» »

kako optimizirati winxp pro za 512+ rama?

kako optimizirati winxp pro za 512+ rama?

Jux ::

Nameravam si kupit še en dodaten modul 512mb rama (trenutno imam 512), pa me zanima a ima kdo kakšne nasvete kako nastavit windowse xp za čimboljši izkoristek tega rama?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

krucymucy ::

nimas kej optimizirat ... edino swap file (virtual memory) si lahko povecas, ce ne si bodo pa winsi ga sami ob ponovni instalaciji ...

bastadu ::

exodus: Čim več rama imaš, tem manjši swap fajl rabiš...

Mr.G. ::

Kje ga lahko naštimaš?

Nimam kej zlo pojma o tem!:D

Boky ::

Start->Control panel -> System->Advanced->Performace - Setting-> Advanced-> Virtual memroy - Change!

Če si lahko privoščiš je svap file fajn imeti na fizicno drugem disku kot sistem.
Kolikor vem pa se priporoča nastavitev velikosti swap fila-a na 1.5x do 2 x velikosti ram-a.
Zgornjo in spodn jo mejo pa nastavi na enako vrednost(se pravi pri 512Mb Rama nastavis velikost svap fila na 1Gb). Slaba stran tega je ta da, imas avtomaticno 1Gb manj placa na disku, ne glede na koliko svap-a win-si trenutno rabijo. Dobra pa ta da da se swap file nahaja fizcno vedno na enakem mestu in ga windowsem ni potrebno vedno znova kreirat, ko ga rabijo.

krucymucy ::

Če si lahko privoščiš je svap file fajn imeti na fizicno drugem disku kot sistem.

ce le tisti disk ni pocasnejsi kot tisti na katerem je sistem! imam prav?

Boky ::

Khm... če je malce počasnejsi po moje niti ni tako hudo in imaš se vseeno hitrejši sistem, če le ni na fizično istem kablu kot sistemski disk.

DMouse ::

Če imaš 1 GB rama ne rabiš swapa!!

bastadu ::

DMouse: Aleluja;)

Virtual Memory je nadomestek za fizični ram, torej več kot imaš fizičnega rama, manj navideznega potrebuješ. Ne vem kje ste to pobrali, da ga potrebuješ 1.5 - 2× velikosti rama...

jetam ::

Če imaš 1 GB rama ne rabiš swapa!


Traparija, da ni vecje. Razen ce res samo tipkas v wordu in surfas po netu. Zakaj bi pa za taka opravila rabil GB rama mi pa ni jasno.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

cdflip ::

khm... Sam uporabljam 1Gb Rama kasno leto. Glede swapa sem tudi jaz mislil ,da ga mi ne bo treba vec,vendar sem se krepko zmotil winxp swap se skoz delajo in ga uporabljajo. Trenutno je pri meni tako:
Total physical memory: 1Gb
Available physical memory: 533Mb
Swap: 719Mb
Imam pa swap nastiman avtomatsko.

DMouse ::

Vse do poletja letos sem uporabljal 512 Mb rama (dve leti), brez swapa! Pa vsak, ki pride k meni, se začudi, zakaj imam toliko programov naenkrat odprtih. Zakaj? Zato ker lahko in ker mi zaradi tega računalnik nič počasneje ne dela, za razliko od večine ljudi, ki jim ob preklapljanju večih programov zaradi swapa stalno melje po disku, da o slabi odzivnosti ne govorim.
Swapa imej toliko, kot ga potrebuješ. Če je pri običajni uporabi zasedenega manj kot polovica rama, lahko swap brez slabe vesti izklopiš.

Kekec ::

Evo kako nastaviti page file na XP-jih!

bastadu ::

Ja OK no, če maš fizičnega rama ene 128MB, je res priporočljivo imet virtual memory na kakih 2×-3× toliko... če ga maš pa dost pa te potrebe ni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Swap ali pagefile?

Oddelek: Operacijski sistemi
493392 (2194) MrStein
»

Virtual memory izkljopljen - zatikanje v igrah?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171588 (1376) Mavrik
»

Paging file[XP] ali virual memory

Oddelek: Programska oprema
131277 (1140) SasoS
»

Kolko RAMa na matični plošči je dovolj?

Oddelek: Strojna oprema
371981 (1202) frenk
»

Pomen odstranjevalne datoteke - swap filea? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
556694 (5668) andrej

Več podobnih tem