» »

Rezervoar VS T-clen

Rezervoar VS T-clen

Phoebus ::

Eh, tale search mi ne pomaga kaj dost, tako da se opravičujem, če je bilo to že razpredano. Zanimajo me dobre in slabe lastnosti T člena in rezervoarčka za vodo...kaj je boljše?

Pa razmišljal sem o rezervoarčku...a nič ne šumi kot bi kdo "lulal" ko curlja voda noter? :\ Ker sem se spomnil, da če šumi, bi se dalo modificirat tako, da bi ena cevčica šla iz zgornjega vhoda do tal, tako da ne bi voda curljala, ampak bi od spodaj noter prišla neslišno....sicer pa je to samo en nočni preblisk :D

ali3n ::

@ Phoebus - T vs. rezervoar - T se ne poliva (tudi DOBER rezervoar se ne, da ne bo pomote) - ga je pa potrebno "bolj pogosto" polnit... (na pol leta?):D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Phoebus ::

poliva...misliš pušča?

Vesoljc ::

šumi kot lulal :D

če sta vhodna in izhodna cev obe potopljeni, nima kej šumet...
no ja, odvisno od pumpe, pri 100W pumpi, zna mejčken lulat :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

QuickShot ::

Pri rezervarju se manj zajebavaš, da bi zrak ven spravil

DimmniBurek ::

Ok, I know I am stupid,:8) and I know i have stupid qwestions,:8) sam zakaj sploh rabš T-člen? Kaj ne daš sam treh cevk? pumpa->blok, blok->radjator, radjator->pumpa??? tu če maš en blok? Sej sm slike compu gledu sam mi ni jasno zakaj more bit še ena da kje gor štrli!

OwcA ::

T člen služi odzračevanju in polnjenju, oziroma dolivanju vode. Teoretično ga res ne bi rabil, a bi potemtakem moral sestaviti vse skupaj pod vodo.

Klik!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

VASkO ::

hehe, ja kje pa bos vodo not nalil, ce povezes vse direkt???? malo razmisli :\

Fury ::

lej ti naredim en brejk down..

T-Člen:
- jeba je s filanjem vode, ker se zlo pocas odzracuje... mors kar cez noc pustit laufat pa pol se mal.. odvisno kako si naredu hlajenje.. pa prazne se bolj pocas, ce bos kdaj mogu praznit
- je pa hudo, ker mas sistem cist zaprt (se stoflc na vrhu) in mas posledicno dost manj sans za kaksno pizdarijo da se ti vse polije. dodaten bonus je to da mas vec placa, ker ti ga ne zavzema rezevar...
- ce mas PVC cevi ti ni treba zlo zlo dolg casa nafilat.. jest mam ze pol leta not vodo+antifriz.. alg ni, nivo je pa padu za manj kot pol centimetra.

Rezervar:
- ko filas samo vlijes vodo not in vse dela kot je treba.. vodo potegne in laufa.
- mas riziko, da spusti, ker to rezervarji radi pocnejo.. ocitno so dostkrat slabo izdelani ;)
- bedno je ker ti zasede neki placa, ki ga itak nikol ni dost, pa se ce mas mocen tok notr, se lahko zgodi, da bos slisal vodo.. amapk to verjetno ne bos dozivel, ker bloki lepo ubijejo pretok :)

Bottom line:
T-clen, ce bos mel vodno dalj casa sestavljeno.
Rezervar, ce velik razdiral in sestavljal, ker ne bos mel rahlo dolgotrajenga filanja, ki bi ga mel pr T-clenu.

Jest na primer mam s t-clenom narjene.. ker mam dolg cajta sestavlen, pa se bolj elegantno je, ker se enga dela znebis:)

Odlocitev je vasa! :P

morphling1 ::

Dobro postavljen T člen -> max 10min odzračevanja, prevečkrat menjam in testiram kake zadeve, da bi čakal en dan na odzračitev :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

ja, sej men se tut v cca 15 min glavni del odzraci.. samo ostanejo kaksni mini mehurcki.. pac mal zacetniskih napak pri postavitvi stvari :D

burkiburke ::

Če boš imel cevi notranjega premera cca. 10mm ali manj ti priporočam nabavo posode, prav nič se ne boš matral z polnenjem in odzračevanjem sistema. Če boš imel širše cevi - go with the T člen;) !

DimmniBurek ::

Ok, sej se mi je zdelu da je zatu sam you never know! Hvala fantje, hvala:))

DimmniBurek ::

Kulku metru cevi rabš za radjator-pa za hlajenje CPUja, sam CPU torej hladim?

dre ::

am odvisno kako imaš narejeno vse skupaj :D
....
-> http://www.exstro.org <-

Fury ::

em.. 2 metra mas zihr dost :)

DimmniBurek ::

Ja sam CPU bom hladil, pa od lade radiator, pa črpalka L20pro, sam en blok

DimmniBurek ::

OK,kje je najboljše met T-člen če hladim sam CPU? Na vrhu, ko gre cevka od CPU bloka do radiatorja al na dnu, ko gre cevka iz pumpe proti CPUbloku? pa kolk more bit visoka cevka na T-členu?
There Is No Stronger Drug Than Reality

OwcA ::

Dobro mesto je tik pred vhodom v radiator.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

LittleDevil ::

Mene pa zanima zakaj mi črpalka malo žubori (kot da bi nekje zrak uhajal notri) imam cevi s premerom 12mm pa še malo mi vibrira na zgornjem delu črpalke tam ko gre voda ven.
Ali je to zaradi trdih cevi, ali bi bile bolše silikonske?

LP

burkiburke ::

SIlikonske cevi sigurno prenešajo manj vibracij na ohišje. Ponavadi črpalka žubori če je notri kaj zraka ostalo ali če je kaj narobe z impelerjem. Parkrat izklopi, mal premikaj črpalko in spet vklopi ter gledaj če bo zrak po cevi šal gor.

DimmniBurek ::

Zgoraj je en napisu da bi treba pol sistem zložtpod vodo če bi hotu brez Tčlena delat, zakaj pa ne? v banjo naliječ vodo, zložiš, T-člen imaš še zmeraj za nalit antifriz notr, in se ti vsaj z mehurčki ni treba bavit, če že so problemi.
Kaj pa višina cevke na T-členu?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Fury ::

visina cevke... tok da pride ene 20cm (da si zazihr :)) nad najvisjo tocko sistema

DimmniBurek ::

Dns sm kupu T-člen in 4 ovinke za 90°pa je blo vse skup 300sit-aja bakreni so
There Is No Stronger Drug Than Reality

Eddy ::

O LittleDevil a si si vodno uštimov?
In kuko ti je ratal? Kateri blok pa imaš?

Če imaš L30 je normalno daa trese, samo po tvojem žarkonu "žuboret" pa ne sme.
Najbrš imaš mehurčke v sistemu...
www.ekwaterblocks.com

LittleDevil ::

Eddy nisem si še vodnega uštimal, samo bom pa zelo kmalu.
Ali sa ta črpalka lahko uporablja tudi kot potopna, ali bi bilo boljše če bi jo potopil...?

LP

Eddy ::

Črpalka se lahko uporabi tudi kot potopna, samo v tem primeru tudi sama ogreva vodo (močna je za 27 W), samo nekoliko manj brni (če je potopljena). Samo imeti boš moral kar velik rezervoar da boš sšravil to oghomno pumpo notr ;)
www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

Aja... pa še to Aleš... ko je sistem zaprt in odzračen potem je tudi L30 tiha...
www.ekwaterblocks.com

Hrenowsky ::

Mene pa zanima kje je najboljs met T-clen ce hladis CPU, NB in GPU?

OwcA ::

Daj preberi no, kaj vse o tem je že napisano.
Samo namig, število vodnih blokov ne vpliva ravno drastično na postavitev T-člena.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Jackass ::

Ok, kako vi praznete ta sistem vodnega hlajenja. Men ni glih jasn.

A pol morm met en T člen na vrh za dolivat, pa enga na dnu, da lohk vodo vn spustim?
jAcKaSS

Fury ::

Enostavno :)

Das en lamber pod enega od clenov kamor je nataknen cev (pri meni recmo pumpa, ker je najnizje) in snames dol cev :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na kaj pazit, ko delaš vodno hlajenje!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1018352 (6452) Jackass
»

Vodno hlajenje by Japan power!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
545440 (3930) T0RN4D0
»

Dober radiator in pumpa?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331552 (1268) Fury
»

(how)LOW cost vodno hlajenje .?. (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
537486 (6349) T0RN4D0
»

Vprasanje v zvezi z vodnim hlajenjem!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281359 (960) gamer

Več podobnih tem