» »

Kateri laserski tiskalnik????

Kateri laserski tiskalnik????

Andy18 ::

nekaj sem gledal po netu pa sem našel tole

HP 1010 za 27k

HP 1020 za 26k

prosim dajte še kakšen predlog za tiskalnik
Plata 7VT600L,Athlon 2600+,512 MB,GF 6600 128 MB,LC 550W,160 GB,LCD Samsung 913N

mitjaje ::

Ja če med tema dvema izbiraš potem vsekakor hp 1020 . Modela sta enaka, s tem da ima 1020 predal za liste 1010 pa podajalec za liste, kar pomeni da tak daš liste kot v klasičen cenen inkjet.

Potem pa še imaš na izbiro:
Lexmar (322 al nekak tak) . 30k SIT
Konica Minolta (300W nekak tak) 30k SIT
Samsung (1752 ali 15?? nekak tak) 25-30 k SIT
Brother -30 - 35 k SIT

To so laserski Č/B tiskalniki v cenovnem razredu do 33 k SIT

Zlati monitor za dober nakup so dobili: Lexmark, Samsung, Konica Minolta
www.ultrasplet.net

Tomas 33 ::

Vsekakor ne HP-ja. Drag tisk.
Brother, Samsung Konica minolta.

LP

balinko ::

Priporočam Lexmark E232. Js ga imam že kar lep čas, pa mi še nikoli ni delal problemov:D :D .

P.S. Prej sm mel 2 HP-ja, pa sm oba zamenjal, ker sta mi začela vleč več listov hkrati;( ;(( ; zato NE HP-ja!!!!

Han ::

V nižjem cenovnem razredu je tudi tisk pri Konici Minolti drag.

Glede vlečenja več listov pri HP: to se je dogajalo pri starih modelih (5L, 6L, 1100), napako si lahko brezplačno odpravil. Meni HP LaserJet 5L po 10. letih še vedno lepo tiska in jemlje vsak list posebej...

balinko ::

Glede vlečenja več listov pri HP: to se je dogajalo pri starih modelih (5L, 6L, 1100), napako si lahko brezplačno odpravil. Meni HP LaserJet 5L po 10. letih še vedno lepo tiska in jemlje vsak list posebej...


Smem vprašati kje se da brezplačno odpraviti napako (večenje več listov hkrati)??
Še zmeraj imam namreč tiskalnik, ki pa ga ne uporabljam ravno zaradi te napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: balinko ()

Han ::

Škoda, da se nisi prej oglasil oziroma spremljal dogajanja pred nekaj leti. Takrat je HP še pošiljal na dom poseben "kit" (kartonček z novo gumico), s katerim si problem vlečenja več listov uspešno odpravil. Mogoče ima zadevo še kakšen servis ali trgovina. Drugače pa ti lahko na servisu zamenjajo (ali pa samo prodajo in si zamenjaš sam) podajalnik papirja... Mimogrede, katerega HP-ja imaš?

budili ::

jest sem nabavil Samsunga 1520, isto kot 1710

slabost: prvi toner samo 1000strani, velik napram HP (list A4 lezi notri)
dobro: 2leti garancije, 3000strani toner 14000sit original (drugo vse drazje),250listov tray, lahko refilas, minolta/lexmark imajo zascito na tonerjih za refill, mislim da je v BB za 24000sit sedaj

balinko, mogoce se kje lezi kak kit, pogledam v pon.

pri nas so 5L tudi po tistem zaj..., najbolj je pomagalo če si pravo količino razrahljanega svežega papirja dal:)

alex32 ::

mam isto vprašanje oz. problem z tem vlečenjem listov ...

drugace je tiskalnik HP 5L OK, če ne bi vleku tiste liste skupi not.

Torej, če kdo ve kje bi lahko dobil tak free upgrade kit naj mi prosim sporoči.

PCnow! ::

Imam HP 5l in 6l.

5l ima težave s tiskanjem, če je kašna bolj zakomplicirana grafika sprinta 7/8 vsebine na prvi listi ( ki bi mogla samo na eno stran) 1/8 strani pa na drugi list.

6l pa vleče liste not in nima težav s tiskanjem istih tekstov kot jih 5l ima.

Sem pa razšrafu 5 in 6 in jima zamenjal podajalec za papir, misleč da bom dobil vsaj en ok tiskalnik, pa se ni nič spremenilo, 6l je še vedno vleče po več listov hkrati.

Mogoče ve kdo (Han?) katero gumico točno bi mogu zamenjat.

balinko ::

Js mam drgač HP psc 750c, k vleče papir.
A je kkšna razlika med vlečnjem papirja pri laserskih ali pa pri inkjet tiskalnikih?? Hočem reč, če se da pr obeh to napako odpravt.

Andy18 ::

ali se mi splača kupiti tiskalnik Samsung ML1520 za 23.990 v Big Bangu

ali kaj priporočata za denar do 30K
Plata 7VT600L,Athlon 2600+,512 MB,GF 6600 128 MB,LC 550W,160 GB,LCD Samsung 913N

mersol ::

Tkole je fantje vsi ki pluvate vse povprek.
Za Hp tiskalnik se lahko obnavljajo tonerji so relativno poceni in z menjavo tonerja praktično menjate vse. S tem mislim na razvialno enoto. Enako je tudi pri Samsungu.
Pri Minolti imaš pa posebaj toner in posebaj razvijalno enoto.

Cene za obnovo se pa glibljejo tkole:

Hp 1010 oz. 1020 ter ostali ki uporabljajo toner 12A = 10k
Vsi majši samsungi recimo 1710,1520, ter ostali = 9k
Konica Minolta 1300W (večje polnjenje) = 16k

Kaj kupiti je pa stvar odločitve. Nekaterim ni všeč da je papir zunaj tiskalnika in se praši če ga na uporabljaš in ti ta prah potem zapaca cel tiskalnik. Pri samsungu imate papir spravljen v predalniku in je v celoti neviden medtem ko pri Hp in Minolti gleda vn. So še druge malenkosti ki jih razlikujejo.
Najbolj je pa odvisno zakaj potrebujete laserja in koliko ga boste mesečno obremenjevali.
Če gledamo ceno izpisa na stran potem se izplača takole: Samsung, nato Hp ter Minolta
Aja pa še neki se mi zdi da majo samsungi 2 leti garancije kar je pa tud neki ;)


Komentarji:
Tomas : 10k / 2500 strani = drag tisk??? no ja
Belinko : nimajo vsi take sreče z lexmarki. Serviserji pravijo da niso glih kakovostni pa še obnovljenih ni za dobit.
Han : 16k sit za 6k strani + 1 sit na stran za razvijalno enoto je manj od 4 tolarje na stran.

nodes ::

zaenkrat mi oba tiskalnika delata kot šus....in res morta delat (profeesionalna uporaba)

to sta Samsung 1520 in Canon PIXMA iP 4000

Jan987 ::

jest mam hp laserjet 5l pa mi ze ene 10 let lepo tiska in mi nikoli ne vleče liste zato je pomojem najboljse ce vzames hp-ja 2020 ali 2010 sam pomo je bolje da vzeames 2020 k je cenej pa se po mojem je boljsi.

dolenska ::

jst recimo dobro poznam minolto 1300W.
no ta tiskalnik je za moje pojme vreden denarja. je pa res da ko iztrošiš toner( v novem je za 3k izpisov), se ti bolj splača nabavit nov tiskanik kot pa toner, ki stane nov za 6K kopij okol 25čukov. boben pa naj bi zdržal tam do 17k izpisov. je pa vse ločeno tako da lahko vsako stvar posebaj kupiš. segreje se hitro in dela potiho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barvni laserski tiskalniki

Oddelek: Kaj kupiti
203563 (2645) Pina
»

kateri cenejši laserski tisklanik

Oddelek: Kaj kupiti
142080 (1772) mersol
»

Laserski tiskalnik do 30k

Oddelek: Kaj kupiti
71383 (1120) uros678
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
324899 (4254) dolenska
»

kateri laserski printer

Oddelek: Kaj kupiti
262721 (2248) mersol

Več podobnih tem