» »

Radeon 8500le NTSC -> PAL

Radeon 8500le NTSC -> PAL

zvitorepec ::

Odlocil sem se, da bom koncno flashal bios na Sapphire R 8500le (250/250) v retail verzijo (275/275). Teme o flashanju sem prebral a nisem zasledil nic podobnega.
Imam pomisleke, ker ima moja graficna NTSC tv format. Slika na tv je sicer cisto ok.
Zanima me, ce lahko pri flashanju zamenjam tv format v PAL (namesto NTSC biosa). Bo kartica kljub temu delala (bom dobil sliko na tv) in ali je to na graficni doloceno software-sko, v biosu ali je hardware-sko? Je kdo ze poizkusal kaj podobnega?
Ali moram uporabit NTSC bios, ali lahko nalozim PAL bios? Oziroma ali lahko v Radedit odkljukam "enable unsupported TV formats" in tako modificiram bios?

Hvala!
HOWGH!

Dr_M ::

glede na to da je PAL boljsi (vecja locljivost) in da to uporabljamo v evropi, bi ti to tut priporocu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zvitorepec ::

To vem, ampak a si siguren da bo potem (v PAL sistemu) graficna delala kot je treba. Ker mi ni prevec do flashanja nazaj "v temi" in ne bi rad kaj pokvaril.
HOWGH!

Dr_M ::

a monitorja nimas??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zvitorepec ::

Seveda imam monitor, ampak ce zajebem flash potem ne bom nicesar vec videl na monitorju. Sicer sem si naredil "rescue.bat" datoteko za vsak slucaj, a kaj se ve.
Skratka mene predvsem zanima, ce je sploh mozno spremenit iz NTSC v PAL. Ali naj raje pustim v NTSC z retail biosem.
Drugace pa gledam filme raje na tv.
HOWGH!

Dr_M ::

seveda je mozno spremenit NTSC u PAL.
jest bi na tvojem mestu razkiru. se pozna v sliki precej.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zvitorepec ::

A je mogoce kdo ze poskusil kaj podobnega? Mogoce kaksen link?
HOWGH!

zvitorepec ::

Ima mogoce se kdo kaksne informacije o tem? Ali pa mogoce kaksen nasvet?
HOWGH!

VASkO ::

to je cist normalen postopek
vzames radedit program, nalozis bios, spremenis NTSC opcijo v PAL, shranis in flashas

si probal, ce ti kartica dela na 275/275 brez napak?

zvitorepec ::

Ne nisem se probal. Imam pa 4ns hynix rame - upam da bo ok. Najprej moram nalozit retail bios, ali ni potrebno?
HOWGH!

Zgodovina sprememb…

VASkO ::

ojej, vidim, da si cist frisen

nic ni potrebno retail BIOSa. najprej navij kartico s kakim programom (radlinker, rivatuner, rage3d tweaker), da vidis, kako se navija.

"retail" pa "le" BIOS se razlikujeta samo v hitrosti GPUja in RAMa. s flashanjem ne bos pridobil kaj drugega. to hitrost pa itak lahko nastelas s kakim radedit programom na poljubno vrednost.

slikar ::

S tem se pa ne strinjam!!!
Tudi sam imam flesh-ano kartico, predden sem flesh-al
bios se je slabo navijala, z novim bios-om pa laufa
na (297 297) brez problema.
Kar se tiče pa PAL to potpirajo naši TV-i,
zvitorepec ti samo flesh s PAL, pa shrani stari BIOS.

VASkO ::

Saj vem to tudi jaz, samo ce pogledas, da je model cist frisen, bo tezko, da najde tapravi BIOS za njegovo kartico. Ker tu ne velja pravilo, da se vsaki 8500LE flasha z isto verzijo BIOSa, da se pol boljse navija.

Tudi sam sem iskal tapravi BIOS za nekdanjega Connect3D 8500LE pa sem moral sprobat ene 8 razlicnih verzij, da se je potem kartica dala navijat. Pri 6 je slika bila zjebana, tako da sem moral narediti 6x blind flash nazaj. Na koncu mi je pa prijel Powercolorjev 8500 BIOS.

Jaz pravim, da naj najprej proba, kak se kartica navija z originalnim BIOSom. Saj je pa Sapphirka, ki je itak skoraj BBA (build by ATI).

zvitorepec ::

Ja glede navijanja in flashanja res nimam izkusenj, si pa preden kaj naredim, vedno poiskusam cimvec prebrati ali vprasati...

No tako, malo sem navil na 270/270 in stvar je prezivela. Nekaj malega artefaktov pri vertex in pixel shaderjih, pa se to le, ko sem prvic pognal 3dmark. Rami niso hlajeni.
Sicer pa me najbolj skrbi menjava tv formata...

Glede biosa: nasel sem nekaj strani s precej biosi, tako da imam moznost preizkusiti vec verzij. Kaksen nasvet, katerega uporabiti bi bil zelo dobrodosel.
http://www.sweb.cz/halen/biosy/biosy_main.htm
http://www.omegacorner.com/ati_bios.htm
http://lradunovic.tripod.com/radeon8500/id6.html

Pa se glede flashanja na slepo - k sreci (ali na zalost) sem malce starejsi od povprecja slotecharjev ;), tako da poznam se DOS.
Naredil sem si "rescue.bat" datoteko in vanjo vpisal "atiflash -f -p oldbios.rom" in bom tako lahko samo pognal, kljub blank screenu.
HOWGH!

Zgodovina sprememb…

VASkO ::

ne vem, kaj te skrbi zamenjava TV formata. saj vsaka kartica podpira oba, NTSC in PAL, kaj se bo uporabljalo pa je v BIOSu doloceno. pa tudi ce mas NTSC BIOS, v win gonilniki samodejno nastavijo PAL. pri meni med PAL in NTSC BIOSom ni razlike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje 9800 Pro AIW

Oddelek: Navijanje
6956 (887) VASkO
»

ATI RADEON 9000PRO TV OUT - CB SLIKA - STOTIC !!!

Oddelek: Zvok in slika
111365 (1115) mitjaxp
»

Za vse lastnike Herc. r8500LE! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
33019732 (12364) sharp
»

flesanje Radeona 8500 s 128MB

Oddelek: Navijanje
271373 (855) Binji
»

Bios Radeon le > Radeon Retail

Oddelek: Navijanje
201139 (801) Jebiveter

Več podobnih tem