» »

MySQL in Visual Basic

MySQL in Visual Basic

Mercier ::

Kako se tole dvoje obnese?

Tap ::

Sicer tega še nisem poskušal, a za MySQL je na voljo gonilnik ODBC, zato bi pričakoval, da po namestitvi tega lahko dostopaš do baze s pomočjo ADO, tako kot do vsake druge baze ODBC.

krho ::

NekoIme:
sm ti kar na mail psslal upam da ne zameris.

Mercier ::

Hvala obema.

krho: valjda ne zamerim. :) Sicer nimam trenutno niti ene do potrebnih zadev pri roki (na računalniku), ampak bom probal ob prvi priliki. Hvala.

Torej obstajajo materialni dokazi, da tole gre. :D


Sem pred odločitvijo: kupiti MS SQL Server ali download-ati MySQL.
Skrbi me pa, ker sta MS SQL Server in Visual Basic oba od M$a in se mi zdita "naravna" izbira, sploh, ker je bistveno, da stvari tečejo karseda gladko in s čim manj problemov - ker je v poslovne namene, ker sem začetnik v bazah in bi rad do svojega prostega časa prej kot v pol leta. :D

Vem, da MySQL-i na svoji starni pravijo da deluje, ampak verjetno razumete mojo skepso.

Gandalfar ::

MySQL te stane toliko kolikor te pride download 15Mb datoteke ali kolikor je installacija dolga.

Malo poglej po netu, primere, ODBC driverje itd.. Daj MySQLu par dni. Ce bos videl da ne gre pa lahko se vedno das veliko denarja za MS SQL.

PaJo ::

Zdaj ce rabis MS bazico in ce slucajno ne rabi bit zelo zahtevna, pa ce imas pri roki office 2000 pro, poglej na drugi cd, mas gore na cd-ju oklesceno microsoftovo bazico, ki lepo dela za male potrebe:D Seveda mas zanj licenco ze placaon, pa mislim da vec kod 5 konektov naenkrat ne sprejme. Poglej malo, namrec pri nas v firmi lepo spila za en programski produkt:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Mercier ::

PaJo: rabim "pravo stvar".

Gandalfar: ni časa za testiranje. Oziroma - ni znanja, da bi testiral v tem času. Se bom moral odločiti glede na mnenja drugih/vaša mnenja.


Načeloma pristanem tudi na Delphi, ampak imam ene aplikacije, ki imajo za "fine-tuning" pri roki VBA (in ravno tako rabijo bazo), pa mi je VB bistveno enostavnejši za uporabo.



Kaj pa MySQL na splošno? Verjetno ga tu uporablja mnogo ljudi. Dajte mal šimfat. :D

Gandalfar ::

jah za delphi imas v entr. ze mislim da native support za povezovanje z sql bazo. Za ostale razlicice pa preko zend-engine.

Loki ::

Gandalfar si 100%, da je mysql free?
poglej si tri linke malo pod sredino strani, ki imajo v imenu licence in pricing.

Mercier ::

We have made our product available at zero price under the GNU General Public License (GPL), and we also sell it under a commercial license to those who do not wish to be bound by the terms of the GPL.

...

A license is required if:

You link a program, that is not free software, with code from the MySQL server or clients that has the GPL copyright. This happens for example when you use MySQL as an embedded server in your applications or when you add not free extensions to the MySQL server. In this case your application/code would also become GPL through the GPL license that acts as a virus. By licensing MySQL server from MySQL AB under a commercial license you will avoid this problem. See http://www.gnu.org/copyleft/gpl-faq.html.
You have a commercial application that ONLY works with MySQL and ships the application with the MySQL server. This is because we view this as linking even if it is done over the network.
You have a distribution of MySQL and you don't provide the source code for your copy of the MySQL server, as defined in the GPL license.

OwcA ::

NekoIme: fora je le v tem, da ce MySQLovo izvorno kodo VKLJUCIS v svojo kodo, mora ves projekt postati GPL (kar tako ali tako ni slaba stvar). Ce pa MySQL uporabis le kot streznik na katerega se povezes preko xy gonilnika, pa ni nikakrsnih ovir/omejitev.

krho ::

K je za firmo tak problem dat 200.00$ t.j 50KSIT za licenco za en server.
Raj ne jit gledat cene za MSSQL server


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[EXCEL] Ogromne količine podatkov

Oddelek: Programiranje
293371 (2533) videc
»

visual studio C# MSSQL error- rabim pomoč hitro!!!

Oddelek: Programiranje
61923 (1515) kv1dr
»

EXPORT: MSSQL -> file -> MySQL

Oddelek: Programiranje
71848 (1755) delfy
»

ASP in direktni query v MySQL

Oddelek: Programiranje
101686 (1580) BBB
»

Napaka pri MySQL pri postavitvi foruma

Oddelek: Izdelava spletišč
71695 (1611) DJ-DUST

Več podobnih tem