» »

Priporočena konfiguracija

Priporočena konfiguracija

Jerich ::

Lep pozdrav,
saj v bistvu že v naslovu piše, in sicer kupujem nov računalnik in me zanimajo mnenja o
določenih konfiguracijah, ki sem jih imel v glavi. Dobrodošla so pa tudi sveža priporočila

1. CPU: Athlon 64 3500+ Boxed ==> katero verzijo priporočate in kako se v primerjavi s tem obnese 3700
2. Grafična: GF 7600GT ==> kako je v primerjavi z 6600gt, kateri izvedbo 7600 itd.
3. Disk: Čim bolj tih in vzdržljiv - to je v bistvu najbolj važno, pa tam okrog 200 giga.
4. Katero matično priporočate za to; razmišljal sem o tej "MB ASUS A8N SLi Deluxe ATX PCI NForce4 S.939"
5. Ohišje ==> čim bolj TIHO, to je prva prioriteta, pa tja do 25k SIT

Lepo se zahvaljujem za vse odgovore.

gfighter ::

1. CPU se IMHO 3500+ ne splača, sploh če misliš navijat (in naj kar takoj povem, da A64 letijo tudi z BOX hladilniki). Rajši vzameš 3000+ ali 3200+ (Venice jedro - 512Kb predpomnilnika) ali 3700+ (San Diego jedro - 1Mb predpomnilnika) ter naviješ na frekvence 3500+.
2. Na grafično nimam pripomb, odličen nakup za svoj denar.
3. Za disk veliko ljudi hvali Hitachija, ki je popolno nasprotje starih IBM-ovih serij. T7K250.
4. Dotična ASUS plošča je predraga za svoj denar + edina izbira v višjem rangu AMD plošč je DFI Lanparty Ultra-d oz. DFI Lanparty SLI-d če že res hočeš imeti SLI. Drugače pa se tudi Ultra-d da zmodat v SLI, tako da tu ni velike razlike. Plošči sta drugače identični. Ti dve plošči te ne bosta razočarali, edina pomanjkljivost je vent na chipsetu, ampak to lahko hitro rešiš npr. s tem pasivnim hladilnikom.
5. Za ohišje vzemi kakšnega Chiefteca LBX brez napajalnika ter kupi še dodatne ventilatorje. Napajalnik ti priporočam LC 6550g (14cm ventilator), ki je po mojih izkušnjah odličen nakup za takšno ceno.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Jerich ::

Najprej hvala za kar izčrpne informacije "gfighter".
Bom se sedaj pozanimal še o priporočenih zadevah. Drugače sem tudi sam razmišljal o hitachi disku. Pa tudi glede matične nisem bil najbolj siguren, saj mi že v osnovi asuske ne dišijo najbolj.
Tudi glede ohišja se kar strinjam, glede napajalnika pa hvala za tip.

No, dodatni predlogi še vedno dobrodošli.

Jerich ::

Še ena dilema:D

Kaj je razlika pri athlonih če je box ali če ni, ter kaj pomeni Venice in SanDiego (iz tehničnega vidika) in zakaj 7600gt stane podobno kot 6600gt?

Upam da ne nakladam preveč ampak resno mi ni jasno.

Shark-357 ::

Box pomeni da dobiš priložen hladilnik in 3 leta garancije namreč tray je brez hladilnika ter ima samo leto garancije
Venice ima 512kb L2 predpomnilnika medtem ko ima SanDiego 1mb L2 cacha (razlike v hitrosti je par % v prid SD)
6600GT in 7600Gt je skoraj ista cena zato ker so 6600GT stare zaloge in stare cene ;) itak pa se razume da vzameš 7600Gt

AndrewSmith ::

Box ima prilozen hladilnik in 3 leta garancije.
Tray je samo proc z 1 letom garancije.
Venice ima 512kb L2,SanDiego ima 1Mb L2.
6600GT ma podobno ceno ker so trgovci malo
nori:D
7600GT je boljsa od 6800GT,tako da....:\
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Jerich ::

Zanimivi odgovori glede grafične kartice. Vidim da ni samo meni čudno.;)
Glede procesora pa tudi hvala za info, saj če bi malo bolj pogledal bi mi verjetno kapnilo, vendar...:8)

Samo še eno stvar bi prosil, če mi lahko kdo razloži...kakšen je dejanski vpliv izbire matične plošče na zmogljivosti računalnika
in kje naj iščem primerno, ASUS, EPOX, ABIT...?

Jerich ::

Saj mi je že nerodno ampak več ko brskam in razmišljam več stvari vidim, ki mi niso jasne:8)...npr.kako je z ram pomnilniki, a lahko uporabim DDR II pomnilnike za vse specifikacije (AMD,INTEL) Ali je kakšna caka?

gfighter ::

Vpliv matične na delovanje celotnega sistema je odvisen od različnih chipsetov. Za AMD so najpogostejši trenutno nforce4, nforce4 ultra, nforce4 SLI, ULI (Asrock) itd. Razlik ne bom našteval, ker so razlike v hitrosti par %, je pa trenutno nforce4 Ultra in nforce4 SLI (isti kot Ultra, le z SLI podporo) pomoje najboljši... Seveda so razlike med ploščami predvsem v funkcijah ki jih le-te omogočajo ter v kakovosti izdelave. Trenutno tu na slo-techu velja, da je v nižjem rangu najboljši nakup AsRock Dual SATA, v višjem pa DFI Ultra-d, s katero res ne moreš zgrešiti. Dobra izbira je po mojih izkušnjah tudi kakšna Abitka ali Epox, vendar le, če imaš kakšen resen razlog, da ne kupiš DFI-jke. IMHO. Athloni 64 lahko (zaenkrat, do prihoda novega podnožja) prebavijo le DDR tip pomnilnika, tako da glej tega.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

pikachu004 ::

za amd je ddr (za enkrat), za intel je ddr2.
ce hoces kupit vse na enem mestu.. http://www.funtech.si/
cene amd 3000+ in 3200+ je v enem tednu padla za priblizno 5k (na mimovrste, drugje tudi ampak za manj).
plosco pa vzami dfi ali epox.

Jerich ::

Kako pa je s tem če ima disk 8MB ali 16MB predpomnilnika...za hitachi npr. za normalno ceno ni 16 MB?

pikachu004 ::

pravijo da ni razlike, ampak ce je ista cena vzames 16MB

muzičar ::

Noja razlika je koliko pa je je... hja ni spet toliko da bi pa obešal na zvon. Skratka če je razlika kakega jurčka ali pa dva kupi 16MB

Jerich ::

Ja to že drži, da če je razlika jurja ali dva, da bi potem kupil, ampak če bi rad imel hitachija (ker bi naj bili dobri) in ga ne dobim s 16 MB, a naj pol drugi disk vzamem (Seagate npr.)?

gfighter ::

Razlika spet ni tako velika. Če ti je všeč Hitachi, pač vzemi Hitachija pa čeprav ima samo 8Mb predpomnilnika. Drugače pa je pri diskih tako: crkne tako ali tako lahko vsak, eden bo pljuval po Hitachiju, drugemu se je zameril Maxtor, tretji ima slabe izkušnje s Seagatom... Če imaš možnost, testiraj kateri je najtišji pa vzemi tistega. Saj si napisal, da ti je tišina pomembna.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

muzičar ::

Kaj pa Maxtor, WD?

RC14 ::

Moje mnenje je, če želiš tišino, vzemi WD ali Seagate, pa tudi recimo hitachi je tih. Maxtorja pa se izogibaj ker je glasen v primerjavi z temi diski pa še nekoliko bolj se greje.
Med 8 in 16Mb predpomnilnika v praksi ne boš videl razlike, tko da se z tem ne obremenjuj. Vzemi tistega ki je pač cenejši.


Lp

Shark-357 ::

Seagate novejši diski niso tihi in so po glasnosti primerljivi z maxtorji
WD je zelo tih prav tako hitachi in samsung

RC14 ::

Meni so se tanovi seagate zdeli dokaj tihi res pa je, da na podlagi treh diskov ki sem jih slišal ne morem realne slike povedat, so se mi pa zdeli dokaj tihi - 250Gb),
vem pa , da je WD zelo tih pa tudi hitachi ne zaostaja kaj dosti za njim. Za vse govorim o 250Gb različici. Maxtor je glasen in ga jaz ne bi kupil, še posebno, če je nekomu prioriteta tišina. Se pa WD rahlo bolj greje od hitachija, ampak res rahlo, maxtor pa je bolj vroč od obeh. O samsung diskih pa nimam pojma.:\


Lp

Jerich ::

No, hvala za vse informacije in priporočila. Glede na slišano bom se verjetno odločil med Hitachijem in WD.

Jan987 ::

jest mam oba disk (hitachi in wd) in je hitachi malo hitrejši, a tudi malo glasnejši, wd pa je malo tišji in malo počasnejši, samo pomojem da z nobenim ne boš zgrešil. Edino pri hitachi-ju se malo bolj sliši ko bere/piše, pri wd-ju pa se to sliši malo manj. Torej če ti je glavna stvar tišina bi se med tema dvema diskoma odločil za wd, čeprav tudi če boš vzel hitachi-ja ne boš falil

RC14 ::

jani123:

Se strinjam s teboj. WD je res tih disk. V primerjavi z maxtorjem, kot dan in noč.:D


Lp

Jan987 ::

maxtorja pa res še nism imel:D :D :D

muzičar ::

Edina stvar ki lahko preglasi Maxtor-ja je Gigabyte grafična kartica. Jaz sem imel to v kombinaciji. Ni šans da je bil ponoči prižgan. Samo je pa Maxtor hiter in kvaliteten. Drugače je pa WD superca - doma imam Caviar-ja 20GB in 40GB, ki delata brezhibno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937327 (5775) ialexxb
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
211591 (1282) mitjaje
»

sistem

Oddelek: Kaj kupiti
62374 (2166) tuncek
»

Se Vam zdi dobr racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
251754 (1403) mtosev
»

Najboljši namizni računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
362804 (2513) nodes

Več podobnih tem