» »

GeForce 5900 serija

GeForce 5900 serija

RC14 ::

Lep pozdrav. Kmalu imam namen kupit grafično kartico.Najprej sem bil za radeon 9600XT cena~47.000sit. Zdej pa sem videl pri Jae tega Geforca 5900LX cena 58.000Sit. Zdej pa me najprej zanima kaj je ta oznaka LX?

Na Tomshardware in na X-bit straneh sem videl test teh 5900 pa so se zelo dobro odrezale, sam niso mi jasne te oznake saj jih je kar nekaj. na Tomu je
5900 400/850 chip/memory clock
5900 XT 300/700
Mene pa zanima ta 5900LX od Leadtek, ki ga imajo pri Jae, pa nisem našel testa.Ali ima 256 bitno vodilo pa 8 cevovodov tako kot ostale. Na neki strani sem videl da ima 350/800 pa da ima 2.8ns rame.A je pol to neka vmesna varjanta med navadno in XT ali je še kaka fora?

Katero kartico mi vi priporočate od teh dveh? Pa prosim ne mi priporočat drugih kartic ker so seveda dražje,cenejše pa za ta denar ni! pa še mogoče kakšne izkušnje z temi karticami?

Lp

Olajuwon ::

Vzemi 5900 LX;)

JustVi ::

JustVi ::

V OpenGL-ju rastura :)

Olajuwon ::

Pa še to... Razlika med 5900 in 5900 LX je ta, da slednja ma počasnejše rame. Ampak trenutno je ta grafična kartica best buy v srednjem cenovnem razredu...
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

JustVi ::

Ne smemo pozabiti na en meč, ki visi nad to kartico, to je izredno slab rezultat v prihajajočih beta igrah.

Previdnost je mati modrosti :)

RC14 ::

Hvala za odgovore.

Vprašal bi še kolk pa je kaj glasna ta zadeva,glede na to da ima 2 ventilatorja?
Pa če se da kaj navijat ta LX?

Lp

boštjan ::

Vprašal bi še kolk pa je kaj glasna ta zadeva,glede na to da ima 2 ventilatorja?Pa če se da kaj navijat ta LX?

ja to pa je ena negativni stvari,da je zadeva kar glasna,kako pa se navija,pa ii v oddelek NAVIJANJE in si malo polej prve 3 sticky teme.Navija se noro8-O

RC14 ::

Nekaj mi ne gre v glavo. Zakaj ima GeForce 5900 tolk slabe rezultate v next generation DX9 games na digit-life.com ? Če gledamo je v vseh testih boljši od 9600XT in to kar precej. Primerljiv je z radeonom 9800. a je tko?
GeForce 5900 LX ima 256 bitno vodilo 8 cevovodov
Radeon 9600 XT 128 bitno vodilo 4 cevovode

glede česa je potemtakem tolk slabši rezultat v next generation DX9 games??
Saj ima veliko več rezerve kot radeon.
Mogoče kakšna razlaga.

Lp

JustVi ::

Eden je mal zabluzu pri razvoju. Ima premal pomnilnika za registre kao...če se prav spomnil. O tem je tukaj pisal Senitel

RC14 ::

Pa smo spet tam. hm hm

kiros ::

če ima 5900lx slabe rezultate v next generation DX9 games, bojo tudi 5900 in 5900 Ultra
imeli slabe rezulate?

Senitel ::

Jup!
5900 v bistvu nima 8 pipelineov ampak le 4 (čeprav se občasno obnaša kot da jih ima 8). Ampak to ni glavni problem. Težave nastanjo, ko programer uporabi več registrov v pixel shaderjih... FX-i ponujajo 32 registrov v pixel shaderji 2.0, ampak samo 2 "zastonj" (ali 4, če se uporablja polovična natančnost). Torej če shader uporabi dva registra je vse cool, če uporabi štiri gre performance dol, če jih uporabi 6 gre še bolj dol,... Podobno pri polovični natančnosti: če uporabi 4 registre je vse cool, če jih uporabi 8 gre performance dol, če jih uporabi 12 gre spet dol.

boštjan ::

pa dobro,a vi res mislite da 5900 ne bo zmogla poganjat novih iger based on DX9?ala half life2 in doom3,oz da boš komaj lahko špilal?

Senitel ::

Odvisno kolk registrov bodo (pixel) shaderji pri teh igrah uporabljal in kako dobri bodo driverji pri minimiziranju števila aktivnih registrov... Seveda se bo še vedno dalo vse lepo špilat na 5900, ampak bodo Radeoni dosti hitrejši.

ferdo ::

senitel, a bi lahko še dopisu razliko glede na radeone?
da se lahko primerja..

Senitel ::

Ja Radeon-om performance ne pada, če uporabiš več registrov. Če imaš pixel shader dolg 32 ukazov (to je že kar precej) in porabi le en ali dva registra, potem bo FX verjetno hitrejši od ekvivalentnega Radeona. Če pa imaš zopet pixel shader dolg 32 ukazov, vendar tokrat porabi 12 registrov se bo pa zgodilo sledeče: Radeon bo ostal enako hiter kot v prvem primeru, GeForce-u FX pa bo performance kar pošteno padel (če shader uporablja polovično natančnost bo padec sicer manjši ampak še zmeraj občuten). P.S.: Sicer se ne spomnim več točno ampak pri 12 regsitrih je FX že skoraj gotovo za 50% počasnejši kot pri samo dveh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

ferdo ::

jzt mam v spominu, mislm, da je morphling1 razlagu FX arhitekturo, in ji je napovedu zelo dobre čase v smislu revolucije arhitekture ne pa učinkovitosti.

5950 je kej izboljšana ali samo navita?
5700utra je izboljšana ali samo navita?

se keaj ve, kakšne grafične bodo naslednje generacije? FX6000:\
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

boštjan ::

čaki malo,kako to misliš "če uporabiš"? A se nena sama grafa prilagaja igri?Pa o kerih radeonih to govoriš R300 ali R350?

kiros ::

A res dobi FX5900 tako malo pik pri 3Dmark03, kot na tesu od slo-techa(samo 4150). V reviji SWP sem pogledau teste pa so čisto drugačni. ( dobi dobrih 5300 pik) :\

Pa še nekaj...
kateri FX je boljši : Gainward FX Power Pack! Ultra/1100 TV/DVI GeForce FX 5900
ali
Leadtek WinFast A350 TDH MyVIVO GeForce FX5900

Tic ::

Ampak trenutno je ta grafična kartica best buy v srednjem cenovnem razredu...


To je visoki razred ;)

Ko pravite kako je zanič pa to. Če primerjate, grafa ne bo ravno nevem koliko počasnejša od 9600xtja, v nekaterih primerih pa je blizu z r9800xt, ki stane PRECEJ več. Tako da sem jo uzel brez pomislekov ;)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

kiros ::

Tic za katerega Geforca si govoru. FX5900LX ali FX5900

Če si mislu za LX se strinjam s tabo, ker je vreden svoje cene.
5900 pa je v bistvu "enak" LX sam da moraš odštet še 30 000. Ta pa nudi premalo za svojo ceno. ;(

Tic ::

Sej razred se oceni ne glede na ceno. Sam je vidit v igrah pač velik preskok med 9600xt in 5900LX. Razlike več kot 10% in je blizje 9800xt, ki se ve da je TOP.

Btw, 5900LX ni nobena tezava spravit na 5950. Mal truda in volje pa bo ;)
persona civitas ;>

kiros ::

Kako pa se navija FX5900. Ga je možno navit preko 5950? :\

Senitel ::

boštjan: Če pixel shader v igri uporabi "preveč" registrov... Seveda je tukaj še driver, ki lahko poskusi zmanjšati število porabljenih registrov v shaderju, samo je to precej težavno opravilo (ker se ti lahko zgodi tudi to, da je nekaj hitreje ponovno izračunat, kot pa zapisat v register in kasneje ponovno uporabiti). R300 in R350 sta pa arhitekturno praktično identična.

NV30 (GeForceFX 5800), NV31 (GeForceFX 5600) in NV34 (GeForceFX 5200) sta arhitekturno precej zgrešena za DX 9.
NV35 (GeForceFX 5900 in 5950) in NV36 (GeForceFX 5700) sta precej izboljšana glede na ostale NV3x, vendar še vedno ostaja problem z registri.
Naslednja generacija (NV40 in R420) bo pa zopet (okvirno) 2x hitrejša od sedanje...

Tic ::

Clocki od LX: 400/700
Clocki od 5950: 475/950 MHz

Jaz lahko furam brez problema (voltmod) 559 / 975 ;) Gpu je brez volt moda delal na 512, ram pa 943 - stock cooling.
persona civitas ;>

Tic ::

Pozabil sem še to. 5950 ima 256mb rama ;)
persona civitas ;>

DjTonic ::

NV35 (GeForceFX 5900 in 5950)

Samo nekaj bi tukaj popravil Senitela. FX5950 nosi na sebi GPU NV38. Sicer pa je 5900LX sigurno best buy do 60k SIT. Tako kot nekdanji GF4 Ti 4200 se je tudi dal naviti v višave >:D.

RC14 ::

Kako pa je pri teh 5900LX z vgradnjo na mama plato. Sem slišal,da so precej velike tk da je problem z vgradnjo??

Lp

Tradewind ::

A se splača ta vzet?
ASUS AGP-V9950TD, GeForceFX5900, 128MBDDR, DVI, TV-out

Kako se kaj navija, pa kakšne rame ma gor, po netu iščem clocke, pa jih nekako ne najdem, oz. številni siti prikazujejo drugačne, kot da obstaja več verzij!?

Please help, ker bi jo kupil, dobil pa bi jo že lahko za 53 500sit!
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

ferdo ::

pod kakšnimi pogoji bi jo ti dobu za tak denar?
DDV se prišteva, ne odšteva:D

Jae ima ceno 60.700,ooSIT brez DDV
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

DjTonic ::

Zgleda, da jo misli kupit v tujini in potem je še odštel davek, ki ga dobi nazaj. Cene v tujini pa so kot veste nižje kot v slo.

Tradewind ::

Jp, točno tako DjTonic.
Ampak mene še zmeraj zanima kakšna je ta grafa. Niti ne vem kakšne rame ima gor, eno 2,8ns bi lahko imela, a ne?
Mogoče pa ima tud DDRII, samo o tem niti n nazivu grafe nič ne piše!

Hja, sem res v dilem, ker cca 54 jurjev je zame kr veliko denarja, zato nebi rad "ribe" vdaril, te raje dam še nekja zraven, pa si R9800PRO vzamem!

Torej, a je res nobeden nima?
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

Tic ::

Mislim da ima clocke kot vsaka druga 5900lx/5900/5900ultra. Zakaj bi imela kaj veliko drugace?

Da, rami so najmanj 2.8 ;)
persona civitas ;>

DjTonic ::

Tradewind jaz mislim, da ima tale Asuska gor 2.2ns rame. Enkrat sem bral en review v katerem so primerjali Asus V9950 Ultra in Ne Ultra. Poudarili so še, da jih je presenetilo to, da sta bili kartici povsem identični le da je imala ultra 256MB ddr. Navijale sta se pa zelo dobro. Jaz mislim, da je za ta denar to odličen nakup in po karakteristikah sodeč je boljša od vsake Leadtekove 5900 LX ;). Hitro v Graz >:D

RC14 ::

Kako je kaj z vgradnjo te leadtekove 5900LX. Baje je pri nekaterih platah problem??

Lp

|KoRn| ::

Tradewind .... rame bi naj mela 2.2ns .... sam prej poklici ali pa poslji mail prodajalcu, naj ti sporoci.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5900- n-tič.....Vsi leadtekovi modeli

Oddelek: Kaj kupiti
171192 (906) Lee_Nover
»

FX 5700

Oddelek: Strojna oprema
261577 (1179) boštjan
»

DirectX 9.1 Favors GeForce FX?

Oddelek: Strojna oprema
151399 (1037) freejack
»

Katerega FX-a

Oddelek: Kaj kupiti
9854 (711) Fury
»

GeForceFX 5900 Value s 128 ali z 256 biti?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
71959 (1959) morphling1

Več podobnih tem