» »

Brezžična 220V povezava?

Brezžična 220V povezava?

4DFX ::

Ali je to sploh možno?

Saj ni mogoče, da bi 220V napetosti švigalo kar po zraku...
Očitno je: http://www.mountsandmore.com/asp/show_detail_2.asp?sku=BR1179&catid2=251

Našel sem tudi sliko izdelka

na strani
http://www.provantage.com/buy-7caba021-roamabout-...-ab-shopping.htm


LP,
4DFX

cryptozaver ::

Nikola Tesla, nas nekdanji sodrzavljan je resno raziskoval v tej smeri... Bil je genij. Zelel je vzpostavit visokonapetostno "wireless" omrezje. Upam da kdo nadaljuje v tej smeri, seveda za clovesko dobro in ne za oborozevanje.

DSmidgy ::

Napetost ne more švigat po zraku (a se ne sliš neumno, sej po kablu tud ne šviga napetost).

Stvar je da zrak ni prevodnik in ne moreš na anteno dat 220V in pol sprejemat 220V. Stvar je da pripelješ moč do sprejemnika. Potem pa dobljeno napetost na anteni (ki je odvisna od oddaljenosti med sprejemnikom in oddajnikom) ojačaš na 220V. Samo to se ne splača delat (prevelike izgube, pa zelo malo moči lahko preneseš).

A si ti za zihr da je to to kar praviš. Da ni to samo da na 220V dela ... ker USA ma 110V?

http://www.provantage.com/buy-7caba021-... - ta je za zih navaden router, ki pač dela na 220V, druga stvar je pa verjetno podobna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

madmitch ::

Lepo ti piše RoamAbout R2 Wireless Access Platform 220v (for Outside No America) da je to za izven amerike, je pa to navadna postajica za WLAN.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

BluPhenix ::

Dalo bi se marsikaj, samo mores pazit, da ne nagazis med eno in drugo točko.

Napajanje ni isto kot prenašanje valov, to sta dve ločeni stvari tako, da je brezžično napajanje nekako nemogoče naredit za praktično uporabo.

DSmidgy: ja ampak se vedno rabis, da je sprejemnik priklopljen na neko napajanje, da lahko ojačiš. Kje je potem smisel, da bi to delal?
On misli to tako, da nebi imel nobene žice v ohišje računalnika, da bi bilo vse wireless.

Po moje je to utopia.

DSmidgy ::

Sem mislu v stilu kakšnega nastavljivega transformatorja (M:N) - da vezje preverja napetost in nastavlja transformator, da je na izhodu 220V.

Sej je utopija - za normalno uporabo (računalnik ipd.). Mogoče bi šlo če hočeš kakšno 1,5V žarnico napajat. Dovoljena sevanja so tudi zakonsko omejena. Če bi se kej spravu kej tacga delat bi mu v stanovanju toliko sevanja, kot če bi imel notri mobitelovo bazno postajo (al pa še več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

zlabo ::

hja, jaz sem neki slišal o prenosu podatkov po 230V omrežju. Torej samo priklopiš napravo na obstoječe omrežje (v vtičnico), pa na drugi strani bajte še eno napravo. Obe pa morta bit na isti fazi. Pa podatki so kodirani (da sosed ne more gledat tvoj pr0n :D )
Mogoče je to ta sistem. Popravte me prosm če se motm, k nism čist sigurn, zdi se mi da sem nekje prebral al pa slišal o tem

LP, zlabo

Lio ::

pa to je že kr neki cajta znano(da ne bo pomote-govorim zlabotu)

zlabo ::

Hja, sej zdej se spomnim da sem zud v enih spletnih trgovinah to že dostkrat vidu.
A pa je to, kar je zgoraj mogoče to

Lio ::

šele zdej sm prečekiru link, in to je pomoje to

Arrivo ::

Nikola Tesla je izjavil, da je najboljši prevodnik in ob enem tudi najboljši izolator zrak sam...(??)

PS: od 1.1.1993 je napetost v gospodinjskem omrežju 230V

SleepLess ::

nekkaj takega sem jaz videl v tistem muzejo (tehničnem al kak se imenuje) ko majo neke tesline poskuse, pa je en oddajnik pa je bol kao cela soba pod 220 napetsjo. Samo je res noro neonko v roki držat brez kablov pa da sveti, skoro tak kot da bi mel lightsaber :))))

TESKAn ::

Hm, če se ne motim (nisem še preizkušal, tako da me ne držat za besedo) neonke svetijo tudi, če stojiš pod visokonapetostnim dalnovodom...hehe, kaj bi mislili mimoidoči, če bi se tako dobil s kakim kolegom in se šel 'clone wars'>:D...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Exilian ::

LOL... :) To je navaden wireless oddajnik (lan).... sepravi valovanje (radijo, tv,....).., za prenos napetosti preko zraka pa potrebuješ ogromno moč (da zrak ioniziraš), kot pri strelah.., na istem načelu dela teslin generator..., to ni noben bavbab... haha lol :)
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Exilian ()

Lio ::

tole z neonkam bo pa treba sprobat>:D

sidd ::

Lord Lio.....jaz sem za...>:D

BigWhale ::

Lahko pa posljes iz enega kraja na drugega v obliki mikrovalov... Na drugi strani pa se ti napetost inducira v kakem sprejemniku...

Drugace pa nehajte sanjat... ;>

sidd ::

če bi zdaj kaki ludvik 14 videl letalo, kak leti mimo, bi ga pomoje infarkt>:D .....nič ni nemogoče, samo trenutno še nerazumljivo za naše okrnele možgane....verjemi:D
lp

TribesMan ::

Teskan, neonke svetijo v bližini tesla coila, pa še to sam ene par centimetrov stran. Pod daljnovodom pa sigurno ne je premalo sevanja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Lio ::

sm bil glih dons na informativcu na iskri, pa so pokazal to sceno z neonko

strobos ::

Tribesman, na svoje oči sem videl, ko je neonka svetila nekaj več kot 10m pod daljnovodom.

Lp

TribesMan ::

Ahem, če bi jaz to videl bi bežal od tam kar bi me nesle noge.

A si siguren da gre za navadno neonko in ne za kaj "extra", samo podobnega neonki?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hišni zvonec - napajanje na kabel, signal brezžično

Oddelek: Pomoč in nasveti
145483 (2927) KTr1sk
»

Montaza neonk pod racunalnisko mizo z zvocnim efektom.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151809 (1590) postar_si
»

Inovacija na področju baterijskih celic

Oddelek: Novice / Ostale najave
364850 (3449) cojss
»

Plexi (Akrilno) ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71195 (1062) e-jay
»

Vezave neonk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222084 (1772) dela

Več podobnih tem