» »

CuteFTP

CuteFTP

Elemen_T ::

Ali ima dotični program vse pošlihtano glede Binary in ASCII mode če prenašaš na Auto mode?
Močno namreč upam da se mi niso zaradi prenosa na auto mode pokvarile vse cgi, pm, php3, .. datoteke.

milosm ::

js sm do zdej vedno uporablu cute ftp, nastavlenga na avto mode, pa mi je vedno prav prenesl datoteke,.... sam da boš čist zihr prever rajš kakšno, da boš vidu če je bila pravilno prenešena
zihr je zihr :D

lordgreg ::

bodi ziher.. avto mode v cute ftp-ju je naštiman tako, da pogleda bazo tipov datotek, ki jih želiš prenašat. ima pa jih veliko večino, ki spadajo v win, linux, beos sisteme..

Misak ::

Hmm.. meni je včasih tudi na Auto-Mode pokvaril dotične datoteke - php namreč. Ostalo pa deluje normalno in prepoznani format prenese v pravi obliki.
Samo pazi ko ti bo uploadu php file:D
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

teac ::

OK, da nebom nove teme odpiral, bom kar tu napisal.

Mam en problem:

drwxrwxrwx

-rwxrwxrwx

Morem nastavit CHMOD na 777, pa mi namesto prvega primera napiše spodnjega. Mislim, da mi zato tudi ne dela (kar bi pač moglo delat, saj to niti ni važno!!!).Kako je razlika med obema primeroma??

MENI PA BI TO MOGLO DELAT!!!!

lordgreg ::

1. d
2. -
:D
perl?


da ti je pa cuteftp php skripto sfukal? skoraj ne morem verjet.. katero verzijo cute ftpja pa imaš? kakšno, ki je prišla ven pred php-jem? potem mora bit prekleto staro vse skupaj

PaJo ::

Hehe..
Razlika med spodnjim in zgornjim zapisom je samo v tem, da je zgornji direkotrij spodnji pa navaden fajl, namrec tisti d spredaj pomeni da je oznaceno ime direktorij in nix druga, drugace pa sta oba zapisa 777.
Kar se pa tice tega da tebi ne pusti zaganjat dolocene skripte, pa se vprsaj ce slucajno sploh mas dovoljenje za to opravilo:D

Drugace pa ce ze ul-jate kaki fajl pac prestavite mod na pravi format, saj itak vse skripte so ASCII, le kaksna sliak ali pa zip fajl dajte na BIN in nemrorete met nobenih tezav:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

teac ::

LORDGreg:
Mam najnovejši CuteFTP.
PaJo:To vem, da sta zapisa enaka in da je prvi za direktorij, samo meni piše, da morem fajla nastavit na drwxrwxrwx????!!!!!!! Pa mi ni nič več jasno!!!

lordgreg ::

teac torej moreš fajla nastavit na chmod 777, kolikor ti je že Pajo povedal

teac ::

Saj sem, samo ne vem zakaj mi piše, da morem flajl nastavit na drwxrwxrwx, če pa je to za direktorij!!!!!

poweroff ::

Pozabi na direktorij... chmodaj na 7 in ne na 6, pa ti bo delalo.

Sicer je pa razlika med ASCII in binarnim prenosom le v tem, da binarni prenos datoteke nic ne pokvari, ASCII pa zapisuje vrstico po vrstici, kar ima za posladico da iz TXT datoteke odstrani dosovske clear line (\r). Torej je posledica ta, da imamo TXT fajl zapisan v Unix formatu. Isto kot ce bi v TextPadu shranil v Unix formatu in potem binarno prenesel cez...

Jaz sicer uporabljam Windows Commander - enostaven, pa se zastonj je (oziroma shareware, samo ne tezi z registracijo). Saj za kaj pa rabis FTP - za prenasat fajle, ne pa za 1000 funkcij...

Lunik ::

meni je CuteFtp kolikor sem ga uporabljal delal čisto ok.
Sem pa pred nekaj časa prešaltal na Commanderja in dela brez problemov.

lordgreg ::

poriporočam vam, da si ne nabavljate, če ste cuteftp fan ;) novih verzij!!.. nabavite si cute ftp pro 1.0.. resnično najboljši kar sem jih do sedaj videl!!! Ocena: 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O
(5 fegijev!)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pomeni ASCII

Oddelek: Izdelava spletišč
61579 (1488) Enzo77
»

kak se na slohostingu postav forum in katerega?

Oddelek: Izdelava spletišč
392139 (1783) Klemenn
»

Narediti svoj FORUM (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
765146 (4563) bzagozen
»

Problem z F2S-jem

Oddelek: Omrežja in internet
291174 (1013) MaverickT
»

CGI

Oddelek: Omrežja in internet
141139 (1038) whatson

Več podobnih tem