» »

Za tiste ki nameravate kupiti 5.1 zvočnike

Za tiste ki nameravate kupiti 5.1 zvočnike

deann ::

Pred kratkim sem bil v Grazu natančneje v Mediamarktu nameraval pa sem kupiti zvočnike Logitech z-560 vendar pa jih nisem saj je cena precej višja kot sem to zasledil v spletnih trgovinah,stanejo namreč 229 evrov tudi drugače cene niso veliko nižje Z-640 stanejo 99evrov,za to ceno jih dobimo tudi pri nas.
Skratka imel sem možnost prizkusiti naslednje sisteme: Creativ P580, T5400, T7700. Tu so se najbolj izkazali T7700 opazi da so nekoliko močnejši od T5400 woofer je pri T7700 večji tako da so basi tu precej boljši,tudi visoki in srednji toni precej dobri.Precej drugače je pri P580 tu se že srednji jakosti sliši samo še hreščanje. Poslušal sem tudi Logitech Z-640 tu so se lepo slišali predvsem basi pa tudi visoki toni so bili zadovoljivi,Najbolj so me pa navdušili Z-560 tu se seveda opazi tistih 400watov v primerjavi z ostalimi.
Toliko na kratko-upam da sem komu pomagal pri nakupu

krucymucy ::

hehe 400W :\

S-Master ::

hehe 400W :\


kaj pa ti neki zvijaš z očmi ??
traktor ti matr jebal !!

bastadu ::

Sam ima Z-560 že več kot leto in še vedno so zakon:)

S-Master ::

jaz jih nameravam pa šele kupiti :D
traktor ti matr jebal !!

freak87 ::

to se je meni tudi zgodilo v istem media marktu. Kupoval sem zvocnike creative P580. ko sm prišel po njih je bila cena za 10 evrov dRAZJA.

jest10 ::

Spider:
Sej ima zakaj zavijati. Ti zvočniki niti slučajno nimajo 400W

S-Master ::

od kje ti ta ideja???

400W rms = 400W rms :\
traktor ti matr jebal !!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: S-Master ()

bastadu ::

Na eni strani (ki je sedaj ne najdem) so secirali to zadevo in ugotovili, da je woofer 100 namesto 200W. Ampak zadeva vseeno seka, skratka ne gledat toliko številke, ker te na vsakem vogalu hočejo nategnit...:)

S-Master ::

ja ampak večina drugih firm še bolj nateguje kupce... Logitech podaje še najbolj resnične podatke

in tudi pri visokih glasnostih ne izgubi kvalitete zvoka :\
traktor ti matr jebal !!

bastadu ::

ja ampak večina drugih firm še bolj nateguje kupce... Logitech podaje še najbolj resnične podatke
Se strinjam s tabo. Sicer od Logitecha tega nisem pričakoval, ampak vendarle... Sem imel doma tudi ene cheap kao 400W zvočnike, ko sem jih pa razdru, pa je bil not 4W zvočnik:D

S-Master ::

in kako si kaj zadovoljen z temi Z-560... sam jih nameravam kupiti kmalu.. tako da... povej mi kaj dobrega o njih :D
traktor ti matr jebal !!

glinik ::

Dečka, zakaj ne greta pod 5.1 - zvok in slika?

Lp

jest10 ::

Spider:
Odvisno kako se meri:D (pri kakšnji stopnji popačenja)
RMS lahko meriš recimo pri 1% popačenja(dober zvok ) lahko pa recimo pri 50% popačenja kar pa je totalno neposlušljivo. Jasno dobiš v drugem primeru večjo številko:\

bastadu ::

povej mi kaj dobrega o njih
Hmh, recimo zelo dober in čist bas pri nizkih, še boljši pa pri malo višjih glasnostih, kvaliteten zvok, THX certifikat, kvalitetna izdelava, lep izgled, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

S-Master ::

še še! :D
traktor ti matr jebal !!

Alamar ::

Testov na netu je polno, tale se mi pa zdi najbolj temeljit, ker veliko stvari primerja z ostalimi skupki zvočnikov podobnega cenovnega ranga. Nasplošno je 3d sound surge odlična stran, kjer najdeš obilo testov in zanimivih člankov.
test
Dokončno sem se odločil, da nabavim model z-560, sedaj me pa zanima, kje v Sloveniji se da dotičen model kupiti za spodobno ceno (beri kar najmanj denarja). Doslej sem zasledil le za 72k in 78k, kar se mi zdi odločno preveč.

glinik ::

Pa ti si šaljivec, 70 k pa res Z-560 niso vredni!!!

Nisi nič druge podobne teme gledal?

Poglej malo, boš videl da se jih da dobit od 130EUR do 230EUR, v Avstriji seveda :D

Lp

boštjan ::

glinik,in kako misliš ti tisto vlko škatlo prešvercat

Alexius Heristalski ::

130eur je v nalinijskih trgovinah, 230 pa v pravih. Pri nas so cene preko 70.000 tolarjev;( .
Tudi mene zanima, kako za vraga bi lahko zvočnike pretihotapil čez mejo??:\
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

glinik ::

He, he. Če sem Z-680 prek meje pelal, še bom te (če hočem seveda).

Malo sreče tudi moraš imet, pa velik avto.:D Tisti bas enostavno vežeš gor, kot da imaš wufer, satelite pa že nakam skriješ.V avtu imam poseben prostor za take zadeve :D .Mercedes je le Mercedes, čeprav je star 18 let :D

Do 150 EUR, ti cariniki nič ne gnjavijo.Vse kar je nad, pa je malo drugače (če te dobijo).Preverjeno :D

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Alamar ::

Zanima me ugodnejša cena v Sloveniji in ne v tujini. (sem predaleč od Avstrije in poleg tega nerad tihotapim stvari čez mejo)

tx-z ::

huh, 100W woofer, to je tisto ne, k daš zvočnik skoz okn pa se tla tresejo 100m stran, se motim? 8-) ..to je spet p.m.p.o. pomojm
tx-z

boštjan ::

Kaj pa tile ALTEC LANSING XA3051 SURROUND SPEAKER SYSTEM vam ne bi bilo ok.imajo jih v rolanu za 43k.

Fury ::

zigam - ta woofer mislim da je dejansko tam nekje blizu (RMS).

bostjan - ampak men so te eni najgrsih zvocnikov - k ene zoge :) so ap verjetno dobri ja :)

boštjan ::

kdor je iz Mariboa naj gre v Rolana in jih posluša.Zraven še majo z-680 in naj primerja.

Bevcan ::

100% sem prepričan da so 4 takili zvočnik tukaj in takle DVD vsaj 3× bolš pa čeprav ni niti 2× draži kt te Z-650. Fantje te Z-ji so računalniški zvočniki in Logitech jih skup spaca pomojem za ene 10k.

Alexius Heristalski ::

Glinik, kateri 5.1 ali 4.1 zvočniki bi bili primerni za v sobo, veliko 4.5x3m? En moj prijatelj to kupuje, zvočno ima Hercules Fortissimo III 7.1. Vsake toliko časa bi jih nesel v dnevno sobo, ki je precej večja (samo nimam mer), da bi gledal filme.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

glinik ::

Alexius Heristalski:

Hm, soba 4x5 m ni glih mala.Zdaj kr na pamet je teško rečt, kare si naj kupi, saj ne vem kaj on zahteva od zvočnikov.Tu se tudi postavi vprašanje, koliko je pripravljen odšteti $$$.

Jaz bi za tako sobo vzel definitivno en sistem, ki ima 100W basera.O tem smo kar nekaj govorili, da če dobiš Z-560 za ca. 200 EUR je to pol pravi nakup.

Lp

glinik ::

Bevcan, niti se ne motiš preveč če ...

Res bi bilo zanimivo slišat te male Dlali-je na en reciver proti z-560.Ampak stvari lahko obračaš koliko hočeš, en rač. set te bo dosti manj stal kot da kupiš vse posebej.Računaj, da potrebuješ 4 takšne zvočnike + reciver + kable, pol pa si izračunaj koliko bi to stalo.Pod 15

Če hočeš imet 4.1, potem so Z-560 sigurno najcenejša varianta.

Če pa ti denar ni ovira, se pa sigurno ne bi pogovarjali o pc box setih, štima?

Tudi sam sem imel doma Dali Grant COUPE-je za ca 300k.Od njih sem pričakoval več, kot so pokazali.Vseeno pa spet niso bili tako slabi.Dobra plat zvočnikov Dali je, da iz zelo male škatle "potegnejo" ogromnbo basa.Imajo pa bogo višino, to je treba povedati.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Alexius Heristalski ::

Glinik, soba je velika štiri metre in pol X pet metrov. Največ bo igral igre in gledal divx filme (nima dvd-ja), pa seveda poslušal glasbo. Tudi sam sem mu rekel, naj si v Avstriji nabavi Logitech Z-560.
Še nekaj me zanima - ali Avstrijci še vedno vračajo davek? Nekje sem zasledil, da ga letos ne več!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

glinik ::

Sveda ti ga vračajo, dokler so meje, tak dolgo je tudi davek povrjen :) .

V Mediamarktu jih imaš "baje" za 220 EUR - 20 %.Pol pa niso več tako dragi :) .

Lp

Alexius Heristalski ::

Kaj moraš v trgovini reči za obrazec? Kateri? Davek se povrne pri naslednjem nakupu, kajne? Pa ga lahko dobiš nazaj že prej?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Šel sem na Mediamarkt stran in ne najdem Z-560.:O
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

Šel sem na Mediamarkt stran in ne najdem Z-560.

bolj bogi so oni z updejti strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki 5.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
658435 (7095) Clone
»

Katere močne 5.1 zvočnike izbrati? subwoofer moči več kot 22W

Oddelek: Zvok in slika
91409 (1155) jRk0
»

genius sw 5.1 home theatre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564041 (3425) jest10
»

Nakup zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
201242 (996) boštjan
»

Kater komplet zvočnikov - Mogoče LOGITECH Z-560?

Oddelek: Kaj kupiti
151419 (1120) Golden eye

Več podobnih tem