» »

Kero grafično

Kero grafično

rap3r ::

Predvsem lastnike teh dveh kartic: Gigabyte GV-N59X128D in WinFast A350 TDH LX sprašujem kero bi mi priporočali. Za gigabyte nč nepišeš na kaki frekvenci deluje GPU in MEM in zanima me tud če ma tud gigabytka hardware monitoring? Winfast vem da dela na 400-350, samo mi hlajenje ni ušeč.
Če ma kdo še kakšno dobro idejo, kar na plan z njo.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

dvomim,da še boš dobil tega LX,za 58k maš asusa v JAE,za 60k pa msi v megahitu,obe sta 5900 z 2.8ns rami.

rap3r ::

Aha se prav ti bi uzel raj leadteka kot gigabyta? Leadteka dobim za 50000 tako kot tudi gigabyta.Sej a nista ta gigabyte in leadtek k sm ju napisu oba 5900 z 2.8ns tami? Nism lih zastopu a ti nebine gigabyte ne leadtek uzel? Jz za mnenje sprasujem kero, ne kero lahko dobim;) dobim lahko ube.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

aja,če lahko obe,pol pa kar po leadtek,saj ni oskubljena verzija,medtem ko je gigabytova 5900XT,oskubljena

morphling1 ::

Boštjan v čem naj bi bila osklubljena? Jaz nisem opazil nobenih razlik razen počasnejšega spomina tako kot Leadtek LX.
Razlika je več ali manj samo v coolerju, ki je pri Gigabyte-u klasičen in skoraj sigurno tišji od Leadtek BoomBoxa :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Če sm jz prov prebrou speficikacije, sta obe grafi isti, se pravi obe mata CPU/ mem 400/350, fora je sam ce ma gigabyte hardware monitoring, raj bi uzel gigabyta, ker bi lažje vodni blok namontiru gor.
Nikjer nism najdu nobenga testa od gigabyta.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

ups,imaš prav Igor,kot kaže je tudi mene nVidia zmedla s temi XT oznakami.LX za leadtek,SP za MSI,modrozeleni PCB za ASUS,pa še kaj bi se našlo.
V tej temi preberi zadnji post,kot kaže se fantu ta gigabytka ne navija dobro,medtem ko se leadtek navija zelo dobro.

morphling1 ::

Če ima en probleme z navijanjem, to ne pomeni nič. Jaz ne verjamem, da bi se Gigabyte kaj manj navijal v globalu
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

fAtso ::

morphling1 Ej a slučajno veš kolk ns rami so gor na gigabytovi 5900 XT? Mene zanima k je prodajalc reku da ne more pogledat.

Dr_M ::

2.8ns. ze pise 1x v tej temi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Ja imajo 2.8 ns, rap3r Gigabyte nima HW v bistvu ga trenutno nima nobena Gigabyte NV kartica.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Hm morf kako pa pol gigabytka uporabla funcijo, da glede na temperaturo veča ali zmanjšuje hitrost jedra?
Glede navijanja je večino odvisn od sreče.

@fatso kako naj prodajalc pogleda kok hitri rami so gor? A nj hladilnik dol uzame? Me zanima kdo bi pol kupu tako kartico.

Morf prletim jz tko kukr sva zmenjena pa se bova zmenla naprej. Sam povej po keri uri.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

fAtso ::

Hm ja hladilnik dol vzame pa ga da nazaj gor pa je ane!

morphling1 ::

Ja pa še glasbeno željo naj ti izpolni a ne :\
rap3r HW monitoringa te GB kartice po njihovih specifikacijah nimajo, za to pač rabijo nek zunanji kontroler ala winbond, ki je običajno prek SMBUSa povezljiv s nekim programom za monitoring. Lahko pa za svoje zdravje merijo interno temperaturo in spreminjajo frekvenco če se zadeva pregreva (podobno kot nekateri Intel procesorji) brez uporabe zunanjega čipa.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SleepLess ::

morphling verjemi, da se ta kartica ne navija dobro, ne meni, ne fatso-ju (se mi vsaj zdi), in ne mojemu prijatlu ki je tudi kupil tole. Poleg tega je tudi ne moreš falshat na 5950ultro. Sicer pa se jaz ne sekiram več, ker jo tako ali tako grem zamenjat za asusko

morphling1 ::

Zakaj za vraga bi jo pa sploh flashal? Kar se pa tiče navijanja, dokler ne poznaš napetosti s katero deluje kartica ne govori o navijaškem potencialu. Glede na to da ima kartica enake spominske čipe kot Leadtek LX in enak gpu ter po Gigabytu sodeč vsaj enako kvaliteten pcb in komponente, ni variante, da bi se ta kartica v povprečju dosti slabše navijala kot katera koli druga.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SleepLess ::

ja saj, flashat sem jo hotel, ker ima 5950 višje napetosti in ker to na drugih karticah gre in me je zanimalo. Ne saj ne govorim, da je nebo uspelo nikomor kloknit te grafične, samo kolko sem po neti gledal naj bi imela iste napetosti ko ostale (nisem ziher) tak da nevem. Bomo vidli kak bo pri asusu 0:)

rap3r ::

Samo asuska ma 2.2ns rame. Že tuki je gromna razlika.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

kera,tista ki je v JAE v akciji?

rap3r ::

Jap una za 58000, sm gledu na ntu in ma 400/850, kar pomen 2.2ns. Najprej bom gigabytko probu, ker me zanima a ma GPU na 400 al na 300.To nikjer nepiše. Leadtek vem da ga ma na 400. Mogoče se celo za asusko odločm.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

mi daš link,kjer si ti to gledal,namreč to asusko sem pred kratkim mel v rokah oz.sem jo prodal.

rap3r ::

A tvoja ni mela 2.2ns?
Link
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

tole je ta asuska,sicer ni zelena in ne modra,ampak mešanca med modro in zeleno.kolko ns rame ma gor,ne vem,ker je nisem nikdar dal v računalo.pa preberi si še mnenja

rap3r ::

Hehe ich sprichts deutch schlecht:D
Sej a niso to specifikacije te asuske.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boštjan ::

ja so,zdaj vidim. sem mislo,da ma 2.8ns rame gor.no saj boš vido,ko jo boš dal v comp,ker ramov se ne vidi.v tistih mnenjih pa se je bol šlo,da na bulk verziji ni asus coolera gor,samo na tej je.

rap3r ::

Evo kupu za 58000. Zadeva ima CPU/MEM 400/850. Se prav je z 2.2ns rami, 8 pipov...polna 5900.
Hitrost jedra pa mem se skoz spreminja po potrebi trenutno je 400/500. K zaženeš špil se pa dvigne. Oz lahk maš skoz do konca. Grafična mi je šla komi notr in se mi dotika zatiča od dimm reže (8rda). par milimetrov ma tud cooler od grafe lufta do coolerja od SB. Zadevščina je ogromna! Vlečemo dol 3d mark 2003 da vidmo primerjavo z mojo 9600xt k je šla žalostno v pokoj;((
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

schurda ::

rap3r: kakšna pa je primerjava, a si že ugotovil?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

rap3r ::

Asusko sm flashu z fx5950 ultra biosom, se pravi da deluje na 475/950 in je v 3dmarku 2003 2x hitrejša kot 9600xt.V 3d marku za ene 40%, na splošno mi pa usi špili delujejo s 4x antialiasing in 4x anistropic filtering. Razlika je vec kot ocitna.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Caligula ::

Leadtekova se dobro navija-preverjeno.

Je pa skoda, da v 3Dmarku2003 ne mormo vec resno jemat primerjave med Radeoni in Nvidiami tko, da ni cudno da so razlike kao kr dvakratne med 9600XT in 5900... >:D
Hitrejsa ze j,e sam za koliko pa ne moremo vedet.

maticm ::

Da ne bi odpiral nove teme!

Rabim grafično izključno za filme(tv out), ne pa za igre! Kateri rabljeni modeli so OK?

Katero iz novih bi izbrali:
*Connect3D ATI RADEON 9200SE 128MB 13.343,62 SIT
*Gainward GeForce FX 5200 15.264,00 SIT
* GeCube ATI RADEON 9200 128MB 16.223,62 SIT
*GeCube ATI RADEON 9200SE 128MB 13.343,62 SIT
**mogoče tudi tale - Gainward GeForce FX 5200 128 MB DDR TV OUT 20.064,38 SIT




Lep pozdrav

Zheegec ::

Ravno velike razlike ni med temi.
Mogoče kakšen R9200.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

dojaja,RADEON 9200SE kartic se izogibaj,raje dodaj tista 2jurja ali 3 in kupi pravo 9200,verjemi mi.

rap3r ::

Leadtekova se dobro navija-preverjeno.


Use grafične majo iste čipe, oz če mislš Leadtek xt potem ima zadeva počasnejši gpu in 2.8ns rame. Tako da je fora samo v sreči, če dobiš grafo k se dobr navija. Ni fora v proizvajalcu. Kar poglej po forumu da enim se pa leadtek sploh ne. Moja je polnokrvn fx5900 v osnovi, zdej k sm ga flashu je 100% fx5950ultra ker je razlika samo v frekvenci in da ma ultra 256mb rama.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Caligula ::

Sem mel dve taki Leadtekovi iz JAE.

Pr obeh mi je sel RAM cez 950 v 3Dmarku 2003, za jedro pa tud ful.

rap3r ::

XT verzija al fx5900? Pa kolk je zate ful? Kukr sm reku ni od proizvajalca odvisn kok se navija, ker so usi GPU enaki, tako da je od srece odvisno, edino kar lahko naredi proizvajalc je da uzame kvalitetnejši več plastni PCB in nalota kvalitetnejše kondenzatorje.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje FX 5900 XT (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
624787 (3303) Caligula
»

Flashanje FX5900 v FX5950 U (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655494 (4128) [_MW_]
»

5900- n-tič.....Vsi leadtekovi modeli

Oddelek: Kaj kupiti
171192 (906) Lee_Nover
»

Poraz grafe Asus FX 5900? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1337334 (5133) rap3r
»

GeForce 5900 serija

Oddelek: Kaj kupiti
362064 (1458) |KoRn|

Več podobnih tem