» »

CGI

CGI

teac ::

The proxy server could not handle the request GET /cgi-bin/cpanel.cgi..
OK, to mi napiše, ko hočem dostopat do fajlov, ki jih mam na web-u na rootu. V glavnem gre za razpakirane cgi-bin in nonCGI skripte!!! Zakaj rabim zdaj ActiveState Perl ??? Zakaj pa NT-ji tega ne rabijo. No, že res, da imajo podporo za strežnike... Kaj pa če si naložim NT-je, potem ne bom rabil Perl-a???
LP

darh ::

poglej prermission fajlou ( chmod ), če je to linux server... i guess...

če hočeš dostopat skoz browser do neke skripte, mora biti le ta executable, in to je 755 oz kar 777

lp,x
Excuses are useless! Results are priceless!

teac ::

??? A mi lahko to nekdo pove po slovensko!!1

whatson ::

permisione (dovoljenja, ali nekaj takega.. privilegije..)jim mores nastavit... 777 pomeni read write and execute... to si štimas kar preko ftp programa... ali pa v unixu: z ukazom CHMOD in parametri...

teac ::

Ahaa, a to je to. OK, a mi lahko še zdaj nekdo pove, kako naj to naredim executable (bom pa kar preko FTP-ja to naredo, ko bom mi kdo povedo kak). Aja, še to, če bo kaj pomagalo (strežnik je Tripodov) :D

PaJo ::

Da spremenis atribute samo stisin v tvojem ftp klientu desni gumb na miski pa zagotovo mora bit ena opcija chmod in tam izberi da lahko vsi delajo vse, se pravi 777.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

teac ::

Je ja, to dela samo, če označim kateri fajl, pa pol gor kliknem z desno tipko( a naj označim vse fajle na strežniku)??? :D

teac ::

[ubb]
COMMAND:> SITE CHMOD 775 ubb
502 Command 'SITE' not implemented

[ubb]
COMMAND:> SITE CHMOD 777 ubb
502 Command 'SITE' not implemented

Mi ne sprejme!!!
:(

PaJo ::

Ja najbolse je it vsaki faj posebej, ker recimo tisti ki jih nebos zaganjal preko neta nerabijo met taksnih atributov, ker tisti lahko pustis tak kod so.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

teac ::

[ubb]
COMMAND:> SITE CHMOD 775 ubb
502 Command 'SITE' not implemented

[ubb]
COMMAND:> SITE CHMOD 777 ubb
502 Command 'SITE' not implemented

Mi ne sprejme!!! :(

PaJo ::

Hm...

Te pa server tega ne podpira, tu ti pa nix nemrem pomagat.. zal;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

teac ::

Server sigurno podpira CGI. A je mogoče zato, ker mam neregistrirano verzijo CuteFTP-ja ????? Ker program je še tak (brez registracije)!!!! :\

teac ::

Daj, naj mi nekdo pove, kaj je za nardit. Sem probal še na drugem stržniku, pa tudi ni šlo ( sem dal najprej 777, pol 775, pol 764......pa nič), vedno samo to napiše :
[ubb]
COMMAND:> SITE CHMOD 777 ubb
502 Command 'SITE' not implemented
??????????????????

Elemen_T ::

Vse kaže, da tvoj strežnik ne podpira chmoda preko FTPja, pač pa le preko HTML ali mogoče Telnet...verjetno imaš nastavitve v Control Panelu (ne windows CP, pač pa strežniški Control Panel).

Lep pozdrav!

whatson ::

verjetno res ne podpira spreminjanja permisionov. .. probaj se telnetat gor ali pa za vsak slucaj uporabi drug ftp program...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hacked?

Oddelek: Izdelava spletišč
131911 (1249) sverde21
»

chmod 777

Oddelek: Omrežja in internet
51152 (1019) Sandoval
»

oscommerce v slo (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
708088 (6903) gregy
»

CuteFTP

Oddelek: Omrežja in internet
12991 (842) lordgreg
»

Narediti svoj FORUM (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
765132 (4549) bzagozen

Več podobnih tem