» »

Težave pri Inštalaciji Win Me

Težave pri Inštalaciji Win Me

Mksi ::

Pozdravljeni.
Svoj stari PC (P II, 350 Mhz 192 RAM) sem podaril otroku. Do sedaj sem imel inštalirane XP-je in so delali OK, še pred tem pa 98 SE. Otrok pa bi imel rad Me, ker menda nekatere igrice ne delajo v XP. Zbrisal sem staro particijo, jo ponovno ustvaril in formatiral disk v Fat-32. Scandisk javi, da je vse OK. Ko pa sem hotel inštalirati Me, se računalnik resetira takoj ob potrditvi setup.exe. Enako velja za 98 SE. XP pa se namestijo popolnoma brez težav.
Hvala za pomoč.

Spajky ::

z W98 boot disketo opali Fdisk/mbr in pa sys C: in probaj na novo install ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Mksi ::

Hvala za pomoč, vendar pri meni zadeva ne špila. Vse po starem.
;(

Myth ::

Mogoče ti jaz lahko pomagam. Imel sem do pred kratkim 3 leta Win Me in se dodobra spoznam z njimi.

Priporočam ti naslednje:
Čisto formatijaj disk, vstavi not cd Win Me in zagonsko od njih ali Win 98. Bootaj z diskete s pomočjo Cd-ja.
Nato vtipkaj v dosu fdisk....
V programu odstrani primarni disk(ne particijo) in na novo dodaj disk, formatiraj disk v FAT32 in ustvari (odvisno od diska) raje kar dve particiji. Torej c: in d: .
Nato zaženi setup z CD-ja v dosu. Namestitev bi morala potekati gladko, kajti imaš (nov!) disk oz. particije. Namestiš pa lepo na C: kot prvotno particijo.

Upam, da boš nekako razvozlal to besedičenje, kajti govorim na pamet.

En lp
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Mksi ::

Točno to kar mi svetuješ sem naredil po prvem neuspešnem inštaliranju Me. Ko to ni šlo, sem uporabil star DOS-ov program LOFORMAT. In ponovno ni šlo. Računalnik se resetira takoj po potrditvi setup.exe. Ravno v tem je keč, ker mi ni jasno zakaj?? Dete se je sprijaznilo s tem, da ata pač ne zna zadeve urediti. Zato sem mu ponovno naložil XPje. Brez najmanjše komplikacije. Delujejo popolnoma stabilno, razen problema pri nekaterih starih igricah. Problem torej ne more biti hardverski, CD pa je tudi preverjeno OK. Ravno to me žuli in ni ne da spati. Zadevi želim priti do dna, vendar se preizkusil že čisto vse kar vem o računalnikih.
Zato še enkrat prosim vse znalce in guruje, da pomagajo.
lep pozdrav.

Spajky ::

Zgleda, da je CD od WinME malo sj*****.... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Mksi ::

CD je OK, preverjeno na prijateljevem PC-ju, kjer je bila inštalacija uspešna8-O .

K0K0 ::

Jest sm imu isti problem po formatiranju davnega leta 98 sam takrat še ni blo win2k.Problem sm rešu tako da sm odmontirov disk in ga vmontirav v drug comp kjer sm potem brez problema naložil win98se.Potem sem disk vstavil nazaj v moj comp. in glej in se čudi kišta delala potem sm sam še lepo pobrisov vse driverje in jih nanov naložu. Probi nimaš kej zaebat. :D

zvery1 ::

imam podoben problem kajti tudi jaz ne morem namestiti na novejse masine win9X sistema?

Sistem se zmeri lepo instalira, po ponovnem zagonu pa napise nekej v smislu I/O napaka.
Probal sem na pentiumu 2.4G in 2.66G.
Ne vem zakaj ne morem namestiti Win 9X na novejse sisteme.
Any idea?

LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Spajky ::

Moraš iti na MS site po patch za frekvence nad 2,1G (ali pa začasno dovnClockaj proc, če lahko!) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Lith ::

uf, ljudje, še vedno ne delate prav, ker je očitno en sektor na disku od XPjev zapisan drugače kot pod w98/Me in se ga z FDISKom, čeprav odstraniš particijo in jo ponovno narediš, ne odstrani.
pa poglej tukaj ! in si presnami tisto disketo, naredi jo in startaj z njo rač., potem pa formatiraj disk v advanced načinu ...- Low level format in počakaj da naredi nekje 1% (toliko da zbriše vse sektorje s particijami itd..), potem prekini in nadaljuj z easy disk installation - > FAT32)....
pa pri instalaciji namesto setup poskusi setupcor, mogoče je kaj s setup.exe narobe
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11730854 (24325) Spajky
»

Installacija Win98 po WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
81343 (1273) R33D3M33R
»

Ne morem instalirat Win98 SE

Oddelek: Operacijski sistemi
141493 (1288) Sp|di
»

Namestitev Windows 98SE

Oddelek: Operacijski sistemi
183159 (2955) Moonfire
»

Kako formatirat disk in inštalirat win 95?

Oddelek: Pomoč in nasveti
12932 (841) Slide

Več podobnih tem