» »

monitor umrl... tokrat dokoncno

monitor umrl... tokrat dokoncno

Frgazor ::

torej, ze pred casom sem imel probleme z monitorjem hyundai 7687, tokrat pa je dokoncno jemal konec. nekaj casa je v monitorju polahko pokalo in slika je vsakokrat poskocila, na koncu pa je samo fino zaprasketalo in se zasmodilo in slike ni vec :) glede na izkusnje s tv-jem bi lahko rekel da je sla kaskada. vem, da je to popravilo drago, pa me zanima, ce bi lahko bila se kaksna druga mozna okvara, oz. ce bi kdo tole popravil za majhen denar. ker v nasprotnem primeru se ze vidim, kako si bom unicil oci na kakem podarjenem 14 colcu... ;)

nicjasno ::

Hm.... Mogoce ma kdo isti monitor v okvari... mogoce ti lahko kak prijatelj elektronik menja pokvarjen del iz drugega monitorja. Drugace pa mas samo se dve opciji.... neses na (pre)drag servis ali pa kupis nov monitor. Buljenje v 14" v vsakem primeru mocno odsvetujem.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Brane2 ::

Odpri monitor in poglej, ce ni crknilo kaj drugega, kot recimo odklonski tranzistor. Ta je privit na hladilnik in je v blizini VN trafoja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Dr_M ::

tole je kr lepo VN trafo crku. pr men je bllo isto. dobrih 25k sit stane popravilo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Frgazor ::

Tranzistor je videti neposkodovan, tako da bo verjetno kar trafo . Ocitno sem kar obsojen na nakup novega, ker se mi tega ne splaca dat popravljat za tak denar.

Brane2 ::

Kako "videti" ?

Si ga samo pogledal ali tudi pomeril ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

simon200 ::

Poglej malo slabe spoje tam kjer je trafo prispajkan na ploščo. VN trafo ne gre niti v 1% okvar monitorjev.:))

Dr_M ::

hm...ce kej crkne pri monitorji je to VN trafo, ker je to najbolj obremenjen element v monitorju. en serviser mi je reku da pr je povprecna strarost trafota pr TVju k crkne okol 6 let, pr monitorju pa se mal mn.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

simon200 ::

Sm popravu že nekaj monitorjev. VN trafo je šel samo enkrat. In še to se je lepo videlo. Je pa stvar zelo priročna če ne moreš popraviti monitorja in potem rečeš da je šel pač trafo.

Frgazor ::

glede na to, da je pokalo in smrdelo sem pac predvideval, da bo poskodba opazna, tranzistor pa zgleda kot nov. da bi ga odlotal in pomeril pa nimam nicesar pri sebi, tako da bom sele drug teden to probal...

Frgazor ::

no, sem dobro pogledal in je en lot, kjer je trafo prilotan na plato prav fino razcveten...

Sumo ::

Zaspajki ga nazaj :)

simon200 ::

Lepo očisti nožico od trafota in krogec na plošči in lepo prispajkaj tudi ostale nožice. To je bolezen od mnogih monitorjev največ pa Philipsov.:)

AngelOfDeath ::

Prijateljica je mela podobno nezgodo skadilo se je in pokalo...

Problem je bil ker so v tovarni zgleda bolj slapo prilotali stikalo za vklop na tiskano vezje in je tam en kontakt "odspajkalo" no kontakt sem prilotal nazaj in monitor deluje naprej brez problemov... :)

Brane2 ::

Ocitno takrat nisi bil ravno v formi... :D

AngelOfDeath ::

Pa ne moja punca

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Kdo govori o punci ?

Govorim o monitorju. Prikazal se je "Angel Smrti" a monitor je prezivel... :D

AngelOfDeath ::

zgleda da sem spet mislil na neke druge stvari kot pa ti :8) :D

pluto ::

Men je šla horizontala na Hansolu 710p. Je bla samo črta po sredin in piskal je.
zdej mi pa slika kr rdečkasta rata za kaksne pol sekunde pol pa neha. Kaj bi blo to kabl sm preveru je vredu.

Frgazor ::

torej... sem se koncno spomnil prinest s sabo pribor in sem polotal tega hudica... samo zato, da sem ugotovil, da je tam zraven trafota pregorela ena dioda, ki ocitno od vsega zacetka povzroca prasketanje, iskrenje in smrdenje. zdej pa ne znam ugotovit kaksna je bla ta dioda v originalu, ker je ostal samo se razpokan kupcek necesa crnega. ;(

Brane2 ::

Ce je to videti malo mocnejsa zadeva, se odpravi v HTE po kako hitro diodo s prebojno napetostjo vsaj 1500V in tokom recimo 2A.

Nekaj iz BUV serije recimo. Pri tem dioda mora biti res hitra. Ne pustit tipu, da maha z njo po luftu in ti kaze "kok je hitra"- poglej v podatke... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

@ljash ::

bom kar v tole temo vprašu...

imam monitor Samsung SyncMaster 750p (star je pribl. 3 leta) in odkar sem zamenju napajalnik v kompu (ki je zdej skor čist tih), se najbolj sliš brnjenje (ZZZZZZ, kot brnač, če kdo ve kwa je to:D ) iz monitorja. Najbolj se sliš na vrhu monitorja, drgač pa tud na samem screenu se kr orenk sliš.

Dj pa ne vem - a je to normalno? Vrjetno to že dalj časa tko ropota, sam nism slišu, ker ga je računalnik preglasu...
Kwa bi to sploh lohk blo? A ga bo treba na servis peljat a je to normalno?!

LP
bmw-f1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s televizorjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
423338 (2201) Pyr0Beast
»

CRT monitor trese sliko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232798 (2359) Azrael
»

Ugašanje monitorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181677 (1443) stromar
»

crknil monitor LG FLATRON 775FT

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101799 (1649) pingec
»

Pokvarjen mon. Philips Brilliance 15A

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51060 (1000) wapmaster

Več podobnih tem