» »

Dober laserski tiskalnik

Dober laserski tiskalnik

Keyser Soze ::

En tiskalnik, ki je OK in so stroški tiskanja dokaj nizki.

Gledal nisem veliko, tako da nimam izbrane nobene firme niti modela. Važno je da ima USB priklop(kar večina verjetno že ima) ter da kartuše oz. tonerji ne stanejo celo premoženje. Pa da nima kakšnih muh.
OM, F, G!

Poldi112 ::

Glede stroskov tiskanja je Kyocera precej ugodna (ne upam reci najbolj, ceprav zna biti). Ce kupujes original kartuse. Ce ne pa ne vem. So se pa zelo pocenili. Eno leto nazaj je bil model 1010 135.000 sit, zdaj je 85.000 sit.

Brane2 ::

Zame je zmagovita kombinacija HP LAserjet 1200 PS + refillane kartuše za tistih 10kSIT.
"Nep Pleh" alkajjeze je snajper za refille in sploh refilli za HPje so pri njemu super. Originalov ne bi kupu, tud ce bi jih prodajali za 10 kSIT, tko kot on refille...

Ce je kriza z denarjem, mogoce lahko prisparas kaj in vzames navadno, torej ne-PS 1200tko, ce je ta kaj cenejsa....

Keyser Soze ::

Hm kakšna pa je razlika med navadno in PS.

Sem nekaj gledal pri enaa. Modela 1010 in 1012. Ali razlika v ceni upraviči tisto razliko v ločljivosti ter hitrosti?

Kaj pa Oki page 14ex? Sem bral da je OK zadeva. Kdo jih pa prodaja pri nas?
OM, F, G!

DjTonic ::

Oglej si še tale HP Laserjet 1010 za okrog 50k. Klik

dr.J ::

PS (PostScript) je boljši za izpis grafike.

HP1300 je super zadeva (manj kot 1300 so pa malo crippled variante), ali pa Lexmark (jaz imam tega, ker ima za Linux super gonilnike).

Pa preberi si teste laserjev v reviji Monitor.

_Tom_ ::

1300 je kul... vendar pravkar gledam fotografije sveže tiskane na HP 1500... ki pa je še bolj cool... barve...mnjam

log2 ::

Obvezno HP, ker je njihov support zakon. Jaz imam enega LaserJeta 6L. Že približno 6 let. No ko se je pred približno dvema letoma izkazalo, da je stvar začela slabo požirat papir (več listov skrati), sem malo pogledal na hp-jevo www stran in dobil rešitev -> HP mi je brezplačno (14 dni) poslal del, ki sem ga moral dodatno vgradit v printer.

Poleg tega Laserjete podpirajo vsi mogoči programi (od tistih z leta 90, Linux, ...).

Brane2 ::


1300 je kul... vendar pravkar gledam fotografije sveže tiskane na HP 1500... ki pa je še bolj cool... barve...mnjam


Nice. Pa niti ni videt tol drag.... vsaj na US trgu...

Kolk te pa pridejo kasete s tonerjem/valjem, kolk naj bi trajale, pa a se dobijo refilli ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Law_Enforcer ::

Malo offtopic sicer, ampak... Se dobijo že kje obnovljeni tonerji za HP 1010?

Drugače pa.. HP Laserjet 1010 je odlična zadevica za domačo uporabo in tudi manjšo pisarno, kjer se tiska predvsem tekst. Kupil sem ga pred cca. 2 tednoma in sem zelo zadovoljen (majhen, relativno hiter, tih in dober -pač laserski - izpis). Imamo pa doma še enega Laserjeta 1200, ki nam dobro služi že kakšno leto in pol in je tudi odličen tiskalnik. Tako da.. HP je po mojem mnenju na področju tiskalnikov odličen nakup.

Avenger ::

Jaz mam muzejskega HP LJ 4. Po kakih 100 paperjamih in posledični uporabi mojih ročnih/umskih spretnosti sem ga pripravil do perfektnega delovanja. Dobil sem ga od kolega, zastonj. Sicer sem pa opazil nekaj podobnega v oglasniku za 20 jurjev, ki bi jih komot zbil na 15. Verjamem, da so tile stari tiskalniki veliko bolj kvalitetni/robustni/vzdržljivi od teh novih za 50 jurjev...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Keyser Soze ::

Tale 1010 bi bil zelo primeren. Poceni, dovolj dober za text(kar je v bistvu 98% mojega printanja), samo za kartušo je vprašanje.

A tisti model iz Ljubljane, ki je expert za HPjeve tonerje refilat, obnavlja tudi tonerje za 1010?

Kako se pa kaj obnese printanje kakšne grafike na HP LJ1010?
OM, F, G!

Phoebus ::

pazite pri teh poceni barvnih HPjih (sub-200k), ker se jim ne da nadgraditi rama, noter ga pa imajo 16MB. Vsak uporabnik BW laserca ve, da 16MB pri kakšni lepi resoluciji za sliko ni glih majka, če se pa upošteva da je slika celo barvna, pa je 16MB, milo rečeno, zaj... u zdrav mozak.

Sam imam drugega HPja; trenutno 1300 in sem full zadovoljen, edino kar me moti je, da v naši preljubi sloveniji ni možno dobit velikega (4k strani) tonerja. Uvoznik je celo tako pameten, da govori da sploh ne obstaja; v ameriki stane velik toner $84.99, kar je veliko manj kot pri nas tamala :\

Torej najbrž bo treba v AU ali IT ker tam imajo :\

Drugače pa hp je zakon, edino malo sem skeptičen glede unega tamalega za 50 al 60 k ki zgleda kot inkjet, ker je taka plastika ki daje bad feeling kot da se bo zlomila. Pa tudi consumabli, ki so point laserja, so tam DRAŽJI, tako da res raje poračunaj če se ti splača vzet, zraven pa ne pozabi upoštevat da tista plastika ni nevemkaj in da ni izključeno da ne bo enkrat pač...šel.

Keyser Soze ::

Hej, Hej ne pretiravat. Sej ne kupujem printerja za en Telekom.

Printer za domačo uporabo. Zdaj naj dam 200K za printer in to bo bil upravičen nakup, za tiste 3-5 kopij na teden???

Sem gledal in brkal po HP1010. Plastika, ki daje občutek, da se bo zlomila ni nič slabša kot tista pri 1200 ali 1300. Samo s to razliko, da je 1010 malo lepše oblikovan ker je verjetno namenjen domačemu uporabniku. Glede tonerjev bomo pa uporabljali recikliranje - tako, da pomoje ne bo nič dražje kot pri drugih.

Poglavitno vprašanje je samo, a je tistih 15 jurjev razlike med 1010 in 1012 vrednih ali ne? Kateri model bi vi vzeli? PA recimo še 1015 - 1010, 1012 ali 1015.

Imate denar ampak bi ga vseeno radi nekaj prišparali.

P.S.: Pišuka, saj ko kdo reče, da bi rad kupil nov računalnik mu ne rečete naj kupi ene server os siemensa al pa IBMa?:\
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Speedster ::

Pri nas v firmi smo kupili 1015 in lahko rečem samo odličen nakup.

Jaz bi ti svetoval 1015.

lp

Jon ::

1010 je simpaticen printer, za to ceno dobis lep laserski tekst in to je to. Ce vec ne potrebujes, bos zadovoljen!

_WilL_ ::

Zakaj pa ravno hp-ja? Doma imam brotherja HL-1440, ki je čisto ok za domačo pa tudi za poslovno uporabo, pa še poceni je oz. njegov mlajši brat (HL-1430)je trenutno 47k sit pri Medisu.
Poleg tega so tonerji za vsaj 3-4k cenejši od hp-jevih za isto pokrivnost (govorim za originalne).
Do sedaj nisem imel nobenih problemov, pa je star že skoraj eno leto.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Brane2 ::

Avenger:

Ja, stari HPji so sploh zakon. Idealni za domaco rabo. Ce je le s termicnim delom vse v redu (teflonski valji itd).

Z malo dela ga lahko prerodis...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

MadMax ::

_WilL_:
Govoriš seveda o samem tonerju, ki je za tvojega Brotherja če se ne motim TN6600 (6k kopij) in TN6300 (3k kopij).
Daj se pozanimaj še za ceno valja DR6000, ki ga moraš menjat na cca 20k kopij, se pravi na 4 tonerje TN6600.

Pri HPju je valj za unih 3kSIT že "inkluziv" v vsakem tonerju.

Brother? Ne, hvala...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

cekr ::

Problem cenejših zadev od Brotherja je, da ima zelo dolg štart(prvp stran), tako da te zadeve ne proporočam. HP-ji (1010-1015) pa imajo(vsaj po specifikacijah) 10s - štart.
Za domačo uporabo, predvsem za text, bo 1010 čisto dovolj. Ker tiskaš malo, nima smisla kupovati nevem kakšnih hitrih zadev.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Law_Enforcer ::

1010 - 12 s/min, 8 MB
1012 - 14 s/min, 8 MB
1015 - 14 s/min, 16 MB

Tisti 2 strani na minutko nista vredni 15 čukov, IMHO.

_WilL_ ::

MadMax:
Imaš prav (vendar ne v celoti), sem se malo uštel. Saj je cena valja pri Medisu celih 42k sit.
Čeprav če gledam ceno tonerja za HP 1010, ki znaša 18k sit za 2k listov in za mojega 22k sit za 6k listov, je že precej razlike, ko pridemo do tega da moramo zamenjati valj.

Izračun za 24k listov
HP: 12x toner po 18k sit = 216k sit
Brother: 4x toner po 22k sit + 1x valj pa 42k sit = 130k sit

Torej kaj je ceneje? Brother in to za dobrih 80k sit.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _WilL_ ()

MadMax ::

_WilL_:
Kot prodajalec in serviser ti lahko povem, da pri HPju toner zdrži več od deklariranega, pri Brotherju pa manj.
Poleg tega redko kater valj pri Brotherju zdrži 20k kopij, kar nekaj jih crkne še veliko prej. Če je valj iztrošen do 2/3 življenske dobe ti ga sicer zamenjajo v garanciji (upoštevaj še gar. dobo 1 leta), če ne, pač greš in s kislim obrazom kupiš novega.

Mene Brother pač ni prepričal, mnenje pa sem si izoblikoval na osnovi izkušenj in ne iz teoretičnih podatkov.

Sicer se pa naj vsak sam odloči.

Lp!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

totek24 ::

Za mene so se vedno najbolsi laserji stari HPji kot so 5L, 6L in malo novejsi LJ1100. To so skoraj neunicljivi laserji. Vsake tolko je treba edino separator zamenjat, ker se gumica strosi in to je to.
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

poceni laserc...samsung 1520 vs. hp 1010

Oddelek: Kaj kupiti
112160 (1810) pavl
»

Kateri laserski tiskalnik????

Oddelek: Kaj kupiti
151899 (1590) dolenska
»

kateri laserski printer

Oddelek: Kaj kupiti
262790 (2317) mersol
»

Laserski tiskalnik nakup jutri

Oddelek: Kaj kupiti
282971 (2381) iskra
»

Laserski printer za domačo rabo

Oddelek: Kaj kupiti
81646 (1502) iskra

Več podobnih tem