» »

Spet disk :(

Spet disk :(

Elemen_T ::

Zgodbica je takale.
Nazaj v štacuno sem nesel (kao) pokvarjen disk (WD 80GB) in čez teden dobil novega.
Ponovno - disk škrta.

Ga dam v drug comp in dela normalno.
V prvega dam drug disk (Seagate 8GB - tisti ki na tem ne dela je WD 80GB) in glej ga zlomka - dela.

Pa kje je tle logika?
Drug predmet za razmišljanje je to, da je bil prvi disk (ki sem ga nesel na servis) poln podatkov (ki sicer niso tako zelo pomembni, a vseeno).
Pa kakšni nesposobneži so to, da mi v garancijo vzamejo disk, ki je bil po vsej verjetnost še čisto zdrav?
Sicer pa tole ni tako važno. Bolj me zanima kaj je zdej narobe z mojo mašino? En disk dela, drug pa ne...

?
  • spremenil: Elemen_T ()

perci ::

Pa si ti disk kaj stestiral z wdjevim diagnostičnim programom al si ga kar na pamet nesel na servis?

Pri večjih firmah hardwarea sploh ne probavajo več ko ga prineseš v reklamacijo, nimajo cajta za to, dajo ti novega, starega pa ob priliki stestirajo - če je fuč, ga pošljejo nazaj v firmo, drugače pa ga vtaknejo v eno sestavljeno mašino.

P.S. Je mozno, da je kej s kablom?

Elemen_T ::

Pa si ti disk kaj stestiral z wdjevim diagnostičnim programom al si ga kar na pamet nesel na servis?

Kako le?
Če fklopim WD v mašino mi sistem sploh ne laufa (še bios se ne zažene) - nonstop samo reštartira mašino. Pravzaprav se še ekran ne prižge. Ena sekunda zelena (ON) lučka, ena sekunda oranžna (standby) lučka, ipd.

P.S. Je mozno, da je kej s kablom?

Ja...a je lahko kej s kablom?
Glede na to, da pa Seagate dela?

perci ::

Eh, tole je men hudo čudno, da zarad diska se v bios ne bi mogel priti? Česa tazga nisem še slišal, to mora bit kej s plato narobe IMO.

njok ::

Ne ne, se zgodi, da racunalnik zmrzne med POST-anjem pri prepoznavanju IDE naprav, tako da ne mores nic.

Elemen_T ::

Ja sam kako je pa mogoče da disk Seagate dela normalno?

Kmet ::

mene jebe disk WD

rfmw ::

mene tudi moj WD 80GB 2MB zeza. Včasih, zelo redko, disk škrtne in sistem blokira. Po ročnem resetu BIOS v postu čaka na odziv diska in zadeva zamrze. Edino kar spet obudi disk nazaj je izklop PC-a.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Elemen_T ::

rfmw:

Kako pa je z ekranom/sliko?

Dr_M ::

a se WD vraca na stara pota, ko so pocrkal skor usi njihovi diski in so bli se mal hujsi IBMov???!!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Nič ni narobe ne z WDjem tako kot ni bilo nič narobe z IBMom, hec je samo v tem, da če ima veliko folka en produkt se veliko več govori o njem in tuvi veliko večja je možnost da zveš da je zadeva crknila, kot pa če imata neko zadevo dva na svetu... tko pač je. Čista statistika.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

nevem...jest sm dubu tko ene 5 WD diskov 600mb-3gb k so bli ful.enga sm celo neki casa sam uporablu, pa se je po hitrem postopku upokojil. pravtako je blo s seagate-om.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

rfmw ::

@Elemen_T

mislim, da nimava enakih simptomov. Ko moj disk "zablokira", se po ročnem resetu PC začne lepo bootat (testira RAM-e in tako naprej), samo zadeva obstoji tam, ko bi moralo izpisati Primary IDE: WD 80GB bla bla... kot sem že omenil, se disk ponovno začne odzivati le po izklopu PC-a (torej, da disku napajanje dol pade). Po tem spet dela BP, dokler se zadeva ne ponovi, včasih cel mesec ne, drugič 2x na dan... drugi teden gre v garancijo
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

perci ::

njok: Sej IDE naprave zaznava potem, ko ti ze da moznost za pritisk tipke delete - ne takrat ko CPU frekvenco pokaze ampak malo kasneje.

njok ::

Govorim iz lastnih izkušenj. Zadnjič sem na eno KT400 plato priključil pokvarjenega WD-ja, pa nisem mogel v BIOS.

K0K0 ::

Probej dt disk na nov ide kabl.K jest sm mu podobn problem pa sm pol ugotovu da mam kabl u k****.Pa mal poglej če maš jumperje prov nastavljene.

Dead_Eye ::

njok: Sej IDE naprave zaznava potem, ko ti ze da moznost za pritisk tipke delete - ne takrat ko CPU frekvenco pokaze ampak malo kasneje.


to je že res, samo vseeno ne gre v bios - preverjeno na k7s5a.
The one and only

perci ::

jst govorim za plate, elitka ni plata, kt400 pa je ocitno mal zabugiran čipset

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

mp218 ::

jaz sem na en rač z isto plato (k7s5a) dal gor sveže zapakiranega WD80GB (8MB) in mi je fdisk javu, da je vsega diska samo 10in nekaj giga. Kakšna ideja???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resetiranje velikosti diska ter odklep diska

Oddelek: Strojna oprema
281433 (974) suse80
»

I/0 device error???

Oddelek: Pomoč in nasveti
9695 (606) TeraSonic++
»

Kako 'uničiti' disk?

Oddelek: Strojna oprema
413069 (1801) mare87
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310032 (7217) Keyser Soze
»

Kvaliteta diskov Seagate Barracuda IV

Oddelek: Kaj kupiti
191707 (1121) Pohamoz

Več podobnih tem