» »

Digitalni fotoaparat 'dilema'

Digitalni fotoaparat 'dilema'

smonito ::

Pozdravljeni!

Sem v hudi dilemi kupujem namreč digitalni fotoaparat na
izbiro imam naslednje modele: Olympus C-460z DEL SOL,
Canon A80, Canon IXUS 430,Sony DSC P93 ali HP PhotoSmart R707.

Na netu sem ze pogledal vse tiste in vsi imajo skoraj
enake zmogljivosti. Tiste ki mogoče že imate te digitalce,
bi bil zelo vesel če bi mi lahko pomagali pri izbiri.

Lp

iskra ::

Ga misliš nositi po žepih ali ti bolj ustreza ena večja torbica?

Upoštevaj da nekateri delujejo na 4 baterije, drugi pa samo na 2.

Če se ne motim, ima Canon A80 tisti majhen vrtljiv zaslon - če misliš veliko pregledovat slike na tem zaslonu, ti ga odsvetujem.

Poglej tudi koliko dodatne opreme dobiš s fotoaparatom (baterije, polnilec, kartica) in se tudi na podlagi tega odloči, ker boš če ne imel samo še dodaten strošek.

Si že držal te fotoaparate v rokah?

Vsekakor se ne moreš opeči pri nakupu kateregakoli od teh aparatov.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

scenic ::

Imam A80 in je kr cool zadeva, všeč mi je S1 IS pa sem se odločil in za razliko raje vzel širokokotni konverter.
Zadeva seka in te prestavi v čisto drugo dimenzijo, seveda s pomanklivostjo, da je fotkanje s flešem nemogoče zaradi sence, ki jo povzroči širokokotni adapter, ki pa se odkupi povsod drugje.
A80 ni slab izbor.

Lp

Scenic

koyotee ::

zakaj maš pa sam te na izbiro?
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

alesb ::

Olympus C-460z DEL SOL
tud sam se zanimam za tegale. Se mi od vseh še najbolj dopade 8-)

Kolk je najboljša cena za katero si ga videl in kaj dobiš zraven?

jaz sem videl za 71.000 in nekaj drobiža in dobiš zraven torbico pa brisačo in kremo za sončenje. Bi pa rajš, če kdo ve za kakšnega, ga kupu da je zraven ena kartica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alesb ()

Sami ::

Priporočam Canon A80, ker je res super. Imam Canon A70 in je zakon!8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

~Panter~ ::

Sam morš povedat zakaj bi aparat sploh uporablou.
Jest mam tud Canon A70 in za moje potrebe odličen fotkič. Ima polno ročnih nastavitev, filmčke lahko snemam na 640x480 in so kar uredu 8-) problemček je samo da je na ta velki resoluciji omejen na 30 sekund.
Mene osebno je prepričal predvsem z ročnimi nastavitvami. Premišlujem samo še o dodatnih lečah >:D sam kaj k je to DRAGOOOOO
Slikce so odlične, kar je pa najbl važn a ne :)
Tako da jest priporočam A70/A75
Če ti pa ne pomen velik snemanje v velikih resoulucijah pa A80 k ma iste karakteristike, razlika je samo v resoluciji filmčkov pa to da ima A80 4 megapixlov pa vrtljiv zaslon.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Brilko ::

Ne kupit A70/75, mam jst 75 pa mi je žal da nisem dal 15k zram za 80, res žal mi je. Pa ne zato ker je ta fotoaparat slab, ne, odličen je, ampak za 15k se ti ziher ga splača vzet, ekr se po karakteristikah pozna, če ne druga ma 25% več pix. Tako da priporočam S80, pa danes sem neki gledu, fotoparat HP PhotoSmart 935 je zelo dober. Poglej si mal (na enaa ga majo - 86k).

Dr_M ::

kaj pa ksna minolta...s414? z1,z2? telo kanoni se lohk kr skrijejo...za minimalno visjo ceno :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brilko ::

Aja pa ekranček ma seveda A80 vrtljiv, čeprav je pa sam 1,5", medtem ko A75 ma pa 1,8". Vglavnem kar koli na trgu ko boš kupu od teh, ne boš falil, pač eden ma to drugi to... ampak filmčki pri A75 so pa res dobri, sam smotan je ko je omejitev na 30s.

Brilko ::

Ja tale Minolta Z1 (U2 verjetno tud itaq) je tud dobra izbira, ga ma prjatu in je fajni, poleg tega te pa še vesolc nebo čudn gledu ko bo vidu kaj maš v roku. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

Dr_M ::

jest mam Z2 in morm rect, da je super fotic. sploh za 360€ :) mogoce je edin to slabo, da ne gre v zep, ampak mene to ne moti. pa ni prijazen do baterij. drugac pa nimam pripomb. LCD je odlicen, avtomatika je precej hitra (ceprov bi bla lohk se hitrejsa) :) slike so zelo dobre, tut pri slabsi svetlobi, da o bliskavici ne govorim, je skor mal premocna :)

btw...filme snema z 640x480 z zvokom, omejitev je samo baterija (jup extra pozresna zadeva pri filmih:)) oz 800x600 z 15fps. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Brilko ::

omejitev je samo baterija


Me res zanima če maš res 12Gb pomnilno kartico.

Dr_M ::

Brilko: verjame, da prej baterije poginejo, predn nafilas 512mb kartico z 640x480@30fps filmom...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

urosh ::

Halo... da še jaz povem svoje.

Mam Minolto Z1, ki mi z enim setom baterij (2100mAh) zdrži poslikat dve 256 kartici (na eno gre 292 posnetkov) z približno 50% uporabo bliskavice. Da bi mi pa kaj več požirala pri snemanju filmov, pa tudi nisem opazil - tako da je pri mojem omejitev velikosti filma le KARTICA in NE naterija... Drugače pa so slike bombastične, edino kar me malo moti je to, da nima zooma pri snemanju filma. Če želiš, ti ga rade volje odstopim :) kontaktiraš me pa lahko na mejl (brez NO SPAM). Drugače bi pa (če bi spet kupoval) kupil Canona S1IS... Mogoče je "malo" drag, a vseeno... Ima zoom pri filmu >:D - to je pa tudi edini vzrok, zakaj bi ga menjal... Čeprav nisem največji ljubitelj teh v vse strani vrtljivih enkranov... Drugače pa moram priznati da se po prvih nekaj dneh opazovanja tegale fotkiča nekako navadiš na to, da izgleda malo "spejsovsko", pa čeprav morda le na prvi pogled.Sicer pa če smo realni in pogledamo (skoraj kateregakoli HPja) od spredaj, tudi ni ravno krasotica, z tisto GLOMAZNO lečo...

Odloči se, kakor želiš...

frenk ::

urosh: kako pa ti spravš 292 posnetkov na 256MB...men gre gor max 150-200...a maš ti zmanšano kvaliteto al pa velikost?

urosh ::

kvaliteta slike je na normal ali standard ali kaj je že, ker je razlika med to (sredinsko) in fine le v velikosti datoteke... In ne vidim razloga, zakaj bi naj slikal na fine, ko pa ni razlike - pa še počasneje dela - dalj časa zapisuje...

Lp

borutz ::

seveda ima manjso velikost
jaz fotkam na 1600x1200 ker nima smisla vecje delat.quality je pa fine :D

Brilko ::

Se strinjam in imam enako naštimano kot ti (A75 - 256)

Dr_M ::

no ja...ucas fotic mal narobe racuna...
recimo moj kolega ma enga olymopusa 2mpix pa 128 SM kartico in ce je kartica prazna, mu pise da lohk nardi cca 250 slik.
no zadnic smo bli na enmu partyu in je tip naredu celih 350 slik (ceprov je pri tej kvaliteti predvidenih 250) :) v 1600x1200 standardna kvaliteta.

pr Z2 z 256mb mi pise 246 slik pri 1600x1200 fine in pravtako pri 2272x1704 standard :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

jest raj delam večje slike, ker nikol ne veš kdaj boš rabu sliko za predelavo:)

slawc ::

mene zanima, ce kdo da te fotke razvit? Kaksna je kvaliteta?
LP, Slawc

~Panter~ ::

Jest sm že razvijou kr nekej fotk, slikanih z resolucijo 2048x1536 pa morm rečt da ne opazm razlike med digitalnmu pa klasičnmu fotoaparatam (seveda to kompaktnmu)
SLike sm pa dal nares velke 10x15 pa eno tud 15x20 pa je še zmerej lepa slika
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

frenk ::

do A4 formata je vsen če maš 3.2Mpix...razlike opazš samo če je več kot A4

Koci ::

V vsakem primeru bi jaz kupil Ixus. Dela full nore fotke, pa še v žep od srajce si ga lahk daš.
Panta rei!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Oddelek: Kaj kupiti
363053 (2541) gremlinatorv
»

Digitalni fotoaparat do 100k

Oddelek: Kaj kupiti
473175 (2538) TribesMan
»

Katerega digitalca kupiti do 400evrov

Oddelek: Kaj kupiti
462298 (1813) leonius
»

Kateri digitalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
603471 (2837) Caligula

Več podobnih tem