» »

Kateri digitalni fotoaparat se splača

Kateri digitalni fotoaparat se splača

-Notalent- ::

Zanima me kateri digitalni fotoaparat se bi mi splačalo kupit za ceno okrog 150 tisočakov. Hvala! :))

DeLonghi ::

Vsekakor obvezno kupiti v Avstriji...lansko leto sem v media svetu dobil Kodaka z 2.0 mpixlov za 85 jurjev..pri nas je se danes 150 jurjev
Trenutno so popularni canoni - vendar ne iti pod 2 miljona pixlov, pa glej predvsem zoom - mora biti vsaj 3x + moznost snemanja filmcka
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

rc-car ::

Jaz si lasim Canon Powershot A20 in ti ga lahko samo priporocim! :D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

||_^_|| ::

jst ti pa priporočam da si nabereš čimveč reklamnega gradiva in specifikacij od vseh firm ki proizvajajo digitalne fotoaparate in se pol ko vse preštudiraš sam odločiš ker tlele na forumu bo itak vsak naviju zato kar ma sam.

Jst sm se lani za Olympusa c990zoom in mi ni žal.

MadMax ::

Ce bi rad slikal za arhiv ("slike" v pravem pomenu besede), ne isci pod 3.3Mpixle!
Sam sem tudi razmisljal o Canonu A20, pa sem ugodno dobil rabljenega S20-zato lahko recem, da bi bil z A20 razocaran (osebno mnenje).

Ce pa rabis za web-quality, je pa ze 2Mpix predober...

Glede zooma: res, vsaj 3x OPTICNI zoom! Tist digitalni zoom v aparatu sploh ni pomemben, saj si sliko povecas v racunalniku.

Aja: ne glede na vse mozne teste, clanke... se prej pozanimaj tudi o cenah dodatnih spominskih modulov (CompactFlash, SmartMedia...), in pa tudi vrsto baterij, ki jih aparat uporablja.
Moj Canon ima original 1 akumulatorcek, s katerim naredis bolj malo (~40 slik, ce ne uporabljas prevec motor-zoom in flash)-na sreco sem dobil se enega zraven.
Najbolje je, ce aparat uporablja standardne NiMH clene (AA ali AAA), kateri stanejo ~500SIT/kos, pa si jih kupis po potrebi (aku za mojga je ~7kSIT!).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

ferjan ::

aja pa vedi, da specifikacije niso VSE. fotoaparat po možnosti preizkusi (dan, dva).
Odzivnost fotoaparata, enostavnost menujev, ostrina posnetih fotografij, ....., so vse zadeve, ki jih v specifikacijah NI !!

ChiefThunder ::

sam mimgrede: v zadnjem Jokerju maš šest- stranski članek o digitalnih fotoaparatih, pa tud neki konkretni modeli so našteti... mal si še to preber.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Reso ::

Jzst mam fujistu 4700 je enkraten fotkic.. nej bi mel 4 megapixlov sam v resnic jih ma tm okol 2 milj. drugac lahk tut snema videoposnetke tm do 80s z zvokom:) pa tut zlo majhen je stane pa okol 150k

Na izbiro kod zelo majhne fotkiče z zmernimi lečami imaš modele IXUS (jih je zlo velik)

Olympus ma zlo zanimive specifikacije glede cene in to je tudi vse. Ce si ga dobro ogledas naredi pri slikanju belih vecjih povrsin posevne rumenkaste crte.. NE HVALA (drugac je pa zanimiv c700 ultra zoom 10x opticen zoom:)

Pol mas se kodax k ma za svojo ceno (tm okol 100-120k ne vem točn) zlo dobre fotkiče. So mal večji sam ponavad jim dajo velik točk pri ocenjevanju. Maš 3700 pa 3600 (se mi zdi) 3700 ti lahk dela filme. Od Kodax-a mas tut eno mal drazjo sam ne zlo verzijo k ma vecjo locljivost.

leonius ::

Hmm, ve keri za kako pametno trgovino v Grazu ali Gorici z digiji...razen mediamarkta seveda..

OldSkul ::

Jaz sem si pa kar digitalno kamero od JVC-ja ubodu dons.Imaš kamero in fotooparat v enem pa je super vse skupi!
Sam mal drago ker sem dal 327000 čukov!

Prjatu ::

sadarj: važno da si se ti pohvalil in da tvoj post nima nikakršne veze z odprto temo
Something else is controlling me!

zenaj ::

Po približno enomesečnem lastništvu Canona S40 lahko rečem da je zakon. Cena je 220k sit. Aparatek je majhen in priročen, sllike pa so naravnost odlične. Edina slabost je baterija, zato je pametno kupt še eno.

Milko ::

jani: jst sem tud zlo zadovoln s canonom S40, edina stvar k me moti, je ta, da v nacinu avto pri malo slabsi osvetlitvi prihaja do ucinka rdecih oci. Drgac so pa slike enkratne.

Vanich ::

U Austriji lahko kupiš Olympia C-2100 Ultra Zoom z 10 x optičnim in pa stabilizatorjem slike - 2.1 MPixla - za 500 Eurov. Snema tudi filme in pa zvok. Resda je lanskoletni model, samo se mi pa zdi, da je kar uredu. Zraven dobiš še polnilec, baterije in pa daljinca. Če temu odštejemo še njihov DDV, se mi zdi cena ugodna - samo prešvercat ga morš.

Simeroni ::

Milko...sam imam Canona A20 in imam tudi vcasih probleme z ucinkom rdecih oci...kako stvar zmanjsati?

MadMax ::

Moj S20 ima 4 flash nacine:
-vedno flash (bliskne pri vsakem posnetku, ne glede na osvetljenost-tudi ce sonce sije)
-autoflash (se sam odloci, kdaj je premajhna osvetljenost in vklopi flash)
-brez flasha (ga nikoli ne vklopi-tudi v trdni temi ne)
-anti-red-eye: ta je pa zanimiv: ko pritisnes tipko na pol (da izmeri vse potrebno), pri flashu zacne svetit majhna, a zelo svetla lucka. Ko slikani pogleda v to lucko, se mu zenice skrcijo in rdecih oci ni (res, se nikoli). In potem pritisnes tipko do konca, se zabliska, pa je slika gotova.
Je pa res, da v auto nacinu lahko izbiras le autoflash ali pa noflash.
Ampak itak nic ne slikam v auto nacinu...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mercier ::

Koliko pik pa je na "navadni" sliki (taki povprečno majhni, z dopusta)?

Ali bolj direkt: kaj manjka digitalcem, da bodo uporabni kot "navadni"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

bastadu ::

Predragi so, glede na to, kakšen velik format lahko razvijemo na papir. Pri klasičnih fotoaparatih lahko diapozitiv projeciraš na zelo velik format papirja in bo še slika zelo dobra... vsaj tako jaz mislim:P

MadMax ::

Samo ne mi enacit digitalcev za 150k+ z enimi jeftinimi trotl-kamerami, ki imajo namesto optike samo majhno luknjico.

Za kolikor toliko spodoben "analogni" fotkic bos hitro dal dobrih 50kSIT.
Jetra od digitalca pa tudi dobis za 30kSIT...

Vsak ima dobre in slabe lastnosti.
Digitalci so pac prakticni, ker slikas vse zivo in mrtvo, pa ti zato ni potrebno razvijati vseh slik.
In kljub velikosti trotl-kamere iz njih lahko dobis zelo dobre fotografije.

Kdo pa si da delat jumbo plakat iz slike z dopustnikovanja??

Sploh pa: `ko voli, nek izvoli
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mercier ::

OK, a iz digitalca cca. 2 mio pixlov, ako neseš jpeg-e razvit k fotografu (format - za obiskom kazat, majhna, obična slika), dobiš tako fotko, kot če bi jo z navadnim cca. 50 k SIT škljocnu?

mich ::

MAVICA 200CD, 21.mi opixlov caa 170.000
SIT :D

MadMax ::

NekoIme: NE. 3.3Mpixel je primerljivo z navadnim fotkicem.
2Mpixel pa je se vedno veliko bolje kot iz trotl-kamere.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kamilo ::

8-O :\\ Sam sem lastnik sony DCS-P1. Cena aparata je pri nas okoli 230000 sit.:(
Specifikacije aparata :" skopirano iz "www.rolan.si"
Dobrodošli pri Sonyjevem najmanjšem digitalnem fotoaparatu s 3,34 miljoni točk resolucije. S DSC-P1 lahko snemamo tudi kratke filme v MPEG formatu. Slike in filmi so bogatih barv in visoke ločljivosti, kot smo je pri Sonyju že vajeni. Slike in filmi se shranjujejo na MemoryStick medije, s katerih potem prenesemo podatke v računalnik. Zelo zanimivo je tudi ohišje za podvodno fotografijo in snemanje. Dopušča potope do 30ih metrov8-O , namenjen pa je amaterskim potapljačem, smučarjem in nasploh vsem, ki radi slikate v "mokrih" pogojih.
• :D Ločljivosti slik : 2048 x 1536 pik, 1600 x 1200, 1280 x 960, 640 x 480,
• Zoom : 3x optični
• Spominska kartica : 8MB MemoryStick,
• Vgrajen 1.5" LCD zaslon
• CCD z 3,34 Mega pixli (milijonov točk),
• Čas osvetlitve : od 2 do 1/1000 sekunde
• Vmesniki : USB,
• :D Mere : 114 x 54 x 44 mm,
•:D Teža približno 250 g

8-) Je najmanjši sonyiev digitalni aparat "če že niso manjšega naredili"
Funkcija "proti rdečim očem pri slikanju"
Osebno sem zadovoljen z njim , ni pa poceni..
Slabosti: ob nakupu aparata le 8 mb kartica ,kar zadošča za 7 slik v najboljši resoluciji...
Prednosti:
Baterija je akku ,lahko polniš in slikaš (baterije ne rabiš dat na kakšen poseben polnilec)
-možnost gledanja slik na televiziji "priložen kabel",rabiš samo scart.
-kvaliteta slike
-majhen primeren za dopust...:
-3.3. milj-pix
itd.
Upam da sem ti pomagal pri izbiri... je pa drag ,glede na to da ga rabiš za amatersko rabo...:\\ 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamilo ()

TTine ::

Zivjo vsem skupaj!

Sam si ze nekaj casa lastim Olympusa C-3000. Ima pa 3,3 MPix CCD senzor. Optika je odlicna, barve zelo verne. Brez problema printam A4 z Epsonovimi al pa tanovimi Canon S520, 800, 900 tiskalniki brez vidnih pik na papirju. Aparat je zelooooo vsestranski, od popolnega auto-slikanja do popolnega manual nacina (vse nastavitve, vkljucno s fokusom se nastavlja posebej, rocno.)
Edina rec, ki jo pogresam je vec ZOOOMA!!! Zato nameravam nabavit se C-2100 (isto Olympus) za katerega sem se preprical da je zakon aparat, ceprav na racun manjsega stevila pixelnov (2,1 kot so ze opisali).
Jaz ti priporocam Olympusa. Ce bos slikal portrete ljudi, predmete oz. karkoli je ful dobra ze serija C-2040, 3000, 3030, 4040. Razlika v stevilu pik in optiki. Ce pa si tip ki hoce ful zuma, za zivali v naravi slikat, al pa sporte al pa....posnetke tipa "skrita kamera". Ti priporocam C2100. Ima isti cip kot in enako zuma kot novejsi C700 AMPAK ima eno boljso stvar. Ima zelo dober digitalni stabilizator slike, ki ga C700 sploh nima. Stabilizator pride zelo prav pri uporabi velikega zuma (nad 200mm ekvivalent 35mm kameram), ko tresenje rok postane problem... Razmisli, ce imas vprasanja se mi javi na tine.tomazic@gmx.net

Za pokusino link do treh mojih slikc posnetih z Olympusom C-3000....
Slika1
Slika2
Slika3
LP
Tine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TTine ()

Brane2 ::

Ma kdo kake komentarje o SONYjevem DSC-F707 ?
Po možnosti iz izkušenj...

Pisk ::

Olympus. Vzami najdražji model, ki si ga lahko privoščiš, sicer ti bo kasneje žal.
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

bastadu ::

Jas sem ravno nabavu Olymusa C2040Z in je kar vredu zadeva. Sicer ima malo malo ločljivost (2.1mpix), ampak za amaterja bo že zadoščeval:\\ Sicer ima pa ogromno funkcij, ki jih šele moram naštudirati... Nabavi sem ga pa v avstriji, pri nas bi dal še 40% več zanjga...

gobice ::

Sony F707 je tko kot Dimage7 draga igraca. Za nezahtevne in z debelo denarnico je prava izbira. Sicer se je treba obliki fotoaparata sele privaditi, tako kot nepreglednim menujem, ampak kvaliteta slik je OK.
Mogoce se ena stvar pri slikanju ponoci... ima namrec ene noise reduction pa to... fotke so prav zanimive, ful zive, take "vesoljske", skor nerealne... Ce bi slikal npr. Ljubljano ponoci z vsemi luckami in avtomobili, bi zgledalo, kot da slikas eno vesoljsko postajo :)

Ce si malo bolj zahteven, dodaj se nekaj kesa in kupi Olympusovo E20 (se boljse E10 ce j o kje najdes). To te vsaj ne bo sram okol nosit :)

Brane2 ::

Men je pa ful vsec. Glede na to, da sem prej mel tatoplo Toshibo (PDR-M4), je tale prehod NOR.
Ravno oblika mi je ful všeč. Mal se moraš privadit ampak pol je super.
Polnjenje baterij traja full, tok da sem že mislu, da mi je kdo zamenjal Akuje z novimi (napolnjenimi). Seveda ima stvar tudi svoje slabe strani, a vse so zaenkrat daleč nad mojimi zahtevami.

Vanich ::

TTine: Če boš kje dobu Olympus C-2100 UZ, prosim povej,
samo se mi zdi da je ni več za dobit. Sem jo iskal po Avstriji in Nemčiji - ni več. V Avstriji je bla samo 499.- UER par mescov nazaj v Niedermeyer-ju. Ni potrebno omenjat, da je šla kot tople žemljice - čez dva dni je ni blo več. V Nemčiji bi jo mogoče še kje dobu v kakšni vukojebini, ampak tudi dvomim. Vprašanje tudi za kakšno ceno. Mogoče kje v Italiji ? Bom šu pogledat v petek, če bojo nehal štrajkat...
Drugače mi je pa všeč tudi Minolta Dimage 5 - 3.3 Mpixla , 7x optični zoom....samo baje da žre baterije "ko mutava".(za Dimage 7 nimam dnarja, razlika je pa samo v pixlih - 3.3 naspram 5) Sem jo sprobou u Mediamarktu u Avstriji in je kar luštna zadeva. Sploh je pa super ročni zoom na obroču.(brez motorja - veliko hitrejši in preciznejši.) V Nemčiji košta Dimage 5 okol 690.- EUR.
Brane2 - Kva ti je všeč ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Brane2 ::

Všeč mi je:

-inteligenten autofokus. Praktično vedno se stvari zgodijo približno tako, kot sem hotu.

-več bitov po pixlu barvne globine, kar pomeni, da se manj sekiram za 100% pravilno osvetljenost in barve, ker se da stvari poštimati v Photoshopu in bojo barve še čisto lepe.

- večja svetlobna moč objektiva. Tako sedaj lahko slikam brez flesha iz roke česar prej nisem mogel niti slučajno.

-Nastavitev zaslonke, ekspozicije in občutljivosti filma

-Rešitev avtomatskega štelanja topline barv, ki v veliki večini slučajev dela ko šus.

-Full dober autofokus v temi.

- Končno en soliden optični 5 x zoom

- Dostikrat slikam drobnarije na mizi. S to stvarjo jih lahko full lepo povečam in ostanejo ostre, ne da bi moral uporabljati flash-barve ostanejo taprave in ni ostrih senc...

-Rešitev, kjer telo aparata lahko nagibam glede na objektiv. Zelo prav pride, sploh če recimo stojiš v množici ali pa si prisiljen slikati stvari v višini pasu ali nižje...

To je tko za prvo rundo. Še je tega...





Vanich ::

Brane2:

Na:

http://www.dpreview.com/reviews/sonydsc...

maš mnenja uporabnikov in pa vse ostalo. Sicer dobra stvar, samo izven dometa moje denarnice. Okoli 1.300.- EUR v Nemčiji.
Tu mač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Brane2 ::

Sem si že pogledu teste in benchmerke, preden sem šu ponj.

Res, niso lagal...

Verjetno da so še bistveno boljše stvari na svetu a tole je 100% O.K. za moje potrebe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Oddelek: Kaj kupiti
363053 (2541) gremlinatorv
»

Digitalni fotoaparat do 100k

Oddelek: Kaj kupiti
473176 (2539) TribesMan
»

Kater digitalc??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586739 (5853) hipi69
»

Digitalni fotoaparati, rabim nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
686167 (5095) Dr_M

Več podobnih tem