Dr_M ni tak na forumu bil samo do mene, ampak kar na parih postih za moj okus preve- preveč samoušečno modruje.

ne, niti ne modrujem samovsecno, ker tut jest ne vem usega, na zalost. samo tezko prenasam neumne ljudi. pa brez zamere.


kar se pa diskov tice...Hitachi Deskstar 7K250, Maxtor DiamondMax Plus 9 ali WD WD Caviar SE nad 160GB, ostalo je druga ali tretja klasa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Groovy ::

ja, a če se nekoliko narobe izraziš pri vprašanju, si potem neumen?! :O

Zanimivo... potem grem stavit, da si neumen tudi ti (tudi tebi se kdaj sigurno zgodi to)! :P

Samo posplošil sem tvojo teorijo. >:D


OK, zanima me katera firma diska 80GB je za vas best buy?! (tišina/hitrost)
I am the captain of my soul

Dr_M ::

ja, a če se nekoliko narobe izraziš pri vprašanju, si potem neumen?!

jebiga :)

disk pod 120gb se ti ubistvu ne splaca kupovat, ker so razlike zelo mejhne (jurja,2). svetoval bi ti tiste, ki sm jih ze napisu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Slowenc ::

Za hitrost diskov poiščit pod iskanje-> hitrost vašega trdega diska... Vsaj tolk se potrudi da najdeš to temo. Notri so člani tega forum testirali svoj disk. Imaš kar veliko različnih diskov, ki so bili testirani, tako da dobro preštudiraj kateri disk se v povprečju obnese za najbolj optimalnega. Glede tišine je pa tko, da je tut odvisno kakšno ohišje imaš (koliko prenaša vibracije naprej). Segate, Maxtor, te dva poznam in sta tiha, IBM pa niti ne. Mogoče je zdaj, ko je pod hitachi, kaj drugače.

PS: Ne vem kaj vsi tako tolčete po Dr_M. :\ . Groovy še zdaleč ni več novinec, saj je že na forumu prisoten kar nekaj časa. Me prav zanima, koliko je kaj pogledal pod starejše teme, ali pa pogooglal. Malo pa mora tudi logika delovat, vsaj pri večini ljudi je tako.
Kakšna je razlika z in brez njega?

To je isto kot bi vprašu kakšna je razlika ali imaš 256 ali 512MB rama. Seveda da bo hitrej delal, ča ga bo več. Logično.8-)

...zdej pa po meni udrihajte...
Skiny gate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slowenc ()

BigWhale ::

> > Zanima me koliko ta predpomnilnik pohitri disk.
> malenkost.

Kej si pa to pobral? cache ti zadeve BISTVENO pohitri. si kdaj probal delat z dosom in brez smartdrv?

:P

Dr_M ::

cache ti zadeve BISTVENO pohitri.

ja...sinteticne teste ti pospesi.pospesitev se pozna pri manjsih datotekah, pa se to samo pri intenzivnem branju z diska.hitrost je pa tok vecja, da na uc nikol ne bos opazu razlike :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

chucki ::

Lepo prosim Hitachi je najtisji disk, mam doma staro serijo 120gb WD pa sm ga mogu izklopit da sm lahk spal ponoc. Sreca je zdaj disk v omari in caka na usmrtitev.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

BigWhale ::

drm: izklopi si cache na disku in en teden delaj brez cache-a. Ali pa onesposobi windows caching.

cache dela na nivoju inode-ov (oz clusterjev) na disku in ne na nivoju file systema.

In povprecen hit/miss ratio je v koliko toliko urejenih diskih okrog 30% za zadetke. 30% prebranih podatkov iz rama namesto s diska, je pa precejsnja pohitritev.

Ce 'na uc' zadeve ne bi opazil, potem nihce disk cachinga ne bi uporabljal. Ga pa uporablja danes vsak operacijski sistem. Linux recimo base podatke v cache dokler imas kaj prostega rama.

Majhnih datotekah? naredi dir c:\ /s in povej koliko datotek imas na disku, pa se poglej koliko je povprecna dolzina datoteke. Ce nimas ogromno filmov in ostlaih vecjih datotek, si upam trdit, da je povprecje okrog nekaj MB.

Dr_M ::

BigWhale: ti nekak tega ne razumes. razlika je 2MB in 0MB. tuki je razlika ORGOMNA, med 2MB in 8MB pa neki 100%.
tako kot avto brez motorja, z 75KM motorjem al pa 100KM motorjem. tko nekak.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priporočena konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
231238 (937) muzičar
»

trdi diski

Oddelek: Strojna oprema
81635 (1408) Jan987
»

Pomoč pri nakupu diska?!?

Oddelek: Kaj kupiti
211450 (1113) Tea Time
»

ATA vs. sATA vs. raid...

Oddelek: Strojna oprema
241505 (1228) Jebiveter
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310418 (7603) Keyser Soze

Več podobnih tem