» »

Installacija Win98 po WinXP

Installacija Win98 po WinXP

5pellfire ::

Kaj se da instalirati Win98 potem ko so že nalozeni na C: WinXP. Win98 bi pa dal na E: particijo
(oz. to je logicni pogon, ce je slucajno razlika v tem). Ali se mi bolj splača kak rabljen 6-10 GB
disk dobit za male pare in tam instalirati Win98.

luky ::

Žal ti ne bo uspelo, ker Winse 98 ni moč inštalirati na PC, kjer imaš že inštalirane XP-je.

Oboje imaš lahko inštalirane, vendar najprej WIN98 in nato XP na drugo parzicijo. To sem osebno preizkusil in je 100 %, da deluje brez problema.
8-O
l.p.

darkolord ::

luky, se da...

5pellfire ::

Kaksen pa je postopek? Nasel sem en guide na netu, kjer pise da je treba uporabit boot managerja
(priporočen je BootIt Next Generation), vendar ni nobenih navodil za uporabo le-tega, zaenkrat pa
se sam nisem pogruntal.

V bistvu bi se moral racunalnik zbootati s FAT32 particije kjer bi potem instaliral win98. Kako pa se to naredi?

Myth ::

Za začetek moraš imeti bootable cd za Windows 98 ali pa zagonsko disketo. No, vstaviš to not. Pol pa zaženeš z podporo za cd-rom (ako boš imel zagonsko disketo) . Nakar prideš v dos. Tam izbereš cd-rom pogon(mogoče e: ali f: ) , vtipkaš setup.exe , naprej pa tako veš. :)
Aja, Windows 98 cd dvomim da bo sprva deloval... kajti verjetno moraš imeti FAT32 particije. No, poskusi , pa boš videl. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

5pellfire ::

To sem ze probal, pa win98 javijo neko napako in se izklopijo. Koliko sem gledal na netu bi moral imeti c particijo
formatirano na FAT32, jaz pa imam NTFS. Samo za windowse mi pa ni formatirat cele particije in na novo nalagati
win98 in winxp. Jaz bo rad nalozil win98 na E particijo ki je formatirana na FAT32, xp-ji pa bi laufali na C na NTFS.

SasoS ::

Ja to ne bo šlo. Zakaj pa rabiš sploh win98?

darkolord ::

Ja bi slo... samo en boot manager/loader rabis

R33D3M33R ::

No, jaz ti lahko mirno povem kako sem jaz zadevo namestil. Imam namreč na C: Windows XP in na particiji za particijo NTFS, FAT32 particijo z Windows 98SE (črko ma v XPjih I se mi zdi :D ).
Windows ne boš mogel namestiti dokler ne boš NTFS partcije skril. Uporabi PArtition Magic, Ultimate Boot CD ali kako podobno orodje za skrivanje NTFS particije. Nikakor ne zaganjaj FDISKa, če te bodo windows spraševali, ker bodo problemi. POtem seveda moraš particijo z XPji spet aktivirati, ker drugače ne boš mogel v XPje. In to je to...
Potem, ko boš zadevo namestil pa poglej malo v to temo, če hočeš namestiti recimo kak boot loader (lilo) ali podobno pa si oglej tudi to temo: http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=17082
Sem jaz nekaj spraševal...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

80GB velika FAT 32 particija

Oddelek: Strojna oprema
101373 (1229) Lith
»

Formatiranje diska ter install WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
137364 (7237) PrimozR
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706809 (5270) Mavrik
»

dualboot - je to mozno

Oddelek: Operacijski sistemi
51160 (1065) jlpktnst
»

Kako na nov naložiš win98 če maš zravn še winXP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141743 (1520) franc3e

Več podobnih tem