» »

Nikon coolpix 2100 +xp ---sistem nikakor ne more/noče zaznati aparata!

Nikon coolpix 2100 +xp ---sistem nikakor ne more/noče zaznati aparata!

SisQ ::

Lep pozdrav!

Po dolgem času imam (na žalost) spet problem.
Kupil sem omenjeni fotoaparat, naložil driverje in priklopil aparat na USB, potem pa ....NIIIČ! U bo... mat..!
Napiše, da je zaznal novo napravo, in da je pripravljena na uporabo, nato pa DEVICE NOT RECOGNISED + pa nekaj še z USB-jem.
Zaradi tega sem nato aparat vklopil v usb, kjer imam vklopljen printer, kateri dela brez problemov.
Prav tako ga sistem ni prepoznal na tem usb-ju.
S tem sem nekako izklopil možnost, da je USB zanič. (omenjena sta na zadnji strani kište, če to igra kakšno vlogo)
Ker s tega ni bilo nič, sem formatiral disk - že 3 krat. No tudi to ni obrodilo sadove.
Problem je v tem, da ne morem nikakor prenest slike na komp. Aparat drugače dela brezhibno-če temu lahko tako rečem.
Rešite mi živceeeeeee!!!!! ;(( ;(( ;( ;( |O


bili_39 ::

Preveri, če imaš na fotoaparatu nastavljeno, da se obnaša kot običajen prenosni medij. Ima namreč tudi možnost uporabe posebnega datotečnega sistema. Ustrezno temu kar imaš nastavljeno bi ti moral naložiti prave driverje ob inštalaciji. Seveda, če nisi kaj na silo spreminjal.
Še enkrat preberi navodila - nastavi fotoaparat nazaj na tovarniške nastavitve!! In še enkrat instaliraj (prej seveda odstrani stare driverje.

Seveda pa obstaja možnost, da je kakšna napaka na USB kablu ali konetktorju fotoaparata - potem boš moral v zamenjavo, ali pa čitalec kartic kar tudi ni slaba varianta
lp

baal24 ::

Sam imam enak fotoaparat in sem imel enake težave. :)

Ko imaš enkrat fotoaparat priključen preko usb-ja na računalnik, ga lepo resetiraj in pusti da se zbudi. Fotoaparat imej ves čas vključen; ne na pregled slikic kot piše v navodilih.

Ko se comp. zbudi imaš fotoaparat prijavljen kot dodaten disk iz kateraga ročno preneseš slikice na računalnik.

Aja, za to ne rabiš nobenih gonilnikov.

Pa napiši če deluje,

pozdrav, b.

SisQ ::

Pozdrav!

Glede prvega nasveta...Prebral sem sem navodila že x-krat in probal že vse mogoče variante. Tudi tiste, ki niso po navodilih, vendar ga žal nisem usposobil.
Prej je tu in tam napisalo NEW HARDWARE FOUND, in USB NOT RECOGNIZED, sedaj še samo zadnje.
Pri USB NOT....pa (prevedeno)- ena od USB naprav priklopljena na ta komp ne dela pravilno in WIN ne prepoznajo...
V DEVIVE MANAGERJU pod UNIVERSAL SERIAL BUS CONTROLLERS pa UNKNOWN DEVICE. Pri lastnostih UNKNOWN D...pa pri DEVICE STATUS (prevedeno) - driverji za to napravo niso naloženi.
Čeprav sem jih predhodno naložil v skladu z navodili. :O
Drug nasvet...tudi to sem probal.
Prav tako sem si sposodil drugi aparat, katerega sem priklopil na USB brez driverjev in ga je sistem takoj prepoznal, kot removing storage device. V glavnem je drugi brez problema deloval, kot bi moral tudi moj vendar NEEEEEE!!!;(

Še to. Ravnokar sem probal še pregled slik na TV-ju, kjer pa ni nobenih problemov. Tako da očitno tudi USB na aparatu ni fuč.

Pri priklopu na komp sem pozabil napisat, da po vklopu aparata, kjer se nič ne zgodi z prepoznavo, enostavno aparat NE da normalno izklopit, vendar moram odstranit baterije.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SisQ ()

bili_39 ::

Kdo bi si mislil, da imajo proizvajalci še sedaj toliko problemov z USB napravami. Google da toliko rezultatov na to iskanje, da to ni res...
Zgleda, da imajo probleme z USB 2.0 priklopom.

Povej malo več, kakšen sistem imaš ti. Kje je delalo in kje ne.
Sam imam že nekaj časa 3100 od Nikona, vendar vse deluje OK
že od začetka.
Bom še malo poguglal in javil
lp

boych ::

si probal fotiča na kakem drugem kompu!?
če tudi tam ne bo delal ga nesi nazaj v shop kjer si ga kupil in reklamiraj!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

bili_39 ::

Je sprobal in zadeva je precej naključna ponekod delujejo ponekod ne.
Na nikonovem forumu je eden izmed odgovorov: tukaj
Poskusi, vendar ni nujno, da bo kaj bolje..
Rešitev bo verjetno čitalec kartic
lp

bili_39 ::

Še nekaj na Nikonovi strani: tukaj

SisQ ::

Pozdrav!

Bili_39, hvala za linke. Nisem jih uspel prej prebrat, ker pač nimam interneta in sem odvisen od drugih.
Linki so več kot zanimivi, vendar jih še obdelujem.
Karkoli je že, bom probal.
Glede drugih kompov - sem probal. Eden je bil z XP-ji in drugi z 98. Pri XP - NI ŠANS. Pri 98 - takoj, seveda z naložitvijo driverjev.
Poleg tega sem probal še na LINUX, in je tudi delovalo, tako da je možnost, da bom kaj najdel na linkanih straneh.


SisQ ::

Pozdrav!

Sem probal zadevo z Nikonove strani, pa sem moral nazadnje naredit CMOS CLEAR, ker komp ni več butal v Windowse. :O
No to sem povrnil v prvotno stanje, vendar aparat še vedno ne zazna. |O


SisQ ::

Kaj neredit?

Prvič sem nekaj linkal, pa moram popravit.
Na tem linku je razložen (no, nekako) problem z Nikonovimi težavami, ki jih imam na žalost;(( ,
vendar si ne znam kaj dosti s tem pomagat kako rešit problem.
Če si kdo vzame čas, pa bi nekako razvozlal kaj naredit ma pir v dobrem....mah, kar dva, če je potrebno, samo, da to rešim.

Imam pa SP1 naložen, glede razlike z SP1a pa pravijo takole:
If you are not running Windows XP SP1, install SP1a to make sure that you have the latest security and reliability updates for Windows XP. Install any appropriate security updates and hotfixes that are already released or that will be released after SP1 on Windows XP-based computers that are running SP1a. Windows Update will continue to offer the same set of updates for Windows XP-based computers that are running either SP1 or SP1a.

To determine if you are running Windows XP SP1, right-click My Computer, and then click Properties. If "Service Pack 1" appears under System, you are already running Windows XP SP1. There is no benefit to installing SP1a if you are already running Windows XP SP1. Microsoft does not recommend that you install SP1a if you are already running SP1.

Windows XP SP1a is the same as Windows XP SP1 except that the Microsoft virtual machine (VM) is removed in SP1a. Pa še link


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SisQ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tretji servisni paket bo še počakal

Oddelek: Novice / Varnost
276252 (3318) HeXeD
»

Kako usposobim 500GB Disk na Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
111541 (1316) boset
»

DirectX August 2007 & Vista Compatibility & Reliability Patch

Oddelek: Programska oprema
51273 (1130) Tr0n
»

SP1 vs. SP1a

Oddelek: Programska oprema
6944 (838) cekr
»

Win2k CD-ROM ne dela??!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8899 (812) edmund

Več podobnih tem