» »

Kako formatirat disk in inštalirat win 95?

Kako formatirat disk in inštalirat win 95?

Lunik ::

Ok. Mam en sledeč problem. En računalnik je totalno v razsulu (skoz se sesuvajo windowsi, disk crkuje...), tko da je pomoje edina rešitev format. Zdej mam pa problem: pol ko dam format c:, kaj moram nardit pol? dat cd od winsow not? dat zagonsko od winsow not?

heup?

TESKAn ::

Zagonsko od win95, usposobit CD al pa že prej met fajle iz direktorija WIN95 na disku, pa pognat SETUP.EXE. Pol pa slediš navodilom:). Aja, za WIN95 more bit disk v FAT16, kar pomeni, da ne moreš met not diska/particije večje od 2 GB.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Slide ::

Sitiacija je taka, če disk šteka sl pa kej podobnega, tud format ne bo pomagu. Priporočam scandisk surface scan, da preveri za slabe sektorje in jih popravi. Pol pa sledi formatiranje. Nato pa vstavi startup disketo in instalacija se lahko prične. Priporočam vsam instalacijo Windows 98. Tudi jaz sem jih imel na P166MX 32MB RAM 1,7GB disk, in vse je delal brez problemov, še zdej dela k sem ga dal bratu in špila Quake 2 brez problema.

Slide
forever 200 MPH ...

Lunik ::

Aha. Kaj če ne dela CD v dosu (zdaj ne :)) Disk je velik 2gb. Sej ne vem, če disk šteka, ampak že večkrat se je sesu, pol je pa scandisk začel delat ene izgubljene direktorije dir0001 itd. Pol dam najprej surface test?

Slide ::

Ja, in če imaš startup disketo, potem boš ziher imel CD suport. In boš brez problema instalov naprej. Poženi scandisk.

Slide

Lunik ::

Windowsi so zdaj fuč ker manjka en fajl. Tako sem probal dat not zagonsko, pa mi vrže error, da navedenega pogona ni možno najti, in naj se obrnem na prodajalca računalnika... :\ Saj bi dal gor win98, pa jih nimam...
Ali je ok če c formatiram v dosu z ukazom format, ali z pqmagicom za dos, kjer bom lahko tudi določil da bo fat16, če je to res potrebno...

Matek ::

Kaj pa, če bi naštimu v BIOS-u, da boota s CD-ja? Pa pol Inštalatiraš normalno?:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

krucymucy ::

Za nekatere novejse verzije Win95 ni nujno potrebno, da je fat32 - sam sem neki casa mel na disku dve patricije 5 Gb za C: in 15 za D:

W win95 je delalo brez problemov - edino kar me je motilo pa so bili nenatancni podatki o zasedenosti diska in velikosti map (npr. mapa mp3 z vec kot 1000 Mp3 - je bila velika 5MB8-O)
Drgac pa dela !!!

kockish ::

Hja, kolikor vem, se win9x ne bootajo s cdja...

Se bolj pa dvomim, da bios racunalnika, v katerega namerava naloziti win95, podpira bootanje s cdja...:D

Lunik ::

madmanmato: ne dela, ker sploh ne zazna d: ja v dosu ;(

Slide ::

Obstaja še ena verjanta. Uporabi fdisk, zbriši particijo in jo na novo ustvari ter ponovno formatiraj.

Slide

Lunik ::

kje dobim fdisk?
Particija je samo ena.

Slide ::

Ata dobiš ga na Widows 95 CD ju, drugač je pa že na zagonski disketi. Če pa imaš še sistem pa pojdi v Windows direktorij mapa Command, tam je tud FDISK.Najbolje je da z fdiskom delaš v čistem DOSU, to je boot z sistemsko disketo.

Slide
forever 200 MPH ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11730643 (24114) Spajky
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
281993 (1628) kerrigh
»

Problem Linux in WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
5985 (928) mile
»

Trdi disk ne morem formatirat

Oddelek: Pomoč in nasveti
81167 (919) gumby
»

nalganje win 95

Oddelek: Pomoč in nasveti
7932 (824) moby-dick

Več podobnih tem