» »

Problem s prepoznavanjem diska v BIOS-u

Problem s prepoznavanjem diska v BIOS-u

Istvan ::

Na primarnem IDE kanalu imam 2 diska. In sicer je eden vgrajen (glavni disk, master), eden je pa prenosni (rack, slave). Oba sta praktično nova, 80GB, 8MB predpomnilnika, glavni je WD, prenosni pa Maxtor. Matična plošča je pa ASUS A7V8X-X.

Ko imam vklopljena oba diska, je vse ok, če pa hočem uporabljati mašino brez prenosnega diska (samo z glavnim), mi ga pa v biosu NE prepozna. Tudi če ga grem na roke iskat, je rezultat enak. Jumperji so tudi pravilno nastavljeni, tako da res nimam več idej. Drugače pa imam bios nastavljen da mi diske auto detecta.

Je imel/ima kdo podobne probleme? Se komu kaj sanja, kje bi lahko bil vzrok problema?

Dead_Eye ::

preveri če je master disk priključen na koncu kabla ide.
The one and only

jest10 ::

Če je WD sam na kablu moraš imeti jumper v drugem položaju. Sej imaš na disku vse napisano.
Tudi mene je to zajebavalo:D

Istvan ::

Ne vem ce je problem v jumperju... WD ima itak samo 'master', 'slave' in 'cable select' opcije (ok, pa tudi 'pm2', ampak to nima veze). Pa tudi na prejšnjem računalu sem vedno šaltal med enim oziroma dvem diskoma (isti WD disk, kot v tem primeru), pa je bilo vse ok.

Tudi prestavljanje kablov ni pomagalo (tako, da je master disk na koncu ide kabla).

jest10 ::

Imam isti disk kot ti. In ima kar veliko več možnosti za jumperje.
slave, master-slave present, master-stand alone, cable select in potem še vse te možnosti z omejitvijo cilindrou ali česa že

gabl136 ::

Jumperje moraš nastaviti tako da je naštiman na edini disk v sistemu(ponavadi ima to oznako CSEL):\ . Na master ga nastaviš, če imaš zraven še slave.

jest10 ::

Nastaviti ga moraš na cable select ali na master-stand alone.
Poglej na wd strani ali pa z programčkom max blast

gabl136 ::

@jest10: ja nosej, to sm mislu, sam trenutno nimam nobenega WD-ja, in ne vem vseh nastavitev jumperjev napamet:D

schurda ::

Dej vse jumperje z diska dol. Tako ponavadi deluje.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z diskom pri inštalaciji WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
12964 (964) solatko
»

Priklop drugega diska v pc

Oddelek: Strojna oprema
201845 (1661) Aton
»

Win XP boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81306 (1186) junior
»

Težava z prepoznavanjem diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
81073 (955) mili
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191869 (1573) Paramedic

Več podobnih tem